IVF 2021 Pronatal - věk versus IVF

16
3.3.21 11:35

IVF 2021 Pronatal - věk versus IVF

Ahoj holky,
po 3 neúspěšných IUI a z pravděpodobností neprůchozích vejcovodů, pouze dle ultrazvukového vyšetření, zvažujeme IVF v Pronatalu.
Snažíme se s přítelem 3,5 roku, z toho od září navštěvujeme Pronatal. Chtěla jsem se zeptat, má někdo z Vás zkušenost s tímto centrem a máte čí čekáte potomka za jejich asistence, případně máte tip na jiné centrum kde se zadařilo a jste spokojený?
Vzhledem k tomu, že mám posledních pár měsíců pocit, že mi ujíždí vlak…budu ráda, když se semnou podělíte i o svůj věk a současnou situaci, asi nebudu sama kdo má pocit, že včera bylo pozdě :-D.. tak se pojďme trochu podpořit, ať nemáme pocit, že jsme nejstarší budoucí maminy na téhle planetě. Mě je 35 :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.3.21 11:53

V Pronatalu jsme udělali tu nejhorší zkušenost (prosli jsme 4 centra během šesti let)
Pronatal, arogantní přístup, nechali nás klidně čekat dvě hodiny, když jsme byli objednání, pokaždé u jiného doktora, který začínal čtením karty a vůbec netušil, kdo před ním sedí, tlačili nás do pro nás zbytečných metod, neudělali nám potřebná vyšetření a přišli jsme u nich o dva cykly na pojišťovnu naprosto bez výsledku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 11:56

S Pronatalem jsem taky nebyla spokojená, přistupují k člověku, jak ke zboží. Pokaždé jiný doktor. Neuměli odpovědět na dotazy. Necitlive jednání doktorů.

• Citovat
  • Nahlásit
3.3.21 12:05

Ahoj. Byli jsme loni v červnu na IVF v Pronatalu v Teplicích a za 14 dní se nám narodí syn na první pokus. Těhotenství bez problémů. Veškěrá vyšetření v pořádku. Zatím to vypadá že špunt půjde i normální cestou ma svět. Je mi 34 v době IVF 33. Co jsem tak viděla v čekárně byly tam i starší maminky než já. Pan doktor Lojka je mladý doktor a byl vynikající. Nevím kam do Pronatalu chodíte, ale kamarádka chodila do Prahy a na první pokus holky dvojčátka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
3.3.21 12:14

Jsem ráda, za Váš názor.. teď vzhledem k situaci, která v ČR je, je postup a čekací doba docela v pohodě, v čekárně jsme max 10min, ale jak říkáte, 3 dr. si mě přehazují jako horký brambor. 3 IUI na posledním ultrazvuku se jim nezdál pravý vejcovod, prý asi srůsty a neprůchozí, přesto IUI udělali i s předpokladem mimoděložního těhotenství, mám se prý hlídat. Okamžitě usoudili, že bych měla jít na laparoskopii..kdy mi bylo zdůrazněno, že kvůli Covidové situaci bude dost složité, aby jsem se na operaci vůbec dostala.. straší, že mi je odeberou a že bych měla jít rovnou na IVF s dodatkem, že se to stejně nemusí podařit, jelikož jestli je tam zánět, tak zahubí vše co potká a laparoskopie mě nemine.. Nepochybuji o tom, že by neměli pravdu, ale ten přístup z jejich strany není úplně na úrovni. Máte s nějakým centrem lepší zkušenosti než je Sanatorium Pronatal v Praze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
3.3.21 12:17

@Broskvicka13 to se hezky čte, gratuluji :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2456
3.3.21 12:19

@Lujsiana my s Pronatalem spokojenost, min rok jsme začli stimulovat v unoru, v březnu 1ET a byla jsem těhotna (bohužel to sice nedopadlo, ale za ti oni nemůžou), poté 1KET v červnu a za 5dní mám termín porodu :srdce: takže za nás spokojenost, kamarádka je tam také, sice 3× pokus a nic, pak zkusili v mezičase čekání na genetiku iui a čekají na červen :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2456
3.3.21 12:20

@Lujsiana jo a my teda v Praze v sanatoriu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
3.3.21 12:26

@katka-365 Tak to je super, k třetí IUI přistupuji jen tak, aby se neřeklo, šance nejspíš mizivá, takže už se psychicky připravuji na IVF a už se těším, příští měsíc rozjedeme další etapu :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2456
3.3.21 12:30

@Lujsiana ta kamaradka nemela nikdy ovulaci, ani dominantní folikul bez hormonu..a hele, v tom mezičase folikul byl a ovulace taky, pak se meli snazit ještě doma a měla tam fazolky 2 :potlesk: (ta jedna zanikla, ale zatím čekají zdravou holčičku)..ja nemuzu rict špatného slova na Pronatal, jasne kazdemu nesedne ten a ten dokrot, ale to je všude..a nakonec, kdo nechce dnes vydelat no, to je kazde povolani..spíš díky za to, že jsou takové možnosti, když to nejde „samo“ :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
3.3.21 12:38

@katka-365 dalo by se mluvit o zázraku :).. to mám radost za Vás.
Jak říkáš všude je něco, zajímalo mě to hlavně proto, jelikož je to naše první zkušenost s CAR.. Celou dobu jsem si myslela, že je to jen v hlavě, jelikož mi bylo řečeno, že jsem v pořádku. Špatné zprávy se neposlouchají moc dobře, ale jsem ráda, že se aspoň něco děje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2456
3.3.21 12:42

@Lujsiana to chápu, ta kamaradka mela asi opravdu zazrak, ale deji se :palec: ä taky jsou oba v pořádku, i po testech te genetiky.. „jen prostě smůla“ :nevim: držím palce, ať je vás brzo o jednoho více!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 12:42
@Lujsiana píše:
Vážně? Od někoho kdo se regis
@Lujsiana píše:

U těch komentářů se koukej kdo se kdy zaregistroval. Uživatelka zaregistrována dneska a jen proto aby pěla chválu po několika negativních recenzích :jazyk:

• Citovat
  • Nahlásit
16
3.3.21 12:44

@katka-365 Děkujeme :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
3.3.21 12:46
@Anonymní píše:
U těch komentářů se koukej kdo se kdy zaregistroval. Uživatelka zaregistrována dneska a jen proto aby pěla chválu po několika negativních recenzích :jazyk:
@Anonymní píše:
U těch komentářů se koukej kdo se kdy zaregistroval. Uživatelka zaregistrována dneska a jen proto aby pěla chválu po několika negativních recenzích :jazyk:

Já jsem dnes také zaregistrovala. Chodila jsem sem často a čtu si názory druhých, ale dnes jsem se hecla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat