IVF a injekce Menopur a Decapeptyl

81
15.1.20 09:11

IVF a injekce Menopur a Decapeptyl

Ahoj ;)
mam si zacit aplikovat Menopur a Decapeptyl.. jenze jsem nachlazena. Mate nekdo zkusenosti. Mam vubec zacinat s injekcema? Mam si pichat 4 ampule Menopuru.. Mate nekdo zkusenost? Jak se to priblizilo mam strach… asi nejsem jedina, ktera si prosla strachem…
Dik za rady ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1779
16.1.20 09:32

@ipupartep ahoj,ja jsem mela to same pri druhe stimulaci a byla to vitezna kombinace. Tri mrazacci a 17tt.
Pichat bych zacala, nachlazeni na to nema vliv, pripadne zavolej do CAR.
Drzim palce :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
16.1.20 10:03

@Tereza1805 Diky… volala jsem na Car a mam odlozit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
15.6.20 20:25

Ahoj holky proč se kombinuje menopur a decapeptyl? Sem z toho nějak vedle 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8356
15.6.20 22:44

@Saja13 Menopur, stimulace :) Decapeptyl - ukončení stimulace když buďto hrozí hyperstimulacni syndrom (z důvodu předchozího hyper nebo vyšší kvantitě vajec která může způsobit už již zmíněný hyper)..

Profil se ukončuje buďto Ovitrelle nebo Pregnylem nebo Decapeptylem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
15.6.20 22:48

@Skaiqy já mám píchat od 2dc menopur a po 20 minutách decapeptyl 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8356
15.6.20 22:56

@Saja13 Záleží od protokolu jako takového :) každý lékař to má nastavené jinak, možná se za tu dobu co jsem naposled na ivf byla hodně změnilo ale co si pamatuji, já píchala 3 injekce Decapeptylu při ukončení protokolu ale samozřejmě to může mít i jiný účinek :) věř lékařům, málokdy se stává, že „střílí jen tak od boku“..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
15.6.20 22:59

@Skaiqy jo asi to tak má být, ten můj říká že nám sestra říkala že to je pro to aby ovulka nebyla předčasně, tak nevím.. Snad to bude dobrý, budu doufat a děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8356
15.6.20 23:02

@Saja13 Nemáš vůbec zač, držím moc palce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
15.6.20 23:10

@Skaiqy děkuju, budu se muset ve ČT optat N co to je 🤔 🙄 pořád mi to vrtá hlavou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
16.6.20 07:55

@Saja13 ahoj, menopur je pro podporu tvorby vice vajicek. Decapeptyl ti drzi ovulaci = Tzn. Drzi to, aby vajicka zrala stejne a nedozrala.
Dva dny pred odberem ho vysadis a pichnes Oviteralle a ten naopak zpusobi dozrani a bude v podstate ovulovat, mit zrala vajicka v den odberu. Kdyby sis nepichala ten Deca, budou ti ruzne zrat vejce a na odber nemusi zbyt zadne zrale, drzi tim nacasovani.
Me tyto leky dali do druheho cyklu (po prvnim neuspesnem cyklu s gonalem) a mam za 14 dni termin porodu a 3 mrazacky top kvality v CARu.
Drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
16.6.20 08:01

@Tereza1805 je děkuju za uklidnění a moooc gratuluji :srdce: to je super zpráva 😊 a jak si reagovala na tenhle stimulační protokol? Všechno v pohodě? A amh máš taky nízké? Já dnes budu stimulovat 3 den a zstim vše v pohodě :hug: tak doufám že to tak bude i nadále

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
16.6.20 08:08

@Saja13 ja mam amh a tyto hodnoty ok.
Ja jsem mela bolesti, nafoukla a pribrala jsem (i tak nejsem mala ani drobna),ale to vydrzis.
Horsi byla ta prvni stimulace, to jsem sla na odber v predklonu.
Nesmis se bat, muze te vazne bolest cely spodek, ze se nenarovnas, nemusi ti byt nic. Jak kdo to ma. Ja uz podruhe vedela, ze je to normalni a byla jsem v klidu a pozitivni.
Mela jsem 14 vajicek, 9 bylo zralych a z toho pet embryjek. Tri jsme zamrazili a ctvrte, Tomasek uz klepe na dvere.
Ja jsem mela asi 2 dny po odberu hyperstimulak, ale jedla jsem jen bilkoviny, pila asi 6 litru vody denne a do dvou dnu sem to rozpila. Kdyby ti bylo zle, volej do CARu, ale proste to k tomu patri.. bud v klidu a niceho se neboj :srdce:
Na kazdou z nas prcek ceka. Me je 37 a je to prvni mimco, takze nejsem ani nejmladsi, ani zrovna v top forme :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
16.6.20 08:16

@Tereza1805 akorát nechápu proč ten decapep. Picham už od 2dc? Jj snad to bude vše v pohodě a snad to zvládnu, jinak jo podbrisek poboliva ale dá se to, tak Snad to nebude nic hroznyho ale přece jen sem zatím 2 den stimulace to se nejspíš ještě ukáže :roll: tak uvidíme, vydržet to musíme to je pravda, jinak by sme byly bez dětí asi, v našem případě určitě :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2904
16.6.20 08:33

@ipupartep Nachalazeni v momente, kdy kvuli covid meri vsude teplotu je problem. V centru te nemusi osetrit. Zavolej si tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat