Itálie - dovolená s dvouměsíčním mimčem

Anonymní
22.8.11 08:47

itálie - dovolená s dvouměsíčním mimčem

ahojky myslíte že jsem blázen chtít jet s takhle malým mimčem k moři? jeli bysme já manžel a moji rodiče někam na sever asi lignano takže nějakých 750 km z Prahy. Případně poradíte co je nutné vyřídit k cestě? Pasy pro mimi? nebo je nechat zapsat do našich, co vzít sebou za léky kdyby náhodou. Mimčo kojím. co si myslíte je to blbost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20554
22.8.11 08:54

Já bych nejela ani náhodou… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
22.8.11 08:56

Myslim si, že to blbost neni, když ho budeš dostatečně chránit před sluncem a horkem, tak v pohodě. A určitě si to užiješ víc, než třeba s ročním, bude většinu času spát :palec: Takže za mě ano :dance: Ale musíš si určitě zařídit pas pro dítě, to neodkládej, abyste to stihli!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1072
22.8.11 08:58

Loni jsme byli s tříměsíčním jen v Krkonoších, s tak malým se mi taky nechtělo… V Itálii jsme byli až letos (15 měsíců) a to už si to užil :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hodaka
22.8.11 08:58

Já bych jela, mimčo je v kočárku, nikam neutíká, kojíš takže jídlo taky bez problémů,Lignano je kousek.Taky jsem chtěla ale synkovi je rok a půl a to by nebyla dovča ale běžecký závody, snad příští rok.

• Nahlásit
  • Citovat
39150
22.8.11 09:00
Anonymní píše:
ahojky myslíte že jsem blázen chtít jet s takhle malým mimčem k moři?
:mrgreen: jo
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4120
22.8.11 09:02

Nemyslím si, že je to blbost. Je úplně jedno, jestli seš s mimčem ve „třicítkách“ doma nebo na dovolené. Takovýhle pidimimčo ještě většinou celej den prospí, tak co. Máš tak možnost si užít jednu z posledních klidných dovolených s potomkem na dlouhou dobu, nikam ti nezdrhne, jídlo máš pořád připraveno, prostě žádná starost. Navíc budete 4 dospělí na to prtě.
Mě by odradila nutnost pořídit dítěti pas a pak nejistota. Jsem konzerva, nerada jezdím do neznámého prostředí s dětma, jsem nervozní a vymlouvám se na děti, i když ty to většinou zvládají s přehledem :oops:
Prostě záleží na tobě i na dítěti. Jestli máš klidné, hodné a spavé dítě a nejseš plašan jak já, užiješ si to! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16758
22.8.11 09:24

ahoj nevím jestli to ještě jde zapsat si mimčo do pasu, my už si vyřídili letos pas pro malou a platí na 5let a stál myslím 100kč. Ale čekali jsme na něj měsíc, nevím kdy chcete jet ale pas bych vyřídila co nejdřív myslím že je i nějaký rychlopas a udělají ti ho snad do 3dnů ale i cena je pak vyšší a platí snad jen půl roku.
My letíme k moři se skoro 9měsíčním mimi.
nevim jestli bych jela s takhle malým mimčem, ještě za sebou nemá asi žádné očkování, ale zase autem je to lepší kdyby neco sednete do auta a za pár hodin jste doma. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
22.8.11 09:49

S tím pasem je to dost otravný :roll: , právěže už do sýho pasu si ho zapsat nemůžeš a do občanky to prej nestačí. My to řešíme teď a jelikož jsme se probudili pozdě, tak máme ten rychlopas, stojí 1000 a platí na půl roku. :zed: Musíš si donýst vlastní fotku. Ale tak jako tak potřebuješ k prvnímu pasu potvrzení o státnim občanství a to se vydává na krajskym úřadě ( akorát teda v Praze to vydávaj i úřady městskejch částí, což bylo pro nás jednoudšší :palec: ) a k tomu potřebuješ rodnej list dítěte a rodný listy rodičů, (po mně chtěli jen můj zato ještě chtěli rodnej list taťky) a stojí to 100. No držim palce, já osobně tyhle úřady nesnášim :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5545
22.8.11 09:59

Budes potrebovat vyridit pas. Od cervna uz se dite nepise do pasu rodicu. Predtim nez jsem davala zadost na pas tak jsem musela na obecnim urade zazadat potvrzeni o statnim obcanstvi, vyrizeni trva mesic az doslo tak pro pas, ten byl asi za ctrnact dnu. Takze pocitej mesic a pul a nebo si to lajznout a jet bez papiru. My to riskli v zime, protoze bysme pas nestihli vyridit.
Z leku bych brala asi urcite cipky. Opalovaci krem na citlivou pokozku pro deti by mel byt 50+.
Pocitej, ze cesta se prodlouzi kvuli kojeni, my museli stavet co 2-3 hodiny na krmeni. Jinak ale mala v aute celou dobu spala, byli jsme na dovo kdyz ji bylo 6 mesicu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8384
22.8.11 10:02

jako rozhodne to blbost neni, kamaradka byla v LIgnanu s dvoumesicni holcickou a pry to bylo bezvadny.
My byli letos s 4 mesicnim klukem v Chorvatsku a taky super, je to vetsi pohoda nez s rocnim ktery uz treba beha, takhle maly mimco po vetsinu cas spinka a jak pisu bylo to fakt bezvadny…
jo my jeli na blind rozhodli jsem se v sobotu a v pondlei jsem jeli, jenze pas byl problem nezapisujou…rychlopas za 1000 udelaj ale potrebujes potvrzeni o statni prislusnosti a to vetsinu trva my meli fakt setsti na uredniky (na tom hodne zalezi) a udelali nam to na pockani…
jo a cestu prospal celou
s sebou leky: kapky do oci, na kasel, do nosu, na prijem…
taky jsme kojila a nastesti jsme z toho nic nepotrebovali…ja s sebou vezla i sunar kdyby nahodou a potrebovala jsem ho protoze po ty ceste jsem mela nejak min mlicka…al srovnalo se to..a rourku jsme taky vyuzila snad od narozeni zase :-)
a pripojistit se

Takze urcite jedte uzijete si to vsichni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16758
22.8.11 10:08

na krajském uřadě to myslím udělají i na počkání, my jsme na to nespěchali tak jsme šli normálně na úřad jak se vydávají občanky, tam jsme vyplnili papír a paní to tam poslala, pak nám to přišlo až domů za 2-3týdny. jinak na pas se nepotřebude vlastní fotka to tě vyfotí přímo tam na pasovém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
22.8.11 10:16
neli23 píše:
na krajském uřadě to myslím udělají i na počkání, my jsme na to nespěchali tak jsme šli normálně na úřad jak se vydávají občanky, tam jsme vyplnili papír a paní to tam poslala, pak nám to přišlo až domů za 2-3týdny. jinak na pas se nepotřebude vlastní fotka to tě vyfotí přímo tam na pasovém.

Vyfotí tě pouze na ten pas s biometrickejma údajema, na rychlopas si musíš fotku donýst!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5545
22.8.11 10:32

Ja delala normalni pas a dceru taky vyfotili primo na urade. Takze zalezi urad od uradu. Nam treba potvrzeni o obcanstvi na pockani udelat nechteli :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3838
22.8.11 10:40

k tomu zda je to blbost nebo ne - pokud je dítko zdravé a obecně je v pohodě, tak nevidím důvod, proč by s ním měli být rodiče zavření doma. Žila jsem pár let v zahraničí a z té doby mám spoustu známých po světě (EU, Asie, Austrálie), kteří cestují i s hodně malými dětmi a vesměs je vše ok. Prostě z toho nedělají takovou vědu, jako u nás v Česku (přijde mi).
U nás spousta matek má paniku se vzdálit s dítětem kamkoliv byť jen na hodinu jízdy autem. Nevím, čím to, snad pozůstatek z dob minulých - kdy se s mini-dětmi prostě nikam nechodilo (natož jezdilo), anebo zastaralé názory obvoďaček, které varují před všemi možnými riziky na cestách…

můj syn má 2,5 měsíce - zdravé a pohodové dítě, od jeho 2. týdne ho všude bereme (nákupy, výlety, naše sportovní aktivity, restaurace…), sice občas na mě koukají jak na exota (hlavně okolní matky), ale co už. Letní dovolenou jsme bohužel odložili (dostavujeme dům), chystáme se ale v jeho 6 měsících letět někam do tepla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama