Iui s dárcem, na kolikátý pokus se povedlo?

Anonymní
16.2.20 20:49

Iui s dárcem, na kolikátý pokus se povedlo?

Ahoj v brzké době mě čeká iui s dárcem, partner je neplodny tak jsme se rozhodli pro tuto variantu, prosim o vaše zkušenosti, jaká je úspěšnost, na kolikátý pokus se vám zadarilo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13820
16.2.20 22:49

Iui má velmi malé procento úspěšnosti, kolem 12% pokud jsi mladá a zdravá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13820
16.2.20 22:49

Iui má velmi malé procento úspěšnosti, kolem 12% pokud jsi mladá a zdravá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6313
17.2.20 06:04

@jizvíková a to i těch 12 % je bych řekla nadsazenych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
492
18.2.20 13:09

Sestřenka na tom byla před rokem a zadařilo se hned na první pokus. Mají krásneho chlapečká :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.20 16:08

Omlouvám se za anonym, jedná se o citlivé téma.

Sice má IUI nízkou statistiku úspěšnosti, nicméně myslím, že toto nízké procento je způsobeno tím, že ve většině CAR přistupují k IUI jako k takovému předskokanovi IVF.. tzn. v páru je problém, zkusíme nejprve toto, pak přistoupíme k IVF, ono to ty páry taky tolik nevyděsí hned z kraje. Ale pokud je v páru větší problém (např. spermio u partnera), tak je takové plané zkoušení.. čímž se asi docela sníží výsledné procento úspěšnosti. My jsme toho příkladem.. 3× IUI s manželem, 3× IVF s manželem - výsledek žádný. 1× IUI s dárcem, těhotenství. Podotýkám, že já nemám žádný problém, vše funguje jak má :) Držím palce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.2.20 21:27
@Anonymní píše:
Ahoj v brzké době mě čeká iui s dárcem, partner je neplodny tak jsme se rozhodli pro tuto variantu, prosim o vaše zkušenosti, jaká je úspěšnost, na kolikátý pokus se vám zadarilo?

Prvniho syna mame po tretim iui v nativu bez stimulace, bylo mi 34. Pak jsem sice znovu otehotnela, myslim ze to bylo druhé nebo iui zase v nativu, ale o mimco jsme přišli v 18 tydnu, pak jsme zkusili ještě jednou, sice jsem itehotnela na první pokus, ale byli to neprosperujici těhotenství a revize v 6tem tydnu. To uz mi bylo čerstvě 40 a podle ultrazvuku už telo prestalo fungovat jako za mladych let, zkouseli jsme i stimilulaci 2×, ale těhotenství už z toho nebylo. Takze za mě pokud jsi zdrava, sla bych do tiho iui s darcem bez obav :wink: drzim palečky a ať se zadari :revolving_hearts: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Micky174
13.3.20 11:17

@karkarka

Iui se tak nejak indikuje vsem bez rozmyslu. Pokud je tam ale imunologicky problem, iui je dobre. Nizka pravdepodobnost je i proto, ze to doktori kolikrat neumi nacasovat. Komu to nejde prirozene ani s dobrym nacasovanim, nejspis iui nepomuze. A to nepocitam ze nekde ani nedelaji vysetreni vejcovodu. Ja bych pri dobre indikaci - nepruchpdny hlen - iui v prirozenem cyklu nezatracovala. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
6313
13.3.20 12:05

@Micky174 já bych ho také nezatracovala. Ale u žen po 40,kdy je většina vajíček už špatná, je to spíš ztráta času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3137
13.3.20 12:22
@jizvíková píše:
Iui má velmi malé procento úspěšnosti, kolem 12% pokud jsi mladá a zdravá

To je naprosto nicneříkající údaj, i statisticky (když teda odhlédneme od toho, že „mladá a zdravá“ je taky naprosto irelevantní spojení, když z hlediska plodnosti u párů podstupujících umělé oplodnění asi nemůžeme mluvit jako o zdravých a o mládí u většiny z nich taky ne). Záleží na mnoha a mnoha proměnných; u nás jako u páru, který měl problém „pouze“ se spermatem a jeho transportem přirozenou cestou, to bylo na první dobrou (a asi nejsme mladší ani zdravější než většina jiných párů). K IUI se často chodí jako k první možnosti a že je něco v nepořádku, kvůli čemu se dlouhodobě nedaří, se obvykle zjistí až cestou na IVF. V překladu - k IUI často chodíš jako „mladá a zdravá“ a až po x tém neúspěšném pokusu zjistíš, že úplně tak zdravá a mladá nejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Micky174
14.3.20 13:52

@karkarka

Souhlasim. Presto jsem ted videla pruzkum, kde zeny az do 39 mely podobnou uspesnost jako mladsi. Spis u zeny 42 let uz bude tech problemu vic… hlavne tam neni hranice 39 let takze to stoji 1500 kc… rika se ze 3× iui jako 1× ivf. 1 pokus u zeny nad 39 let 100.000,–. 3× iui 4500 kc :partying_face:

• Nahlásit
  • Citovat
Micky174
14.3.20 13:54

@SlečnaDahlia

No ono ani ivf nema 100 procentni uspesnost a tri pokusy maji okolo 40 procent… zeny navic nezatezuje a neni tam riziko

• Nahlásit
  • Citovat
3137
14.3.20 20:57
@Micky174 píše:
@SlečnaDahliaNo ono ani ivf nema 100 procentni uspesnost a tri pokusy maji okolo 40 procent… zeny navic nezatezuje a neni tam riziko

Riziko tam samozřejmě je. Jako u všech podobných zásahů do těla a jaksi „přirozeného cyklu“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama