IUI nebo IVF ZKUŠENOSTI

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 22:08
IUI nebo IVF ZKUŠENOSTI

Ahoj holky mám dotaz asi víc jak jeden…

Takže je to 2 roky co se snažíme, rok zpět se nám povedlo ale potratila jsem 5tt.
Proto po čase šel partner na spermiogram, tam mu byla zjištěna teratozoospermie, a astenozoospermie. Následně nás čekala genetika kde byl přítel v pořádku ale u mne byla zjištěna trombofilní mutace, k hematologovi jsem teprve objednaná. Bylo nám doporučeno IVF ale taky o se P. Doktor bavil i o inseminaci ale spíš nám doporučil ivf že je tam větší procento. Je mi 23 přítel má 31. Jinak žádné zdravotní problémy nemám.
Máte některé zkušenosti s trombofilní mutací a následně IUI Nebo IVF a jak to dopadlo. Vím že mě čeká teprve konzultace s hematologem ale i tak chci vědět co nejvice. Děkuji moc předem ❤️

Reakce:
krispyna
Kecalka 468 příspěvků 20.03.19 23:07

Ahoj, také jsem potrácela. Na hematologii jsem se dostala cerstve těhotná, pamatuji si, že jsem dostala vynadano, ze jsem neprisla drive. Poslal me tam az imunolog, nemela jsem mutace, ale pozitivni anexin. Hematolozka mi hned nasadila injekce na redeni krve, kazdy den jednu az do konce sestinedeli. Az s touto lecbou jsem syna donosila. Ten postup pri snazeni s mutaci uplne neznam. Darilo se mi otehotnet prirozene, ale hned to odeslo. Meli jsme jedno iui a pak jsem si vydupala velke imuno testy pred ivf prave z duvodu podezreni dalsich protilatek. Ve tvem veku bych se rozhodla na zaklade hematologa, iui neni nijak narocna ani nakladna, sama jsem chtela minimalne tri pokusy pred ivf zkusit. Drzim palce, kdybys chtela jeste neco bliz napis :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 14:40

@krispyna děkuju aspoň za nijakou odpověď. Ještě přesně nevím co ktery název je ani jsem nevěděla že něco takového je. Ale radej se poptám. Takže ty injekce vám dával lékař nebo vy sama po čase celého tehu? Mám z toho trošku strach co se týče jehel ale doktor mi říkal že je to malinká Jehlička a že se to naučím říkal že se to píchá do bříška tak uvidím tohle vše asi budu řešit až po hematologii. Tak iui by vyšlo na necelých třicet tisíc ale co bych pro toho miminko neudělala aby bylo v pořádku. Bojím se trošku toho zákroku kdyby na něj došlo aby mi byli odebrány vajíčka pod narkozu. Nikde jsem pod ní nebyla ale tak snad to nebude žádná hrůza.

krispyna
Kecalka 468 příspěvků 21.03.19 19:52

Ty injekce si pichas sama. Mela jsem blok jen u prvni protoze sem se bala, ale nebylo proc je to jen v hlave. Rozespala jsem si chytla spek a sup a dobry:) mela jsem jich pres 300 takze nebylo mozne aby je pichal nekdo jiny.
Iui je inseminace ta je hrazena pojistovnou, myslim ze je narok na sest pokusu rocne abych ted nekecala. Je to vlastne zavedeni procistenych spermii partnera je to ambulantni, ani jsem o tom nevedela bylo to podobne jako vysetreni u gynekologa. Zavedeni je casovane kvuli ovulaci.
Ivf umele oplodneni vyjde cca okolo tech 30tis. Narkozy se neboj mam za sebou asi ctyri a nemela jsem s ni nikdy problem.
Odkud jsi? Mate uz vyhlidnuty car? Klidne napis do zpravy kdybys nechtela sem :)

Srabek
Kecalka 374 příspěvků 19.04.19 15:17

Ahoj ja trombofilni mutaci nemam ale po3× zamlklem potratu sem uz hledala uplne vsechno i kdyz sem pak zjistila ze mi v car genetiku delali a byla cista. Mam nakonec spatnou srazlivost krve. Myslim ze ti kvuli priteli iui nedoporuci. Ja na ni byla jednou a nic a po druhy nam ji dokonce odmitli udelat prave kvuli spermiogramu. A pokud se bojis jehel ( ja mam panickou hruzu) pichal mi je pred ivf pritel. Narkozy se bat pred odberem nemusis se mnou v caru byli u odberu 2slecny s trombofilni mutaci a sestricka tam tu jednu uklidnovala ze je to jen kratka narkoza ze se ti nemuze nic stat. Odber ti mohou udelat i bez narkozy pokud se budes hodne bat ale pry je to hodne bolestivy v jednom momentu. Kazdopadne doporucuji kompresni puncochy ktere pomahaji prave proti trombozam pri narkoze. Za par korun ve zdravotnich potrebach. Ale ja byla v narkoze uz asi 10× a uprimne si je celkem uzivam :) lip si jen tak neodpocinu :D A injekce cekaji az do konce sestinedeli i me bohuzel ale pritel uz se pripravuje ;) Uz jenom hematologicke vysetreni trva mesic takze chapu ze je to pro tebe dlouhe a chces byt pripravena na vse. Ja byla po revizi tak spatna ze jsem se pripravovala uplne na vsechno co slo a nakonec to tak strasny neni. Kazdopadne ti drzim palecky

Váš příspěvek
Reklama