IVF CUBE - acidum folicum pro všechny?

Anonymní
16.4.20 16:37

IVF CUBE - acidum folicum pro všechny?

Ahoj dámy,

mnoho z Vás jsem s tím už obtěžovala. Ale to je vážně jen kvůli tomu, jak mě to trápí a nedá spát. Ale k věci- Vy, které jste otěhotněly v CAR Cube, vážně jste měly automaticky do 12. týdne předepsané Acium folicum (kys. listovou) v množství 10 mg, bez objektivního důvodu (jako třeba neschopnost těla listovku štěpit atp.)? Jestli je to skutečně tak, slibuju, že už dám pokoj a nebudu se bát toho, že se u mě stala v medikaci chyba. :zed:

Děkuju Vám, hezké odpoledne!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1792
16.4.20 16:41

Ahoj, já ano Tedy 1 tabletku, ale po pozitivním testu jsem nasadila Femibion 1 a listovku už navíc neberu.
Co nesmíš vysadit je utrogestan a estrofem pokud ho máš tam je to důležité dobrat. Listovku si myslím, že můžeš brát podle sebe. Já chtěla komplexnější vitamíny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2824
16.4.20 16:44

Ano acidum se dava normalne ve vsech car. Jsou to vitaminy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3269
16.4.20 16:54

A v cem je problem? Kyselina listova je jenom vitamin. Je doporucovana obecne vsem tehotnym, ale jestli ji brat vehementně nechces, tak to neber :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6986
16.4.20 16:59

Listovka se doporučuje i při přirozeném otěhotnění. Držím palce, ať to vyjde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.4.20 17:06

@Pajka89 Ahoj, jde o to množství. Doporučená dávka je 800 mikrogranů. A v Acidum Folicum je 10 000 mikrogramů. Už to neberu, měla jsem to předepsáno jen v prvním trimestru, to jsme zdárně dobrala. A zjišťuju to bohužel až teď, ve třetím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.4.20 17:09

@Ba-stet Ahoj, už to právě vyšlo. Děkuju! Proto jsme teď mrzutá z toho, když mi zpětně má gynekoložka řekla, že nechápe, proč jsem brala tak vysoké dávky. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1792
16.4.20 17:11

@ReginaFa předávkovat nejde ne? To jsi vyčůrala a lepší přebytek než nedostatek ;) v CUBE jsou moc fajn. Měla jsi klidně dát dotaz na ně :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.4.20 17:13

@Lamicka2016 Jsou! A já jsem jim moc vděčná. Samozřejmě jsem dotaz směřovala nejprve k nim. A prý je to běžné, prý to předepisují každé pacientce. Proto bych se jen chtěla ujistit, jestli je tomu skutečně tak. :andel: Taky jsem myslela, že se všechno vyčůrá, ale nové studie mluví i o usazování nadbytku a možných rizicích pro plod. Z toho jsem na nervy. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1792
16.4.20 17:16

@ReginaFa no já to do sebe takhle ládovala před KET - Femibion, pak ještě nějaké vitamíny na podporu otěhu taky s listovkou a k tomu acido. Pak jsme si to sečetla a byl to mazec. :oops: Takže od testu už jen ten Femibion.
Hele vezmi to tak, že to má většina a mají zdravá miminka a kdyby něco tak to snad vidí už na screeningu. A gratuluji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.4.20 17:20

@Lamicka2016 Jsi moc hodná, děkuju! Já právě četla o zvýšeném riziku poruch autistického spektra. A to by se ani na screeningu nepoznalo, ani po narození, ale běžně až po druhém roce věku. Takže ty myšlenky, co se mi teď honí hlavou… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.4.20 17:24

@Lamicka2016 A taky moc gratuluju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1792
16.4.20 17:26

@ReginaFa :hug: já jsme taky takový plašan :oops: takže si to umí představit, ale neboj nemyslím, si, že kdyby bylo takové riziko tak to předepisují dále. Zkus se uklidnit. Já tu cestu taky mám takovou moc přemýšlivou. 5 den po KET šup pásový opar. Naštěstí hodně mírná forma, pak HCG, které se ukázkově nestoupalo a jsme na konci 10tt a prcek zatím drží a prospívá.

Pak jsou matky kuřačky, feťačky a kdo ví co. Nelámou si s ničí hlavu a porodí zdravé dítě.

Tak užívej těhotenství a musíme věřit :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6986
16.4.20 19:22

@ReginaFa Hele, ja v Cube věřím, určitě nedavaji ani vitaminy z neznalosti v blbych davkach :kytka: A gratuluju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.20 14:39

@Ba-stet Já taky, jsem jim vděčná, že mi pomohli k miminku, samozřejmě. :-) Ale na druhou stranu, nikdo není neomylný. A já mám od nich skutečně předepsáno 10 000 mikrogramů, přestože naprosto všude jsem se dočetla, že se nemá překračovat hranice 1 000 mikrogramů/den. (Samozřejmě, když k tomu není důvod.) A články ohledně přebytku listovky a rizicích jsou poměrně nové, pár let zpátky. (Ale je pravda, že když bych si tuhle informaci přečetla kdekoliv, klidně v Blesku, nenechá mě to chladnou.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama