Reklama

IUI po píchnutí Ovitrelle, kdy?

Fotoalbum tématu (31) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gameover
Kecalka 192 příspěvků 08.09.18 12:55
IUI po píchnutí Ovitrelle, kdy?

Můžete mi prosím napsat vaše zkušenosti? V den IUI mi byl píchnut Ovitrelle. Ráno folikulometrie a velikost folikulu 22,5 mm, následně injekce a cca 4,5h na to inseminace. Mě to zkrátka přijde divné, když ovulace má nastat až do 36h. Neměla bych injekci dostat dříve, popřípadě neměla by inseminace proběhnout později, alespoň den na to? Vím, že spermie počkají, ale také asi záleží na kvalitě vzorku, ta totiž není úplně ok. Jak jste to měly vy? A samozřejmě, vyšlo vám to?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 26 Další »

Reklama

Reakce:

dixisa
Ukecaná baba ;) 1502 příspěvků 08.09.18 13:07

Ahoj :mavam: já jsem taky byla na inseminaci v pondělí a ještě hodinu před tím jsem dostala Ovitrelle s tím, že pak se máme doma ještě buď tentýž den nebo následující snažit sami. Přišlo mi to taky divné, ale já to měla na rychlo domluvené, protože jsme to nijak ani neplánovali, že na tu inseminaci půjdeme. To všechno vzniklo tak, že má doktorka mi dala žádanku na spg a mě se to krylo s ovulací s ještě než jsme jeli na spg tak jsem byla u ní na folikumetrii. Samotny zákrok jsem nevěděla, že bude tak bolestivý a beru teď Utrogestan po, kterém mi včera bylo pěkně blbě :zed:.Nechapu, že se mi úplně motala hlava a nemohla jsem se udržet na nohou :nevim: a byla jsem úplně dezorientovaná 8o, pak vše naštěstí v práci přešlo. Teď už jen čekáme jak to dopadne a věřím, že dobře. Vim, že jsem ti moc neporadila, ale přeji ti ať ti to dopadne dobře :palec:.Ty jsi byla na první inseminaci? :).Divné je, že pokud vzorek nebyl moc ok, že i tak vám to chtěli udělat :nevim:.My jsme čekali hodinu a půl na to jaký bude a naštěstí bylo vše v pořádku, vyšel úplně super až moc teda :nevim:.Nejhorší je, že test si můžu udělat až za tak 9-10 dní, ale nejsem ve stresu tak sis nám to vyšlo :mrgreen: aspoň nějak vnitřně cítím, že jo :D.

Gameover
Kecalka 192 příspěvků 08.09.18 13:17

@dixisa moc děkuji za reakci, většinou se tady žádné nedočkám :? Vzorek byl relativně ok, na iui prý dostačující, ale už cca půl roku léčíme oligoasthenote­ratozoospermi­e. Teď byla v háji pouze morfologie, s tou jsme zatím nehli ničím (vitamíny, hormony) a progresivní pohyb pod limitem, ale prý je takový spermiogram stále vhodný pro iui. Takže obecně jsem to myslela tak, že na iui jsme šli právě kvůli špatnému spermiogramu. Já bych měla být ok. Četla jsem různé postupy od různých holek a dost se liší. Jedna dostane hcg den před, jiná i dva dny před a některé zase až v den inseminace. Proto mě zajímá, co je teda vlastně správně. Ano, tohle je naše první IUI, takže se snažím najít informace, ať se příště popřípadě vyvarujeme chybám. Dnes jsem den po IUI a tedy i po ovitrelle a ovu teda vůbec necítí a to ji vždy s jistotou poznám (velké bolesti vaječníku).

Gameover
Kecalka 192 příspěvků 08.09.18 13:22

@dixisa jinak ještě k té bolesti, tohle je velice individuální. Někoho bolí, někoho ne! Mě malinko taky, ale žádný extrém, včera i dnes špiním, záleží asi, jak se MUDr. podaří projít přes čípek.

Jo a další věc je, že inseminace proběhla včera a to jsem byla 9dc, ovu podle testů mívám nejdříve 11-15dc, ovšem velikost folikulu byla v pořádku. Jsem z toho celá zmatená. A ano, nezbývá než čekat! Čekat až vyprchá injekce a naskočí to správné hcg…

Resch
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 08.09.18 13:25

@Gameover já si myslím,že záleží i na velikosti folikul, kdy Ovitrelle a kdy iui .. tvých 22.5mm je už typická velikost,kdy folikul praská,takže kdyby sis píchla den před,tak druhý den by taky mohlo být pozdě..Takhle se pojistil,že k prasknutí dojde a spermie v teple a klidu počkaj :palec: Jinak s poznáním ovulace - poprvé jsme zkoušeli s Ovitrellem časovaný styk,bolest břicha při ovulaci taková,že na nějaký styk nebylo ani pomyšlení . Teď při iui jsem si píchala Ovitrelle při 18mm folikulu,vůbec nevím kdy prasknutí, ale jsem v 9.týdnu :)

Gameover
Kecalka 192 příspěvků 08.09.18 13:36

@Resch je pravda, že mi řekl, že pokud mívám pozitivní ovu testy později, že je možné, že mi vajíčka přezrávají a tedy jsou už asi nepoužitelné. Tobě moc gratuluji :srdce: vyšlo vám první iui? Já v to moc nedoufám, ale bylo by to super, protože už jsme ztratili trpělivost a plánujeme ICSI. Kéž by k němu nedošlo…

dixisa
Ukecaná baba ;) 1502 příspěvků 08.09.18 14:07

@Gameover prosím však za málo já jen :lol: si říkám,že ti napíšu co jsem tento týden zažila já víš :srdce:.Tak v tom vzorků se moc nevyznám,ale vím,že nás moc chválili a mám tady i ještě výsledky doma :palec:.Já taky se v tom moc nevyznám,protože to bylo naše první IUI a hlavně doufám,že to dobře dopadne :hug: a budeme se mít z čeho těšit :andel:.Taky nevím co je správné asi to záleží na doktorovi a tak na tom jak velký máš folikul 8o.To je zvláštní,že jsi neměla bolesti 8o,ale možná ještě přijdou.

Mě teda docela dost a nečekala jsem to,protože jsem věděla,že to bude bolet,ale nevěděla jsem,že tak moc.Přesně to záleží no byla jsem ráda,že tam byl se mnou přítel a držel za ruku :palec:.A měli jsi nějakou stimulaci když jsi byla 9DC a měla tak velký folikul? 8o.Ja jsem byla v pondělí 17DC 8o a měla folík nějak 20mm :nevim: a prý podle doktorky moc hezkou sliznici :nevim:.Doufám,že mi ten Utrogestan teď pomůže a snad jsme teda tomu miminku pomohli :palec:.Nebuď zmatená bude to v pořádku přece doktoři musí vědět co dělají :hug:.Ano přesně nezbývá nic jiného než čekat :palec:.Určitě to dopadne dobře :srdce:.Jinak snažíš se dlouho už o mimi? :).Doufám,že nevadí tykání :oops:.

Hanulka2016
Ukecaná baba ;) 2271 příspěvků 08.09.18 14:08

Ja mela v utery folikul 17mm, ve stredu ve 20hod jsem pichala ovitrelle a v patek pred polednem pak bylo IUI. Dnes uz je z toho v brisku holcicka 29tt. Drzim vam devcata palce!

Gameover
Kecalka 192 příspěvků 08.09.18 14:53

@dixisa tykání určitě nevadí :) byla jsem v pondělí 5dc u svého gynekologa a měla jsem folikul 14mm, tak jsem v panice volala na kliniku, jestli v pátek už nebude pozdě a řekli mi, ať rovnou přijedu s manželem. Jsem bez stimulace. Snažíme se rok, jedno dítko už máme. Po půl roce mi to bylo divné, první nám šlo hned, tak jsem si vyprosila spermiogram a diagnóza oligoasthenoterato :,(

Gameover
Kecalka 192 příspěvků 08.09.18 14:56

@Hanulka2016 díky za info, takhle jsem si taky představovala, že to bude, injekce den dva před, ale asi opravdu záleží na velikosti folikulu. Jinak samozřejmě gratuluji! :kytka:

dixisa
Ukecaná baba ;) 1502 příspěvků 08.09.18 15:44

@Gameover tak paráda,že nevadí :lol: Teda to je krása 5DC a takový velký folík už 8o to čumím teda 8o :lol:.To je fajn,že už aspoň máte jedno dítě :palec: a to bylo početí přirozeně?Ta diagnóza je hrozná nebo jak to je? :think:.My chceme aspoň dvě teda já :lol: a přítel snad taky časem,ale asi budeme rádi,že vůbec budeme mít aspoň jedno :,(.Pořád nepřestávám věřit,že nám to teď vyjde a taky se snažíme rok :nevim:

dixisa
Ukecaná baba ;) 1502 příspěvků 08.09.18 15:45

@Hanulka2016 děkujeme :dance: musí to vyjít :hug:.Jsem napjatá,ale nervózní zatím nejsem :lol:

dixisa
Ukecaná baba ;) 1502 příspěvků 08.09.18 15:46

@Hanulka2016 ještě přeji krásné těhulkování :srdce: :hug:.

Gameover
Kecalka 192 příspěvků 08.09.18 16:44

@dixisa jj, za jedno jsem určitě ráda, protože tohle řešit u prvního, tak mě trefí šlak :roll: i když touha po druhém je stejně obrovská. V hlavě jsem to měla od začátku nastavené na dvě děti a tohle byla podpásovka. A ano, je to docela blbá diagnóza, dá se říci, že při tomto už se doporučuje IVF metodou ICSI. Uvidíme, budeme doufat ;)

dixisa
Ukecaná baba ;) 1502 příspěvků 08.09.18 17:05

@Gameover no mě už taky jako docela berou nervy :roll:,ale věřím,že to dobře vše dopadne :palec:.A ta metoda ICSI je co? :lol:.Já bych si přála dvě,ale fakt uvidíme co jste nebo ne :nevim:.Mě brali i HP a štítnou žlázu a vše v pořádku,jediné co nevím je jestli mám příchozí vejcovody :nevim:,ale věřím,že snad ano.Na to,že jsem si říkala,že jsme mladí a pořád nic mě to trošku delší :zed:.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 26 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Muslimové v Ordinaci? Podle studie se musí častěji objevovat v českých seriálech!

Islamofobie je za poslední roky téma jako hrom, pro Českou republiku to platí... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >