IVF doktor se zaměřením na endometriózu

2
17.4.20 15:35

IVF doktor se zaměřením na endometriózu

Zdravím, už 4 roky (od mých 33. letech) se neúspěšně snažíme otěhotnět pomoci IVF. Mám endometriózu, manžel v pořádku. Měli jsme 3 ET vlastních embryi a 2 KET embryi z darovaných vajíček. Žádné se nikdy neuchytilo. Imunologie v pořádku. Dlouhodobě jsme v CAR v Olomouci ale začínám uvažovat o změně. Prosím máte někdo dobré zkušeností resp. můžete doporučit doktora, který se věnuje IVF se zaměřením na pacientky s endometriózou? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.3.21 17:49
@Bonka1 píše:
Zdravím, už 4 roky (od mých 33. letech) se neúspěšně snažíme otěhotnět pomoci IVF. Mám endometriózu, manžel v pořádku. Měli jsme 3 ET vlastních embryi a 2 KET embryi z darovaných vajíček. Žádné se nikdy neuchytilo. Imunologie v pořádku. Dlouhodobě jsme v CAR v Olomouci ale začínám uvažovat o změně. Prosím máte někdo dobré zkušeností resp. můžete doporučit doktora, který se věnuje IVF se zaměřením na pacientky s endometriózou? Děkuji

Ahoj našla si někoho takového? Přešla si někam jinam nebo už se to podařilo?

• Citovat
  • Nahlásit
645
30.3.21 20:24

My jsme byli v Gennetu v Praze a tam nám 3 roky tvrdili, že jsme oba v pořádku (celkově jsme se snazili 6 let). Nakonec mi ve FN Plzeň zjistili rozsahlou endometriozu a doporučili mi přímo lékařku tady v Plzni v CAR, která se na to specializuje. A vyšlo to na první pokus. Zkus se zeptat u vás ve FN, nebo tam, kde ti to zjistili, koho by ti doporučili. V CR je taky několik center pro léčbu endometriozy, možná by poradili i tam. V každém případě já jsem 3 měsíce brala a pichala hormony na potlačení endometriozy (umělý prechod) a pak mě zase museli prestimulovat, aby připravili tělo na embryo. 1 pokus zabral víc než půl roku, ale vyplatilo se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
31.3.21 09:34

Ahoj, díky za příspěvek, přešla jsem k MUDr v Ostravě a postup stejný, tři měsíce a i víc v umělém přechodu, potom stimulace, embryo se chytlo ale bohužel zamlkle těhotenství. Nicméně tento postup při endometrióze je zřejmě nejvhodnější. Kéž by mi ho aplikovali už v Olomouci, tam jsme ztratili aspoň 3 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat