IVF dlouhý protokol - prosím o rody a zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
558
2.1.22 14:42

IVF dlouhý protokol - prosím o rady a zkušenosti

Ahoj holky, zakládám nové téma, protože jsem nikde nenašla co mě zajímá a nebo se jednalo o staré diskuze. Nevyšlo nám první IVF s krátkým protokolem, takže nás čeká druhé IVF, ale s dlouhým protokole jen nemám žádné informace a mám pocit, že se z té nevědomosti picnu, jediné info co mám je, že se mám objednat na 20. den cyklu v únoru, že budu mít dlouhý protokol a stimulovat se bude Menopurem, ale nikdo mi neřekl kdy začneme, jestli už ten 20. den cyklu nebo až v dalším cyklu :( Proto prosím o vaše rady a zkušenosti, jak probíhá dlouhý protokol, kdy se začíná stimulovat, jak dlouho to trvá, vím že žádná z vás to nemusela mít stejně, ale budu ráda za jakékoliv informace :hug: pokud některou z Vás čeká to samé budu ráda když se přidáte abychom se mohli podpořit a sdílet si zkušenosti. Děkuji, že jste věnovali čas přečtení mého dotazu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
175
2.1.22 20:38

Ahoj,
ja mam za sebou uz tri neuspesne IVF, vzdy kratky protokol. Brzy me ceka ctvrte IVF a tentokrat prave dlouhy protokol. Jeste presne nevim, kdy do toho pujdeme, protoze se mi objevily nove potize se stitnou zlazou.
Asi zatim moc nepomuzu, protoze taky nic nevim. Rada se ale pridam a muzeme se podporovat.
Preji hodne stesti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
3.1.22 19:21

@losani ahoj, to mě mrzí že tři pokusy nevyšli :( ale moc budu držet palce, aby čtvrtý pokus vyšel :srdce: snad budou tvé potíže se štítnou žlázou brzy vyřešeny :kytka: takže zatím nevíš kdy půjdete? Kdy jsi měla poslední neuspěšný pokus? My v listopadu a to čekání na další je hrozně nekonečné :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
3.1.22 20:27

Ahoj,
dekuju :kytka: Meli jsme posledni pokus na zacatku rijna. Od te doby beru nejake leky na stitnou zlazu, a brzy pujdu na kontrolu, tak uvidime. pak se rozhodneme, kdy presne to opet zkusime.
Proc jdete do IVF? U nas puvodne velmi spatny spermiogram, pri IVF jsem ale mela vzdy velky pocet nezralych vajicek, takze ted snad se to s dlouhym protokolem zlepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5578
3.1.22 21:12

Ahoj holky
Od 20 dc jsem si stříkala do nosu sprej synarel.to potlačí vlastní hormony.kdyz došla ms tak už stejně jako u krátkého jsem od 2 až 3 Dc začala pichat gonal a chodila na kontroly. Vzhledem k tomu že byly potlačene vlastní hormony tak jsem si nemusela pixhat cetrotide na blokaci ovulace a ať v určený čas jsem pichla ovitrelle a dal už zas klasika..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
4.1.22 13:27

@losani ahoj, tak snad dlouhý protokol pomůže co jsem četla tak se hodně píše o tom, že je lepší na dozrávání vajíček :) a třeba se stane i nějaký zázrak a otěhotníte přirozeně, kvalita spermatu se může zlepšit :) u nás je problém, že nemám vejcovody, takže jiná možnost není.. jinak by jsme měli být oba v pořádku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
4.1.22 13:30

@baru-ska jeeee ahojky, děkuju :srdce: tak teď si mi dala obrovskou naději, že hned po kontrole v únoru začneme, když se mám objednat na 20 dc :) ale spreje do nosu se malinko bojím úplně to nesnáším stříkat si něco do nosu i když pro tohle to vydržím :mrgreen:
Jak se jinak máš co sem koukala tak jsi na KET nešla a to mě mrzí :( máte ho teď nějak plánovaný? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5578
4.1.22 17:02

@Lionly někd měl prášky, někdo injekce, někdo sprej ;) takže to tak být nemusí. prostě neco na potlační hormonu.
no já zatim furt na čekačce na ket no.. nic nového. je to už dlouhý. poslední ket jsem byla v září. od té doby 2 cykly stimulace a ted se to pořád posouvá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
8.1.22 12:51

@Lionly Ahoj, dekuju za povzbuzeni. Kvalita spermii se u partnera uz asi nezlepsi. Jako dite mel nesestloupla varlata a operaci az moc pozde. takze nam nic jineho nez IVF nepomuze :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
9.1.22 19:53

Ahojky děvčata, ráda bych se k vám přidala.
V pátek jsem byla 20 DC, byla jsem domluvena s lékařem, že přijdu a dle hormonálního profilu domluvíme postup k odběru vajíček. Nakonec bylo rozhodnuto pro dlouhý protokol. Hned v pátek jsem dostala injekci a za 14 dní jdu na další kontrolu. Měla bych pak již nasadit další stimulaci. Popravdě si všechny názvy a postupy nepomatuju :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
9.1.22 20:04

@LucieTo Ahoj,

budu drzet palce, at to vyjde!
Kam chodis do CARu? Co vas privedlo k IVF?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
9.1.22 20:26

@losani Ahojky,
Jezdíme do Hradce do Sanusu.
Cca 4 roky zpět jsme se rozhodli, že chceme spolu dítě. Po necelým roce mi vystavil na gynekologii žádanku na spermiogram a ejhle už jsme tam byli. Manžel spermiogram špatný a mě zjistili endometriózu a špatný hormonální profil, neměla jsem ovulaci a tak. Jezdili jsme tam a že zkusíme iui jako cestu menšího zla. Po třetím neúspěchu jsme si dali pauzu.
A teď na podzim jsme se rozhodli že chceme ivf. Že už nemá cenu nic odkládat.

Jak jste se dostali vy k ivf?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
9.1.22 21:53

@LucieTo Ahoj,

taky se snazime uz 4 roky. Mam za sebou uz tri IVF a vzdy kratky protokol. Vzdy ale mam velky pocet nezralych vajicek, tak doufam, ze ted uz jich bude vic zralych. U nas pak taky velmi spatny spermiogram, takze tentokrat pouzijeme napul darce…

A jak se nyni citis? Chapu spravne, ze jsi dostala jednu injekci a ted cekas na MS?
Hodne stesti!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
11.1.22 09:59

@losani no, tím že jdeme do prvního ivf, tak popravdě vůbec nevím co čekat…
Ano, v pátek jsem dostala injekci, doktor říkal, že mi vyvolávají menopauzu, pak bych měla standardně za 14 dní dostat ms a to už jedu na další kontrolu, tak snad budu vědět víc, co mě čeká..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
11.1.22 13:58

@LucieTo Drz se, at to jde jak po masle.
Myslim, ze pak uz je to stejne jako pri kratkem protokolu, tedy zacnes stimulovat injekcemi od druheho dne. Trva to ruzne dlouho, max myslim 11 az 13 dnu..ale uvidis, co Ti reknou. Budes mi tak dve kontroly behem stimulace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat