IVF a neschopenka při povolování servírka

258
26.7.21 20:38

IVF a neschopenka při povolování servírka

Holky, podelite se o vaše zkušenosti? Čeká nás 1.ivf já pracuju jako servírka od 5 do 18dod. Myslíte že se celý proces dá zvládnout při práci, nebo jít na neschopenku? Je to v jednom kuse tahání těžkých věci a navíc jsem tam první 4 hodiny úplně sama, tak mi ani nemá kdo pomoct :think: :think: děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22340
26.7.21 20:42

Proces zvládneš i při práci, prostě si směny naplánuješ tak, aby jsi ve volných dnech dojížděla do caru. Popravdě, neznám nikoho, kdo by při stimulaci na neschopenku šel. Po odběru vajíček je neschopenka běžná, někdo mívá celkem velký bolesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
26.7.21 21:06

Já třeba neznám ani nikoho, kdo by po odběru vajíček měl neschopenku. Já sama jich měla 56, břicho nafouklé týden před, ale v pohodě jsem i do práce a z práce chodila pěšky. Myslím, že si to člověk nesmí tolik připouštět.
Měla jsem i lehký OHS, ale hned od začátku jsem se hodně dávkovala bílkovinami a ležela jsem jen 2 dny. Pohyb mi nakonec velmi prospěl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22340
26.7.21 21:13

@Malineka Já měla jen 9 folikulů, ale takový bolesti břicha, že jsem se dva dny nebyla schopná hnout. OHS jsem neměla, jen mě pekelně bolely vaječníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
26.7.21 21:19

@Janli taky je otázka, jestli třeba pravidelně sportuješ, dáváš tělu potřebné živiny atd. Já si myslím, že to jde velmi ovlivnit a hlavně psychika dělá taky divy.
Já se ani teď na začátku těhotenství nepovažuji za „těhotnou“. Jako ano, jsem opatrná, ale dělám úplně vše, co jsem dělala předtím - jízda na kole, běh, tůry, atd.
Před odběrem jsem dokonce skákala i na trampolíně, jak jsem byla zvyklá. Přestala jsem až v okamžiku, kdy jsem měla pocit plného břicha.

Ale určitě to každá může prožívat jinak, já si na to ale volno v práci nebrala. Odběr byl myslím v pátek a já dva dny o víkendu ležela a dobrý.
Držím vám všem palce holky! Dopadne to dobře, chce to myslet pozitivně. Nám to taky dopadlo dobře :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22340
26.7.21 22:20

@Malineka psychika byla naprosto v pohodě, kondička, že by mi ji voják záviděl. Ne, neovlivníš to, to si zase iluze nedělej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22340
26.7.21 22:24

@Malineka jo, a s tím pozitivním myšlením, to je blbost a bylo by fajn, kdyby jsi to nešířila. Pak je spousta ženskejch v depresi, protože se snaží být křečovitě optimistický a ono jim to nejde. Jen si tím vytváří další stresový hormony a úplně zbytečně. Není nad to si přiznat, že jsi poněkud v pr.deli a nestresovat se tím. Toť nový poznatek psychologů..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
26.7.21 22:27

@Janli iluze si nedělám, z vlastní zkušenosti vím, co všechno jde jenom tím, že člověk věří, dokázat.
A ovlivnit a podpořit to taky určitě jde. Ať je to ta strava bohatá na bílkoviny, dodržování pitného režimu, atd.
Takže já bych neházela flintu do žita a nebyla zbytečně negativní. Většinou to u všech, co znám, dopadlo dobře a neměli komplikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22340
26.7.21 22:30
@Malineka píše:
@Janli iluze si nedělám, z vlastní zkušenosti vím, co všechno jde jenom tím, že člověk věří, dokázat.
A ovlivnit a podpořit to taky určitě jde. Ať je to ta strava bohatá na bílkoviny, dodržování pitného režimu, atd.
Takže já bych neházela flintu do žita a nebyla zbytečně negativní. Většinou to u všech, co znám, dopadlo dobře a neměli komplikace.

Já už ale dítě mám. A věř mi, že to píšu ze své zkušenosti. Víra s tím nemá moc společnýho, to spíš štěstí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
26.7.21 22:36

@Janli pozitivní myšlení všeobecně pomáhá v životě překonávat spoustu překážet, proto není dobré si číst na internetu a strašit se negativními zkušenostmi. Taky vím, o čem mluvím.
Každopádně odbočujeme od tématu a nechci tady spamovat.

Myslím si, že nebude problém chodit do práce, ale po odběru je určitě dobré odpočívat alespoň dva dny.
Mimoto já bych to zaměstnavateli řekla, ať ví, proč mi může být špatně a tak.
Předešla jsem tím v práci hodně řečem a nikdo neměl problém mě pustit, když bylo potřeba. Těch návštěv v centru jsme absolvovali nemálo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2594
26.7.21 23:04

@Monička43 Moje kolegyně z placu podstupovala něco podobného. Injekce si píchala na WC :roll: nikdy nezapomenu. Nevyšlo to. A při druhém „kole“ byla na neschopence. Chtěla prostě na vše klid. Šlo spíš o psychiku než, že by ji neumožnili v práci návštěvu lékařů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 08:08

Ja mam za sebou dve neuspesna IVF a ted me ceka treti. Jsem moc rada, ze to vyslo na dobu, kdy muzu byt na homeoffice. Osobne jsem se bala, ze bych v praci mohla neco chytit (nejen covid). Je to obrovsky napor na psychiku, takze se ani nedivim holkam, co si berou volno….a psychicka pohoda? Clovek neni stroj, aby potlacitl, co opravdu citi a drzel v sobe emoce..
A rikat to v praci? Tak to je to posledni, co bych delala. Vsichni se budou ptat, jak si dopadla, a pokud to nevyjde, tak mi svoje rady a podobne..to teda fakt ne.

• Citovat
  • Nahlásit
995
29.7.21 07:03

Ahoj zakladatelko,
ja jsem mela odber 18 vajicek dopoledne, a odpoledne jsem sla normalne do prace na odpoledni smenu.
Kazdopadne po transferu jsem si vzala tyden dovolenou.
Je to individualni.
Me treba pani doktorka rikala, ze jsem ukazkovy pripad, ze stimulace probiha pekne, vse je soumerne, rovnomerne, ale ne vzdy tomu tak musi byt a potom treba ty bolesti..
Take jsem to v praci nikomu nerikala, a proste si bud brala ranni nebo odpoledni smeny, anebo s nekym na posledni chvili prehodila.

A s tou psychikou, jak tady nekdo pise, ja treba vubec neverila, ze to vyjde, jela jsem na negativni vlne. No a ono to vyslo..

Moc drzim palce. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
29.7.21 11:47

@sarah1618 u mě právě přehodit směny nejdou. Prostě se musím celé ráno/dopoledne věnovat snídaním, kolegové chodí do práce později, ale zase jsou tam až do půlnoci. Můj nadřízený přežije maximálně když odejdu dřív :( ale to stejně dřív než ve 2 nemůžu, takže si vůbec nedovedu představit jak lítám pořád po doktorech :( ( dojet do CAR a spět mám na 4 hodiny minimálně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
995
29.7.21 11:56

Tak po transferu bych sla urcite na nemocenskou nebo na dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat