IUI po 40 - rady, zkušenosti, doporučení a vše kolem toho

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.1.22 17:48

IUI po 40 - rady, zkušenosti, doporučení a vše kolem toho

Ahoj
jsem single 40ka, která se marně x let snažila najít partnera, s kterým by mohla založit rodinu. To nějak nevychází, na seznamkách jsou samí magoři (nebo já na ně mám aspoň „štěstí“) a poslední 2 roky nějakému přirozenému způsobu seznamování nefandí. Navíc, když už někoho normální potkám, je to člověk ve věku, kdy už své děti má z předchozích vztahů a další nechce. Nyní mám možnost dárce spermatu a vážně přemýšlím nad tím ji využít. Klasický způsob oplodnění nepřipadá v úvahu, jediná možnost je IUI.

Věkem již spadám do samoplátců, můžete mi prosím z osobních zkušeností prozradit, co všechno se reálně platí? Z ceníků klinik na webu mi to není úplně jasné.
Pronatal vidím cenu za inseminaci 3750 bez úpravy spermatu, příprava spermatu 2500, kromě léků na podporu ovulace apod…platí se něco dalšího?
Iskare vidím cenu za inseminaci s vlastním spermatem 4000…platí se něco dalšího?

Jakou kliniku byste doporučily?

Když přijdu jako samoplátce na kliniku s tím, že chci IUI - co dělají za vyšetření mě? co chlapovi? Případně musí dělat vyšetření chlapovi, když ví, že je plodný (má děti)

Jak dlouho trvá než se dostaneme k samotné proceduře IUI? Moje představa je, že asi proběhne nějaká konzultace, vyšetření, aby zjistili mé plodné dny a pak šup na to?

Předem děkuji za sdílení vašich zkušeností a prosím o nemoralizování mého rozhodnutí stát se matkou ve svém věku a bez přítomnosti druhého rodiče (který tak úplně nepřítomný nebude, jenom nebudeme žít jako rodina)
:srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.1.22 17:53

Jo ještě mi vypadl Gennet - na webu cenu za inseminaci mají 4000 - platí se něco dalšího?

• Citovat
  • Nahlásit
1447
4.1.22 17:55

Klidně zajdi do gennetu. Ale hlavně se domluv s dárcem spermatu, že bude všude figurovat jako otec. Bez toho ti žádné iui neudělají. Všude se podepisuje souhlas obou.
A jako samoplatce budeš platit vše. I úvodní konzultaci. Krevní testy, ovulační testy, atd. Je toho spousta a nikdo ti neřekne co zrovna ty budeš potřebovat. Počítej cca 10 k za jedno iui.

Příspěvek upraven 04.01.22 v 17:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
4.1.22 17:57

Tak rychle to není, předchází tomu vyšetření, nabery hormonálního profilu,…napřed se zkouší indikace, až když nejde tak sotne IVF, je to běh na dlouhou trať. Pred tím stimulace hormony,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18717
4.1.22 18:27

Tento problem nedavno resila kamaradka. Chlapa ne a ne najit, tak se dohodla s jednim kamaradem gayem, ze budou vystupovat jako par, kteremu se nedari otehotnet a on bude figurovat jako neplodny. CAR vedel pravdu, jak to kamaradka ma, bylo jim to jedno, dokud jsou formality naplneny, t. j. ze kamaradka ma toho „chlapa“, ktery podepise papiry.

Vsechno probehlo dobre, ona teda chtela IVF, takze odber vajicek, oplodneni pomoci darcovskeho sperma, kultivace, vse v pohode. A kdyz mel kamarad gay podepsat papiry pro vlozeni embrya, tak se sprajcl, ze si naraz uvedomil, ze to nechce. Problem nastal zrejme po tom, co to oznamil doma a dostal poradnou cocku, jestli si uvedomuje, ze se tim stane otec a bude muset platit alimenty, pokud by to po nem kamaradka chtela, pravne se tomu neda vyhnout. S kamaradem se nedalo na to tema vubec mluvit, kompletne odstrihl kontakt a nashledanou. Takze ted ma kamaradka zmrazene embria, ktere nemuze pouzit, protoze on neda souhlas. Bomba!

Nevim, jak by situace vypadala v tvem pripade, kdyz IVF nechces a chces pouze inseminaci, ale i na to potrebujes „partnera“ a jestli se i v tvem pripade stane automaticky otcem, i kdyz jeho sperma to neni. Musis si zjistit formality.

Zkratka a dobre, co tim chci rict je, ze tohle dokaze byt docela komplikovana zalezitost.

A zvaz jeste moznost, nejit na kliniku v CR, ale ve Spanelsku nebo Rumunsku tusim? Tam nepotrebujes partnera, muzes tam naklusat sama. Ovsem, neco to stoji, jestli vic nebo min nez u nas nevim, ale i zde jses uz samoplatce, takze to nastuduj, uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 18:58
@roba18 píše:
Klidně zajdi do gennetu. Ale hlavně se domluv s dárcem spermatu, že bude všude figurovat jako otec. Bez toho ti žádné iui neudělají. Všude se podepisuje souhlas obou.
A jako samoplatce budeš platit vše. I úvodní konzultaci. Krevní testy, ovulační testy, atd. Je toho spousta a nikdo ti neřekne co zrovna ty budeš potřebovat. Počítej cca 10 k za jedno iui.Příspěvek upraven 04.01.22 v 17:57

Byli jsme v Gennetu Praha jako samoplatci a nic jsme neplatili. Hormonalni profil, imunulogie, genetika a spermiogram plus konzultace, vse na pojistovnu nez zaclo resit co je pro nas nejvhodnejsi reseni.
Prvni platba byla az kdyz jsme se rozhodli pro ivf (nabizeli i iui) a platili jsme za injekce.

• Citovat
  • Nahlásit
1447
4.1.22 19:04
@Anonymní píše:
Byli jsme v Gennetu Praha jako samoplatci a nic jsme neplatili. Hormonalni profil, imunulogie, genetika a spermiogram plus konzultace, vse na pojistovnu nez zaclo resit co je pro nas nejvhodnejsi reseni.
Prvni platba byla az kdyz jsme se rozhodli pro ivf (nabizeli i iui) a platili jsme za injekce.

Tak to je fajn. :palec: ale souhlasese vším jste podepisovali oba. Muž také souhlasil s otcovstvím, že? Což zakladatelka nevím jestli má vyřešené. Nechci ji hodnotit či jakkoliv soudit. Ale ať je na to připravena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
4.1.22 19:05
@Anonymní píše:

jako 40+ mě toto téma už taky asi zajímá, když přirozená cesta selhává…
takže časově jste to měli jak? za jak dlouho jste od prvního kontaktu cca měli konzultaci a ta všechna vyšetření?

Příspěvek upraven 04.01.22 v 19:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1447
4.1.22 19:05
@warita píše:
Tento problem nedavno resila kamaradka. Chlapa ne a ne najit, tak se dohodla s jednim kamaradem gayem, ze budou vystupovat jako par, kteremu se nedari otehotnet a on bude figurovat jako neplodny. CAR vedel pravdu, jak to kamaradka ma, bylo jim to jedno, dokud jsou formality naplneny, t. j. ze kamaradka ma toho „chlapa“, ktery podepise papiry.

Vsechno probehlo dobre, ona teda chtela IVF, takze odber vajicek, oplodneni pomoci darcovskeho sperma, kultivace, vse v pohode. A kdyz mel kamarad gay podepsat papiry pro vlozeni embrya, tak se sprajcl, ze si naraz uvedomil, ze to nechce. Problem nastal zrejme po tom, co to oznamil doma a dostal poradnou cocku, jestli si uvedomuje, ze se tim stane otec a bude muset platit alimenty, pokud by to po nem kamaradka chtela, pravne se tomu neda vyhnout. S kamaradem se nedalo na to tema vubec mluvit, kompletne odstrihl kontakt a nashledanou. Takze ted ma kamaradka zmrazene embria, ktere nemuze pouzit, protoze on neda souhlas. Bomba!

Nevim, jak by situace vypadala v tvem pripade, kdyz IVF nechces a chces pouze inseminaci, ale i na to potrebujes „partnera“ a jestli se i v tvem pripade stane automaticky otcem, i kdyz jeho sperma to neni. Musis si zjistit formality.

Zkratka a dobre, co tim chci rict je, ze tohle dokaze byt docela komplikovana zalezitost.

A zvaz jeste moznost, nejit na kliniku v CR, ale ve Spanelsku nebo Rumunsku tusim? Tam nepotrebujes partnera, muzes tam naklusat sama. Ovsem, neco to stoji, jestli vic nebo min nez u nas nevim, ale i zde jses uz samoplatce, takze to nastuduj, uvidis.

I u iui chlap podepisuje, že souhlasí s otcovstvím a že se ho nevzdá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18717
4.1.22 19:07

@roba18 myslela jsem si to, takze je to komplikovane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 19:10
@roba18 píše:
Tak to je fajn. :palec: ale souhlasese vším jste podepisovali oba. Muž také souhlasil s otcovstvím, že? Což zakladatelka nevím jestli má vyřešené. Nechci ji hodnotit či jakkoliv soudit. Ale ať je na to připravena.

jj toto máme vyřešené… chlap je ochotný dobrovolně toto podstoupit a figurovat na klinice jako partner

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 19:11
@bejuna29 píše:
a časově jste to měli jak? za jak dlouho jste od prvního kontaktu cca měli konzultaci a ta všechna vyšetření?

Objednani asi za mesic a vysledky taky za mesic. Ale rok a pul zpet. Ted nevim jak to je.

Souhlasy samozrejme podepisuji oba, i u lesbickych paru musi ten chlap podepsat a je mozne po nem chtit vyzivne.

• Citovat
  • Nahlásit
1447
4.1.22 19:11
@Anonymní píše:
jj toto máme vyřešené… chlap je ochotný dobrovolně toto podstoupit a figurovat na klinice jako partner

No figurovat jako partner je jedna věc. Ale je ochotný na sebe převzít otcovství? To je to nejdůležitější!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1447
4.1.22 19:12
@warita píše:
@roba18 myslela jsem si to, takze je to komplikovane.

No je to logické. Víš co by tu pak bylo dětí bez otce? Buďme rádi, že to takhle funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 19:14
@roba18 píše:
No figurovat jako partner je jedna věc. Ale je ochotný na sebe převzít otcovství? To je to nejdůležitější!

jak jsem psala, toto máme vyřešené…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat