IVF - ET hrazená ze zdravotního pojištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zagi
Kecalka 211 příspěvků 05.05.11 20:19
IVF-ET hrazená ze zdravotního pojištění

Hezký den holky,mám dotaz za 14 dní jdu na IVF ,pan doktor nám napsal kolik si máme přibližńě vzít sebou peněz.
Jde o mé 1 IVF je mi 25 Let.Dostala jsem do ruky ceník výkonů nehrazených pojišťovnou.Bohužel jsem se doktora nestačila zeptata co pojišťovna hradí a co ne ?Zda se dává žádanka co a jak dál?
Děkuji mnohokrát za odpovědi Katka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jaruše
Závislačka 3328 příspěvků 05.05.11 20:31

Ahojky.Tak pojišťovna hradí jen základní věci.Musíš si připravit doplatek za léky,potom další peníze navíc,pokud budete potřebovat metodu ICSI,která je nezbytná při špatném spermiogramu,další,když budete chtít prodlouženou kultivaci,v případě,že budete mít dost embryí,určitě budete chtít využít jejich kryokonzervaci,to je další příplatek.
Pro orientaci ceníky tady:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

ugluk
Hvězda diskuse 47333 příspěvků 05.05.11 20:55

Záleží na tom, kam jdeš, co ti předepíšou za léky a jaké výkony budeš potřebovat. V závislosti na tom se cena „hrazeného“ IVF může pohybovat od 30 Kč do nějakých 25 000 Kč.
Některé druhy léků jsou plně hrazené, na jiné se doplácí (řádově tisíce), každé centrum preferuje jiné.
Potom jestli potřebujete ICSI (při špatném spermiogramu vpíchnutí spermie do vajíčka) - cca 6-8 000 dle centra.
Někde se platí prodložená kultivace (2-5 000), někde ne.
Pokud by bylo co na mražení, také se to platí (3-7 000).
Všecko čistě orientačně.
Plus další možné více či méně nutné výdaje.

Bin
Kecalka 465 příspěvků 05.05.11 20:58

za 14 dní jdeš na IVF a doktor v CAR Ti neřekl, kolik si máte připravit? to mě trochu zaráží…byla jsem ve dvou CARech a mám zkušenost takovou, že s námi měli doktoři dlouhej rozhovor o tom, co kolik stojí, jaký úkony nejsou hrazené pojišťovnou a zda jsou přesto důležité nebo nakolik jsou důležité, aby si je člověk uhradil. takže nám třeba řekli, že můžeme mít IVF zcela bez doplatku, ale s injekcema do svalu který bolí a musí je aplikovat zdravotník, nebudeme mít ICSI, AH, prodlouženou kultivaci ani zamražení.....vysvětlili Ti aspoň tyhle pojmy a proč se dělají a tak? takový přístup by se mi moc nelíbil. a hlavně…každej pár je jinej a každej pár potřebuje jiný léky, jiný stimulační protokol, někdo ICSI mít musí, někdo ne…atd…o tom všem by s vámi měli doktoři otevřeně mluvit a vždy nabídnout variantu za minimum i maximum peněz…chtěj to! :wink:
a pak…pokaždý se platí něco…ne třeba vše najednou…před stimulací hormony, při odběru vajíček ICSI a při transféru prodložená kultivace a AH…ale třeba to má každej CAR jinak a chce to vše najednou…i když proč platit dopředu ICSI, když se neví, kolik vajíček se odebere a zda budou zdralá… :nevim:

mimosek
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 05.05.11 21:03

Ahoj, záleží na všech okolnostech, co vše budete potřebovat, my máme za sebou dvě „hrazená“ ivf a vyšlo nás to zhruba na 80tis. a prcek pořád nikde…

ugluk
Hvězda diskuse 47333 příspěvků 05.05.11 21:19

Bin, injekce do svalů nebolí o nic víc než podkožní a nemusí je píchat zdravotník (osobně vyzkoušeno obojí), ale jinak souhlas se vším.

Bin
Kecalka 465 příspěvků 05.05.11 21:26
ugluk píše:
Bin, injekce do svalů nebolí o nic víc než podkožní a nemusí je píchat zdravotník (osobně vyzkoušeno obojí), ale jinak souhlas se vším.

no mě to bolelo víc…brala jsem fostimon a bylo to drsný i jsem jednou omdlela…ale asi jsem fňukna :mrgreen: kdežto pak menopur do břicha byla pohoda…taky jsem právě vyzkoušela obé. a tu velkou jehlu do zadku nebo do stehna by mi manžel asi nepíchnul, tak jsem s tím chodila k doktoru a na pohotovost…ale jasně, jde to píchnout i doma…to je pravda :mrgreen: :palec:

ugluk
Hvězda diskuse 47333 příspěvků 05.05.11 21:30

Já měla Merional a můj drahý (programátor s odporem k injekcím) se nechal proškolit a všecko mi to napíchal sám, kdyby to bývalo klaplo, měl by na tom dítěti pomalu větší zásluhy než já :-D Taky jsem měla dvakrát Puregon do špeku (pro Zagi - při běžných dávkách doplatek cca 4-5000 na cyklus IVF) a to bylo mnohem pohodlnější, ale vážně mě to nebolelo o nic míň, jen jsem to zvládla bodnout i sama :-)

ugluk
Hvězda diskuse 47333 příspěvků 05.05.11 21:35

Jo a jinak by bylo asi jednodušší shrnout, co pojišťovna platí :-D
Takže - komplet cyklus IVF vč. všech kontrol a ultrazvuků a odběru vajíček vč. narkózy (26 000), základní léky (při běžných lécích a běžných dávkách vše), ovšem už ne ty příplatkové, pokud bys je zvolila. A dále platí základní kultivaci embryí dva dny a jejich transfer (některé CARy vyžadují příplatek za katetr při transferu). Jinak neplatí nic jiného. Dá se s tím vyjít, pokud nejsou třeba (nebo tebou vyžadované) žádné nadstandardy. Ale většinou se něco doplácí, minimálně to mražení případných nadbytečných embryí, pokud jsou, byl by hřích je vyhodit.

Bin
Kecalka 465 příspěvků 05.05.11 21:50
ugluk píše:
Já měla Merional a můj drahý (programátor s odporem k injekcím) se nechal proškolit a všecko mi to napíchal sám, kdyby to bývalo klaplo, měl by na tom dítěti pomalu větší zásluhy než já :-D Taky jsem měla dvakrát Puregon do špeku (pro Zagi - při běžných dávkách doplatek cca 4-5000 na cyklus IVF) a to bylo mnohem pohodlnější, ale vážně mě to nebolelo o nic míň, jen jsem to zvládla bodnout i sama :-)

taky mi můj drahý píchaj ty injekce do břicha sám…já bych do sebe nebodla…a taky když se zadařilo a dvojnásobně, tak se chvástá, že je to proto, že mě pěkně „vopíchal“

tímto se omlouvám zakladatelce za nemístnou poznámku :oops:

každopádně bych po doktorech fakt chtěla přesně vysvětlit co se platí, co ne a co je nutný a tak… :think:

ugluk
Hvězda diskuse 47333 příspěvků 05.05.11 22:01

Tak to gratuluju, moc! :-D
A já do sebe právě poprvé bodla Decapeptyl (chlap je pryč) a musím konstatovat, že je to rychlejší než od něj :oops:
No nic, jsem mimo téma, ale taktéž bych zakladatelce doporučila tyhle informace v prvé řadě vyždímat od svých doktorů, pojišťovna sice hradí všude to samé, ale ty doplatky za nehrazané výkony se mohou značně lišit a ne každý potřebuje všecko.

Bin
Kecalka 465 příspěvků 05.05.11 22:11
ugluk píše:
Tak to gratuluju, moc! :-D
A já do sebe právě poprvé bodla Decapeptyl (chlap je pryč) a musím konstatovat, že je to rychlejší než od něj :oops:

díky…a tohle štěstí přeju všem…tak holky ať se zadaří :kytka:

Babe007
Neúnavná pisatelka 17521 příspěvků 05.05.11 22:18
ugluk píše:
Bin, injekce do svalů nebolí o nic víc než podkožní a nemusí je píchat zdravotník (osobně vyzkoušeno obojí), ale jinak souhlas se vším.

Taky jsme je píchali doma a nebolí.Mě taky nic neřekli,já se z lekarny musela vrátit pro peníze a o zaloze mě řekla recepční 1 den předem.Stalo mě to 5tis,pak 11tis,pak 17tis včetně leků a nic.Pak to vyšlo přirozeně po změně CARu a pití bylink.čaje na plodnost.

Bin
Kecalka 465 příspěvků 05.05.11 22:36
Babe007 píše:
ugluk píše:
Taky jsme je píchali doma a nebolí.Mě taky nic neřekli,já se z lekarny musela vrátit pro peníze a o zaloze mě řekla recepční 1 den předem.Stalo mě to 5tis,pak 11tis,pak 17tis včetně leků a nic.Pak to vyšlo přirozeně po změně CARu a pití bylink.čaje na plodnost.

gratulace…víc takových zázraků :palec:

araw
Neúnavná pisatelka 16764 příspěvků 06.05.11 06:44
Bin píše:
za 14 dní jdeš na IVF a doktor v CAR Ti neřekl, kolik si máte připravit? to mě trochu zaráží…byla jsem ve dvou CARech a mám zkušenost takovou, že s námi měli doktoři dlouhej rozhovor o tom, co kolik stojí, jaký úkony nejsou hrazené pojišťovnou a zda jsou přesto důležité nebo nakolik jsou důležité, aby si je člověk uhradil. takže nám třeba řekli, že můžeme mít IVF zcela bez doplatku, ale s injekcema do svalu který bolí a musí je aplikovat zdravotník, nebudeme mít ICSI, AH, prodlouženou kultivaci ani zamražení.....vysvětlili Ti aspoň tyhle pojmy a proč se dělají a tak? takový přístup by se mi moc nelíbil. a hlavně…každej pár je jinej a každej pár potřebuje jiný léky, jiný stimulační protokol, někdo ICSI mít musí, někdo ne…atd…o tom všem by s vámi měli doktoři otevřeně mluvit a vždy nabídnout variantu za minimum i maximum peněz…chtěj to! :wink:
a pak…pokaždý se platí něco…ne třeba vše najednou…před stimulací hormony, při odběru vajíček ICSI a při transféru prodložená kultivace a AH…ale třeba to má každej CAR jinak a chce to vše najednou…i když proč platit dopředu ICSI, když se neví, kolik vajíček se odebere a zda budou zdralá… :nevim:

Bin, přečti si to ještě jednou, doktor jim NAPSAL, kolik peněz si mají vzít!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama