IVF Apolinář - novější info

Anonymní
20.6.20 18:50

IVF Apolinář - novější info

Ahoj holky,
projíždím diskuze a chtěla bych se zeptat, kdo aktuálně chodí k Apolináři. Máme ještě jedno zamražené embryo ve stávajícím CARu, tak mě v červenci čeká KET. Ale pokud to nevyjde, chceme zkusit jiné centrum. Byl mi právě doporučen Apolinář. Ze starého CARu máme jen hormonální profil a spermiogram. Dělá apolinář i jiná vyšetření? Ve stávajícím nám právě řekli, že se jiná vyšetření dělají až pro druhém neúspěšném IVF. Což bych ráda už po tom prvním. Čert vem peníze, spíš jde o ty nervy a nechci zase mít další pokus „jen na zkoušku“. Manžel má špatný spermio, tak zřejmě hned hodili vinu na něho, já ale nikdy neměla žádné extra vyšetření, tak sama nevím, zda není problém i u mě ????
Popřípadě zda je nějaké centrum, kde dělají více vyšetření.
Děkuji za odpověď a přeji hezký večer :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
22.6.20 01:45

@Anonymní

Já standardně u Apolináře měla hormonální profil, spermiogram, imunitní vyšetření a testy na pohlavní nemoci+po mém schválení testy na toxoplazmózu (pro výzkum vlivu na početí). ;)

Předtím jsem měla laparoskopické vyšetření.

Jen genetika nám chyběla, ta co jsem pochopila, se řeší až při problému bo když to usoudí lékař. Ale přesně nevím. :nevim:

Můj muž má špatný spermiogram a já PCOS (syndrom polycystických ovarií) díky kterému neovuluju a nemám ms. :oops: k apolináři chodíme už rok. Za mnou přípravy na 4 cykly a jen jedno IUI, stimulace, odběr a příprava na ivf - icsi.

Ke každému individuální přístup, individuální vyšetření, individuální dávky léků. Ti lékaři mají za sebou spoustu pacientů a už vědí, neboj. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
18
22.6.20 08:20

Ahoj. Já tak pozitivní zkušenosti bohužel nemám. Sice mi dělali hormonální profil a manželovi spermiogram, ale jakmile zjistili, že jsou na tom manželovy spermie tak špatně, tak už mi všechna ostatní vyšetření zamítli. Neprosadila jsem si imunologii, ani mi nedělali průchodnost vejcovodů. Prý to nemá cenu, když stejně musíme na ivf. Nakonec jsem podstoupila stimulaci a máme 3 mrazáčky. A při čekání na ket byl zase problém s mým delším cyklem. Nedařilo se mi je přesvědčit, že při kontrole 10. - 12. den cyklu opravdu nebude sliznice nic moc, že je to na mě moc brzy. Navíc po stimulaci jsem měla rozhozené všechno. Hned mě začali tlačit do řízeného cyklu, aniž by cokoliv řešili. Odmítla jsem. Příští měsíc to samé. A když se mi je podařilo konečně přemluvit na objednalání na 18DC, přišla karanténa, takže zase nic :zed: A teď v květnu, u jiné doktorky, zase to samé - 12DC, nízká sliznice, žádný dominantní folikul, to nemá cenu a vyfasovala jsem prášky. A právě tenhle cyklus jsem otěhotněla přirozeně :lol:
Takže pro mě to moc individuální přístup nebyl. Teď jsem se odstěhovala a pokud budu někdy podstupovat ket, tak jinde, kde budou dávat přednost nativu, pokud nebude prokázaný nějaký problém i u mě.
Ale asi je to i tím, že jsem nebyla moc důrazná v prosazování. Nemám na to povahu a chtěla jsem věřit, že mají pravdu. Příště bych si víc trvala na svém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 13:23

@EfaJel jo takhle.. Mě na průchodnost poslala moje gynekoložka, kvůli potratu v minulosti, že kdyby tam byl zánět ve vejcovodu, tak mi to zahubí plod. Jinak bez jejich imunologie by mě nepustili na další vyšetření a to jsem měla imunitní vyšetření odjinud. Moje lékařka si stála za tím a také za zkoušku IUI, což jiný doktor zase považoval za naprostou zbytečnost, že mi nic jiného než ivf nepomůže.

Ale holky se kterými jsem byla na opu, tak žádná si neprošla tolika vyšetřeními atak. :nevim:

A dle toho co píšeš, tak tam nakonec asi ani žádný problém nebyl :srdce: gratulace a mrzí mě ta zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
18
22.6.20 17:17

Asi hodně záleží na tom, k jakému doktorovi člověk chodí. Takže se to nedá moc zobecňovat, jen jsem prostě měla smůlu. Bohužel jsem si nemohla moc vybírat, ke komu se objednám, potřebovala jsem vždycky konkrétní čas a nebylo tak moc na výběr. Ve výsledku jsem ale samozřejmě ráda, že to takhle dopadlo. Díky těm zdržením před ket jsem měla čas na přirozené zkoušení :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
447
24.6.20 14:53

Zdravím, háčkuju se k diskuzi, ale jen proto kdyby sem ještě někdo něco připsal :)
Já jdu k APO 30.7. na úplně naší první konzultaci. Čeká mě IVF s genetikou Embryí… Takže já budu mít onfo tak za měsíc, jak to tam chodí :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.6.20 19:27

@Eva.e
Ahooj, já jsem objednaná na 18.8. A uvidím, jestli na. A vyjde ket… Chtěla bych nějaká vyšetření navíc.. Aspoň imuno a průchodnost vaječníků třeba… Četla jsem, že stačí i malý zánět ve vaječníku a už to brání uchycení embrya :smirk: a my opravdu krom hormonálního profilu, pohlavním chorobám a spermiogramu nic jiného nemáme. A co já vím, jestli není někde nějaký problém.. A zjistit to až po druhém nevydařeném pokusu taky nechci. Nechápu, proč to každý CAR nedělá rovnou. Viděli špatné spermio a rovnou udělali závěr. Nechci promarnit další pokus :rolling_eyes:

• Nahlásit
  • Citovat
447
24.6.20 19:58
@Anonymní píše:
@Eva.e
Ahooj, já jsem objednaná na 18.8. A uvidím, jestli na. A vyjde ket… Chtěla bych nějaká vyšetření navíc.. Aspoň imuno a průchodnost vaječníků třeba… Četla jsem, že stačí i malý zánět ve vaječníku a už to brání uchycení embrya :smirk: a my opravdu krom hormonálního profilu, pohlavním chorobám a spermiogramu nic jiného nemáme. A co já vím, jestli není někde nějaký problém.. A zjistit to až po druhém nevydařeném pokusu taky nechci. Nechápu, proč to každý CAR nedělá rovnou. Viděli špatné spermio a rovnou udělali závěr. Nechci promarnit další pokus :rolling_eyes:

Já mám základní hormonální profil můj a přítele z genetiky… Vloni jsme po přirozeném početí přišli a miminko v 19tt pro těžké vývojové vady… Po tom všem, ale zjistili, že se jedná o dědičné onemocnění které našli u mě, takže máme 50% že by to zas nedopadlo proto máme doporocuneni pro Car. Tam teprve udělají spermio partnerovi a snad to Budem moct rozjet. :dance:
Jsem zvědavá na pocity, dojmy co z toho budu mít atd… Už aby to bylo… :lol: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.6.20 21:51

@Eva.e tak to držím pěsti. To já už mám právě jeden pokus za sebou. 2 embrya.. Et nevyšlo.. 9den jsem to dostala :rolling_eyes: tak mě teď čeká ket :blush:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama