IUI nebo rovnou IVF - aneb kdy má IUI cenu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
282
15.10.21 12:29

IUI nebo rovnou IVF - aneb kdy má IUI cenu?

Zdravím všechny.

Přicházím s prosbou o radu. Od června docházím do CARu kvůli špatnému spermiogramu. Nicméně kontrolní spermiogram proběhl skoro v pořádku (jen o 6mil menší množství spermií). Tudíž bylo doporučeno IUI. Ale zde se začal objevovat problém na moji straně.. ačkoliv hormonální profil vyšel bez problémů, mám nepravidelný cyklus a pokud ovuluju, tak opravdu někdy později (20-30DC) a možná i proto, že ta první část neprobíhá tak jak má mi nedorůstá sliznice.
První pokus IUI sem šla s tím, že po clostillbegytu dva pěkný foliky, špatná sliznice - nasazen poté estrofem. Pokus nevyšel.

Teď sem měla měsíc volno a začala sem stimulovat opět clostillbegytem a dnes na kontrole žádný dominantní folikul a sliznice opět jen 3,7mm :(

Původně jsem plánovala tři pokusy, ale zároveň mi bylo řečeno, že jde spíš o takovou zkoušku vzhledem k mojí diagnóze. Jenže teď, když ani na tu zkoušku nedojde, sem otrávená a uvažuji, zda to má vůbec smysl nebo tím ztrácím jen čas a nervy.

Nemáte někdo zkušenost a nemůžete poradit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
347
4.11.21 09:46

Vedlejší účinek clostilbegydu je bohužel často nízká sliznice :( u nás je kromě nízkého AMH všechno v pořádku, šli jsme rovnou do IVF

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
4.11.21 09:55

@Monička43
A jak to šlo?

Já mám AMH prý v normě, nicméně jsme se jiz taky domluvili na IVF, vzhledem k tomu, že sem po druhé na clostill nereagovala.

Bohužel se moje tělo rozhodlo mít teď super dlouhý cykly a pravděpodobně v návaznosti na čekání výsledků a schválení od pojišťovny půjdu až v lednu. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.21 14:21

Tak my se snažíme už 8 let. Z toho 7 let v CARU.
Já už jedno dítě mám (10 let)
Manžel děti nemá. Spermio nic moc.
1. IVF se nic nezačalo dít nebylo co zavádět a ještě k tomu jsem měla hyperstimulační syndrom, hospitalizace.
2. IVF se zavádělo 1 a 1 na mražení, v termínu přišla menstruace.
3. KET v termínu menstruace
Nyní jsem 9 den po IUI s dárcem a to čekání je fakt neskutečně otravné

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.21 14:26

1. IVF se nic nezačalo dít nebylo co zavádět a ještě k tomu jsem měla hyperstimulační syndrom, hospitalizace.

• Citovat
  • Nahlásit
282
12.11.21 14:34
@Anonymní píše:

To mě mrzí, že takovou dobu se snažíte a nic. Čekala bych, že když máš jedno dítě, tak díky IVF se zadari. Zjišťovali, proč se ani jedno IVF nepovedlo?

Jinak držím moc palce, vím jak je to čekání neskutečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.21 14:44
@Bellinka2 píše:
To mě mrzí, že takovou dobu se snažíte a nic. Čekala bych, že když máš jedno dítě, tak díky IVF se zadari. Zjišťovali, proč se ani jedno IVF nepovedlo?Jinak držím moc palce, vím jak je to čekání neskutečné.

No dítě mám z předešlého vztahu.
Můj muž má špatné spermio, tak nikdy moc vysoké šance nebyly. Vlastně jsem za celých osm let neviděla ani jednou // tak snad nyní.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat