IVF a placení

5
19.4.21 23:22

IVF a placení

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s placením za IVF? Hradí tyto pokusy pojišťovna a platí to pro všechny kliniky stejně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
913
19.4.21 23:47
@Adenoska píše:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s placením za IVF? Hradí tyto pokusy pojišťovna a platí to pro všechny kliniky stejně?

To ma kazdy par jinak. Co presne myslite? Zrovna v sobotu jsem se o tom bavila s kamaradkou. Je tedy nakonec tehotna prirozene, ale jeste v listopadu dochazeli do CAR a za tri roky snazeni je to stalo 320 tisic. Bez vysledku.

Mluvila o tom, ze pojistovna plati nejaky standardni zakroky, ale ty lepsi si platili sami a hlavne leky jsou strasne drahy. Ty pojistovna neplati.

Na druhou stranu mam znamou, ktera si tim s partnerem taky prosla, povedlo se hned a stalo je to jen kolem dvaceti tisic.

Ale to vam nikdo predem nerekne ze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53281
20.4.21 00:35

Pojišťovna platí základ, všem stejně. Tzn. konstantní sumu, ve které jsou obsaženy ultrazvuky, základní dotace na léky, odběr vajíček vč. narkózy, třídenní kultivace, transfer. Tudíž čistě v základu se doplácí jen za léky. Za levnější méně, za dražší více, plus samozřejmě záleží na tom, kolik jich je celkem potřeba. Veškeré další nadstandardní úkony vč. delší kultivace, mražení zbylých embryí, atd. hradí pacient v plné výši. A tyto další platby se můžou hodně lišit centrum od centra.
Tudíž - vybrat centrum, objednat se, nechat si dát ceník a zkonzultovat s nimi, co vše by bylo pro váš konkrétní příad vhodné, co zbytečné, atd. Z toho člověk získá rámcovou představu, zda budou doplatky deset tisíc nebo padesát - ve výsledku se to ale dle dané situace může nakonec odchýlit, představu ale člověk získá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63693
20.4.21 06:47

Nevl ségru ivf staly tolik, co rodinný dům.. Je fakt, že jich podstoupila hrozně moc. Základ hradí pojišťovna, ale za léky doplacis. A čím lepší, tím dražši. Počítej minimálně 20 tis na jeden cyklus

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9751
20.4.21 07:01

Základ je na pojišťovnu, ale léky, když budete potřebovat isci atd, prodloužená kultivace.. snad i vitrifikace, vše se platí. Jsou to částky v desetitisicich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 07:34

Doplatky na první tři cykly nás stály 160tis a je to asi 12 let

• Citovat
  • Nahlásit
53281
20.4.21 08:48
@Anonymní píše:
Doplatky na první tři cykly nás stály 160tis a je to asi 12 let

Což je nic neříkající částka bez udání dalších informací kolem. Tehdy byly platební podmínky jiné. A pro srovnání, nás před 12-10 lety stály 4 cykly 6 000 - 6 000 - 0 a 15 000, otěhotněla jsem z toho dvakrát. Ale bez uvedení souvislostí jsou to nic neříkající čísla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 09:11

@ugluk proč bych měla udávat nějaké podrobnosti, ty jsou snad u každého jiné. Cyklus za 6000? To jste platili co?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 09:14

@Adenoska co klinika, to jiný ceník. Co pacientka, to jiné metody. Něco ti doporučí doktor, něco nechají na vás, to je pak na zvážení, co je jen drahé placebo a co je skutečně k užitku. Záleží na tom, jaký máte problém a jestli víte, jaký máte problém. Takže částku ti tady nikdo říct nemůže, maximálně ti může říct, kolik to stálo jeho a to je pro tebe informace naprosto bezcenná.
Nicméně zadarmo není ani jeden cyklus, natož tři, to se jen tak říká.

• Citovat
  • Nahlásit
53281
20.4.21 09:21
@Anonymní píše:
@ugluk proč bych měla udávat nějaké podrobnosti, ty jsou snad u každého jiné. Cyklus za 6000? To jste platili co?

Protože 160 000 za tři cykly na pojišťovnu před 12 lety opravdu nebyly úplně standard.
Prvních 6000 u nás byl doplatek za léky, ICSI nebylo (oplodnilo se všecko). U druhých 6000 jsme naopak měli léky zcela na pojišťovnu (to už teď nejde), ale zkusili jsme ICSI. U té nuly šlo na pojišťovnu komplet všecko. Neměli jsme nic k mražení, nebyla prodloužená kultivace. Proto píšu, že bez udání souvislostí je hodně vysoká nebo hodně nízká částka nic neříkající. Může to být pár, co nepotřebuje nadstandardního nic, má základní léky a stojí to „pár korun“. Nebo někdo, kdo si připlácí za léky, nestačí mu jich to základní dotované množství, musí mít hodně nadstandardních úkonů, má co k vitrifikaci… a 50 litrů jen to fikne. Když se k tomu pak připočítají případné KETy, už to lítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53281
20.4.21 09:27

Jinak oproti stavu před 12 lety jsou dnes doplatky vyšší. Jednak pojišťovna hradí nižší částku za léky, žádné nejsou hrazené zcela, tehdy byly. A hlavně je dneska spousta metod, o kterých jsme si mohli jenom nechat zdát - PICSI a další „lepší“ metody na výběr a zavádění spermií, monitoring embryí, vitrifikace, která je sice o hodně lepší, než dříve užívaná kryokonzervace, ale taky stojí podstatně více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
20.4.21 20:37

Pojišťovna tyto pokusy hradí do 38 let, od 39 let už to nehradí a mělo by to platit podle mě pro všechny kliniky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
21.4.21 14:42

Nás čeká příští měsíc 6 IVF a finančně fakt náročný už od 4IVF jsme jako samoplatci, protože první IVF byl transfer dvou embryjek. My už jsme v tom jak za lepší nové auto, ale to se nedá přepočítávat a musí to člověk obětovat. Nemůže těch peněz člověk litovat, buď to miminko chce nebo ne. Myslím si že třeba v mém případě kdy už mi je 37let není o čem přemýšlet, jdeme do toho :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
StarMal
21.4.21 22:13

Zdravím, já jsem zatím nic neplatila, ale příští rok mi bude 39 let, tak je to dobré vědět, díky :)

• Citovat
  • Nahlásit
5
22.4.21 19:30

Jaké máte prosím zkušenosti a kolikrát jste už IVF podstoupily?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat