IVF 12 let a nic, náhradní matka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lazy
Nováček 2 příspěvky 27.09.14 21:37
ivf 12 let a nic,náhradní matka?

Ahoj všem. Je mi 41let. IVFjsme zkusili asi 8krát. Klasiku, darované embria, minimálky…Zaváděli mi většinou 3krásné embria a nikdy nic. Z toho usuzuji, že je nejspíš problém hlavně ve mě, nějak je nedovedu udržet, nebo tak něco. Nemluvím o tom kolik statisíců to vše stálo a to hrozné čekání a zklamání nad testy.Za těch 12 let jsme prošli mnohým od čajíčku, cvičení, astrologů, ivf, nepodařenou pěstounskou péči, psychology…Naštěstí máme 3 dospělé syny z předchozích vztahů. Už se pomalu smiřujeme s tím, že mám není dáno. Ale???Sem tam to na mě padne a uvažuji, má to ještě smysl? Kdo mi s náhradní matkou poradí? Doktor v centru? Opravdu se to dá zařídit? Kolik to doopravdy stojí? Jsou mezi námi takové, kterým to vyšlo do úplného štastného konce? Budu ráda za všechny reakce. Bublina

Reakce:
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 27.09.14 21:48

Zkušenosti nemám, ale je tu přímo diskuse náhradní mateřství…tam ti určitě poradí..držím palečky

Meha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.14 21:58

@lazy Také s manželem podstupujeme nějaké metody asistované reprodukce, ale to, co popisuješ, mi už přijde jako patologické snažení, i s ohledem na to, že děti máte, i když ne společné.
Já jen doufám, že my to zvládneme, i když se nám početí nebude dařit, v nějaké rozumnější míře.

Co se týká náhradních matek - v CARu Ti ji zřejmě neseženou, vzhledem k tomu, že to není úplně legálně ukotveno, spíše Ti asi poradí ohledně té praktické stránky věci. Zde na EM je několik diskusí na toto téma, jsou tady i náhradní matky.
Co jsem vyčetla, tak se většinou náhradní matky hledají přes internet (pokud nemáš nikoho v rodině, kdo by to byl schopný a ochotný udělat). Že je to nákladná varianta, o tom se asi nemusím ani zmiňovat.

lazy
Nováček 2 příspěvky 27.09.14 22:08

No patologické, nevím. Každá která pár let marně zkoušela, ví o čem píšu. Těch 12 let nebylo jen o snažení, byly to i moc pěkné roky, príma chlap, bezva děti, fajn život. Jen jaksi uvažuji, jak dál. Nejsem fanatik, který na TO myslí neustále a žije v depresi.Ti psychologové nebyli kvůli neuskutečněnému těhu, ale kvůli nepovedené pěstounce. Ale díky za radu kouknu na u jinou diskusi.

Linve
Kecalka 282 příspěvků 27.09.14 22:12

Milá zakladatelko…Asi se mi to teď kecá, ja vím.. Říkám si, proč po takové době trápení a podstupování zákroků, které pro tělo nejsou zrovna to pravé ořechové, nezkusíte adopci? Třeba Vám opravdu není dáno mít děti z toho důvodu, že na vás čeká nějaký jiný prďolka, který potřebuje milující rodinu… :-)
Jinak náhradní mateřství v ČR není snad ani povoleno, ale tuším, že v praxi to nějakým způsobem funguje.

Lette
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 27.09.14 22:16

Asi budu trochu OT. Jak to vyjádřit. Nedovedu si představit žít 12 let s něčím s otevřeným koncem.
Každopádně jsem tu diskuzi o náhradních matkách pročítala a najdeš si tam spoustu zajímavého a užitečného. Hodně štěstí.

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 42475 příspěvků 27.09.14 22:21

@Linve jenže v jejich věku adopce je celkem pozdě :? a ne každý by do adopce šel, my se taky snažili dlouho a o adopci jsme ani nemluvili ani pro jednoho by to nebylo. @lazy che to najít nějakou s kterou se domluvíte, zkus mrknout do té diskuze, je jich tam dost co to podstoupily tak třeba poradí jak postupovat, cena je v řádech sta tisíců.

m311
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 27.09.14 22:27

Smím-li doporučit… Existuje tu diskuze zabývající se náhradním mateřstvím..
Po přečtení této diskuze se jistě dozvíte spoustu užitečných informací. ;)

Je tu někdo, komu porodí dítě náhradní matka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.14 22:29

IVF dva roky, taky 8 pokusů, máme nakonec dítě od NM.
Zařídit to jde, ale musíš všechno sama.
Peníze jsou individuální.
Papírově to s námi řešili i v CARu, i právník.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.14 22:31

Tuto diskuzi jsem zakládala já…

Anonymní z 22:29

@m311 píše:
Smím-li doporučit… Existuje tu diskuze zabývající se náhradním mateřstvím..
Po přečtení této diskuze se jistě dozvíte spoustu užitečných informací. ;)Je tu někdo, komu porodí dítě náhradní matka
m311
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 27.09.14 23:22
@Anonymní píše:
Tuto diskuzi jsem zakládala já…Anonymní z 22:29

To je báječné, že se zadařio. :potlesk:
Tuto diskuzi mám již od první stránky ve svých oblíbených diskuzích. Sice tam nepřispívám, ale poměrně, toto téma sleduji, jelikož mě to velmi zajímá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.14 23:26

Já už tam nekoukám, mám pocit, že se to tam zvrhlo :roll:
Jsou tam holky, co nevydrží a hned by řešili NM, aniž tuší,
jak je to těžké… v domění, jak je to lehké, nerodit…
A holky, co řeší jak si přivydělat…

@m311 píše:
To je báječné, že se zadařio. :potlesk:
Tuto diskuzi mám již od první stránky ve svých oblíbených diskuzích. Sice tam nepřispívám, ale poměrně, toto téma sleduji, jelikož mě to velmi zajímá.
mamasánek
Nováček 3 příspěvky 22.11.14 20:48

Ahoj na náhradním mateřství není nicv špatného naopak je to velká zkušenost a klidně bych do toho šla znovu porodila jsem dvě krásné holčičky a jejich úsměv mi za to prostě strojí stál A stát bude

mamasánek
Nováček 3 příspěvky 22.11.14 20:51

A co zkusit náhradní matřství? zkušenost s tím mám dobrou?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >