IVF a špatná fragmentace DNA spermií

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
204
14.1.22 15:51

IVF a špatná fragmentace DNA spermií

Zdravím, ráda bych znala názor či zkušenost.
Muž má špatný spermiogram- málo spermií (500 tis.) má za sebou 3.měsíční “léčbu” Clostibelgytem od androloga, minuly týden kontrolní spermiogram (2,5 mil. spermií) a zjištěna špatná fragmentace DNA ve spermiích ( 40%) - od androloga nasazena další “léčba” na 3 měsíce s tím, že se to muže zlepšit a nemusí a dle něj je pokus o IVF zbytečný. Jenže dnes jsme byli na konzultace u naši paní doktorky v CAR, kde ona řekla, že všechny testy a výsledky a pod. máme hotové a pokud chceme můžeme se pustit do IVF. Spermiogram sice není úplně dobrý, ale díky metodám IVF je možnost otěhotnění. Máme si to prý promyslet jestli chceme začít nebo počkat ty 3 měsíce.
Zajímá mě, zda s tímto má někdo zkušenosti. Zda je lepší počkat jestli zabere léčba a pak zkusit IVF nebo už ho zkusit teď.
Budu vděčná za každý názor či zkušenost a zda se povedlo či ne.

Děkuji 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
89
14.1.22 16:12

@Hvězda13 já bych určitě počkala. Klidně i delší dobu než ty 3 měsíce. IVF je nápor na tělo, a kdyby se to povedlo přirozené tak super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 16:21

@Hvězda13
pokud ivf, tak pak seselekci spermii, pokud vubec pujde, kdyz je jich malo. a pak asi genetika embryii - ta fragmentace muze udelat, ze embrya budou geneticky spatna

• Citovat
  • Nahlásit
561
14.1.22 17:06

@Hvězda13 souhlasím s anonymní přispěvatelkou ohledně případných problémů s fragmentací. Asi bych pro jistotu šla do IVF, kde by provedli jak selekci spermií, tak genetiku embrya, abych co možná nejvíc snížila riziko postižení dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
14.1.22 17:14

@Midliva
Děkuji za reakci.
Přirozeně dle doktorky i androloga šance není. Samozřejmě příroda je všemocná, ale bohužel dle doktorů jen IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
14.1.22 17:18

@Proseccová
Děkuji za reakci.
Ano, určitě by jsme připlatili všechny možné metody. Jde mi spíše o to, jestli do toho jít teď- tedy následující cyklus, nebo počkat ty 3 měsíce. Kdyby se to zlepšilo asi by byli větší šance na úspěch, ale co když se to nezlepší, další 3 ztracené měsíce. Mě sice bude teprve 30 za 2 měsíce, ale partnerovi za 2 měsíce 43, a to si myslím, že vzhledem k věku už lepší nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
14.1.22 17:19
@Hvězda13 píše:
@Midliva
Děkuji za reakci.
Přirozeně dle doktorky i androloga šance není. Samozřejmě příroda je všemocná, ale bohužel dle doktorů jen IVF.

Tak pokud je cesta jedině to IVF, tak bych do toho šla hned. Ono to taky nemusí vyjít hned napoprvé, že (i když bych ti moc přála, aby to vyšlo hned!).
Navíc pokud budou moct udělat všechna vyšetření a aspoň dovedou opravdu minimalizovat tu šanci, že tam bude nějaká genetická vada.
Kdyžtak se ještě na všechno přeptej v CARu, zeptej se, zda je možné udělat tu preselekci spermií, jak to bude s genetikou embryí a tak, na všechno se prostě ptej, jsou tam od toho, aby ti srozumitelně odpověděli, vše ti vysvětlili a pomohli ti :)

Příspěvek upraven 14.01.22 v 17:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
14.1.22 17:25

@Proseccová To si prave také říkám.
Dnes jsme dostali papíry k vyplnění s tím, že si to máme pročíst a ozvat se až budeme chtít začít kuli pojišťovně. Každopádně jsem včera dostala MS takže dříve jak za měsíc se do toho nepustime, takže třeba i ten měsíc braní léků by mohl trochu pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
14.1.22 17:28

@Hvezda13 ahojky, my zrovna IVF podstupuje s hodně špatnou fragmentaci (70%). Respektive tak to bylo v říjnu, teď bylo kontrolní spermio po vitamínech, tak čekáme na výsledek. Počet a pohyblivost má manžel na hraně a morfologii 0,5%, takže opravdu bída :? :,( Je to už naše druhé IVF. Metidy ICSI a MACS. Ty máš nějaký problém taky nebo jen tvůj muž? Pro těchto hodnotách se už uvažuje i o dárci, my ale ještě aspoň jednou chtěli zkusit s vlastními buňkami. Můžu se zeptat, co by dle androloga mělo tu fragmentaci zlepšit? Nám teda zatím žádné vitamíny a „zlepšováky“ nepomohly ani po ročním užívání :think: Na urologii vše v pořádku, takže ani žádné léky nebyly nasazeny. Jinak z vlastní zkušenosti vím, že když je problém, je lepší začít s IVF dříve než později a co jsem pochopila, ta fragmentace se může zlepšit, ale nemusí a nějaká speciální léčba na to snad ani není :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
14.1.22 18:03

@Jerry2022 Ahojky, nejdříve bych vám chtěla popřát hodně štěstí, ať se zadaří 🙂
Muž má z minulého týdne výsledky ze spermiogramu nějakých 40% té fragmentace. Počet je z 500 tis. - teď 2,5 mil. ostatní nevím protože výsledky na papíře jsme dostali dnes a nechala jsem to u chlapa v autě.
Co se tyče mě - mě v srpnu našli z HP špatnou stitnou žlázu, od té doby beru léky a dle endokryonoložky už máme pro početí zelenou, tedy jsem už v normě. Jinak u mě je vše v pořádku, sice cyklus nepravidelný, poslední měsíce 35,32,30,30 dni, ale ovulace je vždy ( potvrzena testy i teplotou) a vždy 16.den po té přijde MS. Jinak nic.
Já už syna mám - 8 let, v celku jsem byla těhotná už 3× proto jsem věděla od začátku, že problém bude spíše u chlapa.
Dle androloga je možné zlepšení, ale neví zda určitě, nebo možná, nebo vůbec. Chlap na zvýšení počtu spermií dostal Clostibelgyt na 3 měsíce- potom se počet zvýšil prave na těch 2,5 milionu, teď na tu fragmentaci dostal na 3 měsíce lék - Anaya( mimochodem není k sehnání, takže nakonec máme objednány stejný ale s jiným názvem) a prý je to lék pro ženy, ale v těchto případech se prave nasazuje na tu podporu zdravých buněk pro zlepšení fragmentace DNA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
14.1.22 18:34

@Hvězda13 děkuji, vám taky přeju hodně štěstí, ať už se rozhodnete ty tři měsíce počkat nebo do toho jít hned :palec: Děkuji taky za tip, zeptám se v CAR na ten lék, jestli by to nemohli třeba nasadit i manželovi, mám pocit, že my už vyzkoušeli fakt vše, vcetne babskych rad. Tak uvidíme, zda tentokrát budeme úspěšnější než u prvního pokusu.

Věřím, že se 40% ještě stále dokáží pracovat, počet se vám taky zlepšil a určitě ještě zlepší, takže by to IVF mělo určitě klapnout, slyšela jsem i příběhy, kdy se i se špatnými hodnotami zadařilo přirozeně, stačí jedna jediná zdravá spermijka :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
14.1.22 18:47

@Jerry2022 moc děkuji 🙂
Také si pořad říkám, změny příroda je všemocná. Hlavně jsem zastáncem toho že co se má stát se stane. 🙂
Děkuji za podporu ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
472
14.1.22 19:37

Klidně zkuste počkat, jestli nejsi nějak limitovaná časem. Každé 3 měsíce mohou být výsledky jiné, ale pokud je velký problém s vysokou fragmentací, tak to asi bude prý celý život… Jaké léky mu nasadili na tu fragmentaci? Nám řekli, že ta fragmentace se moc ovlivnit nedá, že ty výsledky budou vždy podobné a k žádné razantní změně nedojde. U nás je přes 70% spermií se špatnou DNA :roll:
Při oplodnění jsme dávali metody PICSI a MACS, takže si určitě připlaťte za ten nejlepší výběr metod k výběru těch zdravých spermií. Do posledního dne nám zůstaly 4 embryjka, takže i s tak bídným spermiogram je možné při prodloužené kultivaci dojít k poměrně pěknému číslu. A také bych doporučila nechat udělat PGT embryí ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
14.1.22 19:46

@sara-k Ahoj, s tím časem jak se to vezme. Mě bude v březnu 30 a chlapovi v březnu 43, což si myslím, že už není na co čekat a vzhledem k věku nějaké extra zlepšení dle mě není moc pravděpodobné.
Léky dostal Anaya - na 3 měsíce 🤷‍♀️
A povedlo se tedy do šťastného konce? 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
472
14.1.22 19:54

@Hvězda13 Možná bych zkusila ty 3 měsíce počkat, udělat nový spermiogram a pak do toho jít, ale záleží jen na vás, jak se rozhodnete :-) Každopádně budu moct držet palce, ať to u vás dobře dopadne. My jsme měli 4 transfery a bohužel to nedopadlo - 2 potraty v začátku a potom 2× špatně načasovaný KET (menstruace dorazila hrozně brzy, takže embryjko nemělo šanci se uchytit). Teď jsme v 2. IVF, čekáme na prodlouženou kultivaci, kolik jich zůstane tentokrát a modlíme se, ať to teď už vyjde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat