IUI po 40 - rady, zkušenosti, doporučení a vše kolem toho

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
2038
4.1.22 19:14
@Anonymní píše:
jak jsem psala, toto máme vyřešené…

Pak hodně štěstí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 19:14
@roba18 píše:
No je to logické. Víš co by tu pak bylo dětí bez otce? Buďme rádi, že to takhle funguje.

Tak do RL ho ta zena zapisovat nemusi. To nikdk nekontroluje. Ale maloktery chlap je tak hloupy, aby nemel strach, ze si to samozivitelka rozmysli na rodicaku, ze je malo penez a zacne po nem chtit penize.

• Citovat
  • Nahlásit
19823
4.1.22 19:17
@Anonymní píše:
Tak do RL ho ta zena zapisovat nemusi. To nikdk nekontroluje. Ale maloktery chlap je tak hloupy, aby nemel strach, ze si to samozivitelka rozmysli na rodicaku, ze je malo penez a zacne po nem chtit penize.

No prave.

Jinak, pokud to zakladatelka ma poreseny z tohoto hlediska, tak pak nechapu, na co presne se pta? Chce vedet, kolik to bude stat? Neni nic jednodussiho, nez zavolat do CARu a zeptat se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2038
4.1.22 19:30
@Anonymní píše:

Jo to máš pravdu, že ho do RL psát nemusí a kontrola vlastně není. Ale papíry v car chlap musí. Oni se tam i zříkají odpovědnosti atd. Ale dítě má všude v papírech napsané, že bylo počato z iui. Tak kdyby se někdo ptal asi se to lehce zjistí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 19:34
@roba18 píše:
Jo to máš pravdu, že ho do RL psát nemusí a kontrola vlastně není. Ale papíry v car chlap musí. Oni se tam i zříkají odpovědnosti atd. Ale dítě má všude v papírech napsané, že bylo počato z iui. Tak kdyby se někdo ptal asi se to lehce zjistí.

A ten papir, ze je z IUI te nekdo nuti nekde ukazovat?
Gynekologovi to davat nemusis. :oops: proste reknes, ze je to z normalniho sexu, klidne nahodneho.
Tohle fakt nikdo neresi.

• Citovat
  • Nahlásit
535
5.1.22 16:36

Nektere CARy nabízí „otěhotnění“ v zahraničí, kde otce dítěte nepotřebuješ.
Připraví tě tady, zákrok bude v cizině. Platí se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1164
6.1.22 08:57
@Anonymní píše:
Ahoj
jsem single 40ka, která se marně x let snažila najít partnera, s kterým by mohla založit rodinu. To nějak nevychází, na seznamkách jsou samí magoři (nebo já na ně mám aspoň „štěstí“) a poslední 2 roky nějakému přirozenému způsobu seznamování nefandí. Navíc, když už někoho normální potkám, je to člověk ve věku, kdy už své děti má z předchozích vztahů a další nechce. Nyní mám možnost dárce spermatu a vážně přemýšlím nad tím ji využít. Klasický způsob oplodnění nepřipadá v úvahu, jediná možnost je IUI.

Věkem již spadám do samoplátců, můžete mi prosím z osobních zkušeností prozradit, co všechno se reálně platí? Z ceníků klinik na webu mi to není úplně jasné.
Pronatal vidím cenu za inseminaci 3750 bez úpravy spermatu, příprava spermatu 2500, kromě léků na podporu ovulace apod…platí se něco dalšího?
Iskare vidím cenu za inseminaci s vlastním spermatem 4000…platí se něco dalšího?

Jakou kliniku byste doporučily?

Když přijdu jako samoplátce na kliniku s tím, že chci IUI - co dělají za vyšetření mě? co chlapovi? Případně musí dělat vyšetření chlapovi, když ví, že je plodný (má děti)

Jak dlouho trvá než se dostaneme k samotné proceduře IUI? Moje představa je, že asi proběhne nějaká konzultace, vyšetření, aby zjistili mé plodné dny a pak šup na to?

Předem děkuji za sdílení vašich zkušeností a prosím o nemoralizování mého rozhodnutí stát se matkou ve svém věku a bez přítomnosti druhého rodiče (který tak úplně nepřítomný nebude, jenom nebudeme žít jako rodina) :srdce:

jsem tedy mladší a také podstupujeme IUI.. objednání do CAR cca do měsíce, vstupní konzultace, následně všechny možné odběry krve, moči, hormonální profil, genetika obou (výsledky cca do 7 týdnů od odebrání), průchodnost vejcovodů. Cca tohle vše se dá stihnout do třech měsíců. průchodnost mě stála 2 tisíce v Gennetu, spermiogram partnera nic.. mezitím mě zkoukli, zda ovuluju přirozeně a podle toho se nasadila léčba. A ano, všechno podepisují oba partneři, že s tím souhlasí. Nasadíš léky dle dohody během MS, jdeš na kontrolu jak to vypadá a podle toho se domluví termín IUI. Může to být i ze dne na den, tak aby byl chlap připraven takhle na rychlo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2686
6.1.22 20:15

IUI je na rozdíl od IVF na pojišťovnu i po 40. Doplácí se jen léky, což je v tomhle případě pár kaček. Ve státním car si neúčtují ani nic za katetr. My jsme byli poprvé v říjnu a IUI bylo až v lednu, mezitím proběhlo pár vyšetření. Jen je třeba počítat s tím, že to nemusí hned vyjít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
7.1.22 05:47

@Maribelle já platila za jedno IUI 3700,–,ale priplacenla jsem si nějaký čip na selekci spermií :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat