Iui bez testu na průchodnost vejcovodu, risknout to?

Anonymní
14.5.20 10:16

Iui bez testu na průchodnost vejcovodu, risknout to?

Ahoj, odmítl někdo tento test a rovnou šel do iui? Mám strach že jsem udělala chybu, ale nechce se mi to podstupovat a ani za to platit. Jinak už dítě mám, partner je neplodny.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2086
14.5.20 10:22

Co podle tebe znamená, že partner je neplodný? Má zhoršený spermiogram nebo nemá žádné spermie?
Jinak jsem také 2× podstoupila IUI bez toho, aniž bych věděla, jestli mám průchodné vejcovody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.5.20 10:23
@jary1 píše:
Co podle tebe znamená, že partner je neplodný? Má zhoršený spermiogram nebo nemá žádné spermie?
Jinak jsem také 2× podstoupila IUI bez toho, aniž bych věděla, jestli mám průchodné vejcovody.

To znamená že iui bude s darcem

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.5.20 10:24
@jary1 píše:

A jak ti iui dopadlo bez těch testu?

• Nahlásit
  • Citovat
2086
14.5.20 10:29

No asi záleží jak to vychází na peníze. Normální IUI stojí cca 1.500,– Jak to vychází cenově s dárcem?
Netuším jak to celé funguje s tím dárcem. Jestli ta dávka spermatu je na 1× nebo třeba na 3× :nevim:. Protože pokud to stojí více, tak bych na tu průchodnost asi raději šla, abych měla jistotu, že není ještě problém někde jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2086
14.5.20 10:31
@Anonymní píše:
A jak ti iui dopadlo bez těch testu?

nevyšlo to. Snažili jsme se o druhé mimčo. Kde byl problém úplně nevíme ( manžel trochu horší spemio, já věk 37 nižší AMH), ale vyšlo druhé IVF.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.5.20 10:34
@jary1 píše:
No asi záleží jak to vychází na peníze. Normální IUI stojí cca 1.500,– Jak to vychází cenově s dárcem?
Netuším jak to celé funguje s tím dárcem. Jestli ta dávka spermatu je na 1× nebo třeba na 3× :nevim:. Protože pokud to stojí více, tak bych na tu průchodnost asi raději šla, abych měla jistotu, že není ještě problém někde jinde.

No stojí to 6 tisíc celkem a test na průchodnost 2500, nebo jít do nemocnice na laparku pod narkozu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.5.20 10:37
@jary1 píše:
nevyšlo to. Snažili jsme se o druhé mimčo. Kde byl problém úplně nevíme ( manžel trochu horší spemio, já věk 37 nižší AMH), ale vyšlo druhé IVF.

No tak taky chci zkusit 2 iui a pak ivf tam je jedno zda jsou vejcovody průchodné.

• Nahlásit
  • Citovat
2086
14.5.20 10:38

No já se přiznám, že bych 1-2× zkusila rovnou to IUI. Pokud by se nezadařilo, tak bych pak podstoupila tu průchodnost. 6tisíc není úplný pakatel, ale zase mi to přijde lepší, než jít rovnou pod narkozu nebo zákrok.

Příspěvek upraven 14.05.20 v 10:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2086
14.5.20 10:39
@Anonymní píše:
No tak taky chci zkusit 2 iui a pak ivf tam je jedno zda jsou vejcovody průchodné.

No přes ně kvůli tomu jsem průchodnost nepodstupovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3019
14.5.20 11:00

Pro Anonymní:
Proč do nemocnice na laparku??
Test průchodnosti se dá udělat i tekutinou s ultrazvukem, za plného vědomí, není to o moc víc nepříjemnější než klasické gyn vyšetření. Zkus pohledat v okolí, kde ti to udělají bez laparky.
Pokud už jsi těhotná byla a není to 20 let zpět, předpokládala bych, že bude průchodnost ok. Ale pokud chceš mít jistotu, tak si tu průchodnost udělat nech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2086
14.5.20 11:07

@Whitedog vždyt to tam píše, test průchodnosti za 2500,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3035
14.5.20 11:22

Sla bych do iui i bez vysetreni na pruchodnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama