Ivf cena a kolik hradí pojišťovna?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
38
29.10.21 15:12

Ivf cena a kolik hradí pojišťovna?

Ahoj chtěla bych se zeptat mam za sebou 3× ZT tet se snažíme po čtvrté a už rok se nedaří zkoušeli sme 3× clostybegyt ovitrelle utrogestan no bohužel se nepovedlo s přítelem uvažujeme o ivf ma prosim ma někdo zkušenost a jaka je cena a hradi něco pojišťovna? Jinak nam žádný problém nenašli předem děkuji za případnou odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23474
29.10.21 15:22

Pojišťovna něco hradí, ale i tak klient dopláci něco mezi 20-70 tisíci, podle nutných úkonů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10804
29.10.21 15:23

Kromě toho, že se můžeš podivat na ceník libovolného centra. Tak tady nahoře je rámeček s lupou. To je „Hledání“. Dej tam „ivf cena“ a máš spousty materiálu ke čtení a odpověď na svou otázku najdeš stokrát. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6461
29.10.21 15:36

A hlavně neber jen stimulaci a základní procedury..
může jít o různé nadstandardy, výběr spermií, další vyšetření embryí a další a další věci, které se zas připlácí každému dle jejich konkrétní diagnozy, takže se můžeš dostat za tři cykly na doplatcích klidně i hrubě přes 100 tisíc… to ti nikdo neřekne, dokud nemáš plán léčby, pak ti to v Caru spočítají přesně.. a neplatí se to zaráz, ale vždy dle konkrétních úkonů.. jen je potřeba prostě mít polštář-našetřeno, či vysoké měsíční příjmy, aby vás nezarazil doplatek třeba 20tisíc za cyklus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
29.10.21 15:41

@Lucy75 tmty 20 by ani tak ne vadili jen jak jsem se dočetla na jinych diskuzich tak každý měl nějaký problem jenom že jsme meli všechny vyšetření v pořádku zajimalo by mě treba kolik by vyšlo pro normální zdravý par i když nechápu proč to nejde přirozeně a myslíš jaka je šance potratu po ivf?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23474
29.10.21 15:44
@Lili234 píše:
@Lucy75 tmty 20 by ani tak ne vadili jen jak jsem se dočetla na jinych diskuzich tak každý měl nějaký problem jenom že jsme meli všechny vyšetření v pořádku zajimalo by mě treba kolik by vyšlo pro normální zdravý par i když nechápu proč to nejde přirozeně a myslíš jaka je šance potratu po ivf?

A ty víš, že jsi zdravá? Kdyby ano, tak nepotrácíš. Která vyšetření máš hotová? Ono je toho opravdu hodně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6461
29.10.21 15:45

****@Lili234 no víš, ivf je bohužel byznys jako každý jiný a Cary rády doporučují nadstandardní příplatkové procedury.. prostě jim jde o prachy a člověk za vidinu dítka v peřince prostě zaplatí a oni to ví…
Obeslala bych si na tvém místě dvě tři centra ve vašem okolí s vaší diagnozou a žádostí o hrubý fin. nástřel… oni se tomu sice budou bránit, ale objednají vás na konzultaci a tam se už blíže něco dozvíte a pak se rozhodnete..
jinak na ivf samozřejmě často chodí ženy po potratech, to je celkem logické.. nakonec je to lepší situace, než když žena nebyla schopna otěhotnět vůbec nikdy…
a úspěšnost ivf se dočteš v každém centru… oficiální informace aktuální obecná je zde : ****Průměrná úspěšnost IVF programu v ČR se pohybuje kolem 30-35 %… Při třech cyklech IVF je šance, že žena otěhotní a porodí dítě, vysoká až 85 %.11. 10. 2021******

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6461
29.10.21 15:52

@Lili234 jinak myslím, že 3ZT už mohou ukazovat na genetický problém… ty prostě otěhotnět můžeš, ale embryo se nevyvíjí z nějakého důvodu správně.. v kterém TT se ti to stává? genetika je důležitá.. pořád lepší mít třeba darované vajíčko a dítě si odnosit s manželovou spermií, než úplná adopce… zkus se smířit s tím, že to u tebe může takhle třeba dopadnout (ale nestraším, jen jsem to řešila taky a více holek, se kterými jsme o tom detailně mluvily, takže možné to je.. zatím nestresuj a objednejte se aspoň na dvě pracoviště, abyste si vybrali to, kde vám to bude líp sedět ;) (dost se liší třeba doktoři i jejich přístup..)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
29.10.21 15:57

@Janli genetika v pořádku horm. profil vše v normě immunologicke vyšetření take v pořádku spermiogram výborný příčinu potratu nenašli prostě mi muj dr. řekl že se to prostě stava

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 15:59

Přesně tak jak píše Janli, spíš ten problém není ještě zjištěný. Ono v CAR vám udělají vyšetření jiná, která normální gynekolog nedělá, tak třeba se na něco přijde. A někdy ani nepřijde.

Co se týče toho „základu“, který hradí pojišťovna, v dnešní době je to dost opožděné za možnostmi, které medicína nabízí, takže když chceš využít všechny možnosti pro to, aby se povedlo, některé věci je vhodné si připlatit, je třeba se poradit s doktorem. Nás to vyšlo navíc kromě toho co platila pojišťovna na cca 30 000 Kč stimulace+první transfer+oplodnění a zmražení. Jde o to, že je často možné vajíček odebrat hodně, vyrobit více embryí, aby se zvýšila šance, že některá přežijí první dny a budou vhodná k transferu, a zmrazit je, což pojišťovna nehradí vůbec. Pokud se podaří odběr více dobrých vajíček a je možnost je oplodnit, je blbost je nevyužít. Transfery zmražených embryí ale pojišťovna nehradí vůbec. tak se cena pohybuje v mém centru od 8500 nahoru s příplatkovými metodami, ale tam mi i doktor řekl, že to je spíš byznys a neplatím je. Takže nás to stálo těch 30 000 na začátku a pak 8500 každý další cyklus.

@Cenarius
Nevím jak ty, ale já než jsem šla na první ivf, tak jsem se sice snažila z webu načíst všechno možné, ale ani náhodou jsem tomu nerozuměla tak, abych si z ceníku našla, co všechno budu potřebovat a na kolik to celkově vyjde. Už na začátku cena léků při stimulaci se dost liší podle toho, jaké dávky hormonů žena potřebuje. Pak jsou ty různé metody oplodnění, to zas záleží na stavu spermií, při opakovaných potratech může být rovnou indikované genetické vyšetření, které může proplatit pojišťovna nebo nemusí. Pak záleží, kolik embryí vznikne.

Dala bych si na to stranou úplně minimálně 50 000, když budeš mít štěstí, mohlo by to vyjít. Já se už blížím spíš ke 10 000.

• Citovat
  • Nahlásit
38
29.10.21 16:00

Vždy v 7 tydnu se přestalo vyvijet z genet. hlediska příčinu nenašli @Lucy75

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 16:06

@Lili234
To bych viděla na to, že vy sice máte genetiku ok, ale vaše embrya ne, dají se po oplodnění vyšetřit a zavádět pak jen ta, co jsou v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
2158
29.10.21 16:11

@Lili234 ja jsem podstoupila IVF 2×. Pri prvnim jsme doplaceli 25tisic a do druheho jsme radsi investovali vic a vyslo nas to 50tisic. Kazdy KET(vlozeni embrya) stal 7tisic korun. Celkove jsme v tom, tak za 100tisic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2158
29.10.21 16:15

@Lili234 tak to bych doporucila udelat genetiku embryi. Ja mela minuly rok po KET v 7tt zamlkle tehotenstvi, tak mi v Gennetu udelali revizi delohy a zjistilo se velmi tezke postizeni, tak se pri dalsim IVF nechala vsechna embrya vysetrit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat