Ivf jaké metody zvolit?

128
22.2.21 12:27

Ivf jaké metody zvolit

Ahoj holky, prosím o radu, v pátek mě zřejmě čeká OPU, dali nám domů papír s metodami, které jsou nad rámec ZP a máme si to pročíst a pak dáme dohromady co chceme a nechceme za metody. Můžete mi prosím napsat co jste za metody volily a vše dobře dopadlo. Vim, že každá jsme jiná a co se podaří jedné a nemusí hned u další, ale potřebuji se v tom nějak zorientovat. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7926
22.2.21 12:29

Začít bez ničeho a pokud se nezadari, tak tam nasázet co jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20095
22.2.21 12:34

Tohle hodně záleží na důvodu neplodnosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13876
22.2.21 12:35

A v čem je u vas problém? V Caru by to meli s vami probrat a doporučit. Nam treba kvuli špatnému spg doporučili MACS, a jako zbytečné vyhodnotili PICSI (kvuli hypospermii). Vysloveně nedoporučili embryoglue…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 12:49

@Markéta456 nebylo by mi sympatické už jen to, že vám dali papír a nazdar :think:
Doktor by s vámi měl probrat váš zdravotní stav, pravděpodobný důvod neplodnosti a doporučit metodu přímo vám na míru, tohle se nedá zobecňovat. Snad jen embryoglue je nesmysl, to mám od doktora potvrzené.

• Citovat
  • Nahlásit
53249
22.2.21 12:59

Taky si myslím, že jste měli řešit s CARem na základě svého konkrétního problému. Já to třeba všecko probírala s embryologem po OPU, i dle toho, kolik bylo vajíček, jak vypadala, nechala jsem si poradit. U některých metod mi řekli, že jsou vhodné např. pro případy XY, kde něco obchází, ale v našem případě by to bylo celkem zbytečné.
Ale tak obecně bych při horším spermiu a/nebo nižším počtu vajíček šla do ICSI a jemu podobných, prodloužené kultivaci… jestli nemáte zásadní problém, vykašlala bych se na AH a embryoglue, ale to fakt střílím od boku a píšu, jak jsem uvažovala já. Zažila jsem ovšem i CAR, kde hromadně (všem na pokoji!) hrozili, že pokud si nepřiplatí úplně všecko, rapidně si snižují šanci a celé IVF bylo zbytečné :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2237
22.2.21 13:10

Presne jak pisou vyse, tohle nechapu, vzdyt tomu ani nemuzete chapat, my ten papir taky dostali, tak si to pamatuju..,ale s nama doktorka probrala, co k cemu je, ty co nebyli pro nas jsme rovnou preskocili, doporucila nam, co by bylo dobre, co bychom mohli zvazit, co je zbytecne.. nas stav- duvod neplodnosti nezjisten, ja ve do 35, manzel do 40, navic jsme meli icsi a prodlouzenou kultivaci embryi. Jine metody jsou potreba, kdyz je problem s genetikou, vyssi vek, spatne spermie atd..je to fakt individualni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13876
22.2.21 13:21

Jinak teda do icsi a prodloužene kultivace bych sla v kazdem případě, ale to neberu jako nadstandard, myslela jsem, ze to uz de dela vsude :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2237
22.2.21 13:41
@Ba-stet píše:
Jinak teda do icsi a prodloužene kultivace bych sla v kazdem případě, ale to neberu jako nadstandard, myslela jsem, ze to uz de dela vsude :think:

No dela..,ale plati se to, ze jo, takze nedstandard.. porad to jde udelat bez toho, tak se to nabizi, jako extra metoda…my jsme to taky brali tak nejak automaticky, ale nemit penize :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 13:41

Kam chodis do CARu? Nejak mi to pripomina moji zkusenost s Gennetem. Taky nam dali papir at si sami vybereme..a ja googlila cely vikend jak diva. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
2237
22.2.21 13:43
@Anonymní píše:
Kam chodis do CARu? Nejak mi to pripomina moji zkusenost s Gennetem. Taky nam dali papir at si sami vybereme..a ja googlila cely vikend jak diva. :zed:

My byli v Gennetu a vse nam tam vysvetlili. Jo, taky nam dali papir domu a pak pred zahajenim jsme vse prosli, vysvetlili a tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 13:56
@Melodie91 píše:
My byli v Gennetu a vse nam tam vysvetlili. Jo, taky nam dali papir domu a pak pred zahajenim jsme vse prosli, vysvetlili a tak

Nam dali ten papir na domu. Na dalsi schuzce pak jen doktorka odskrtavala ty jednotlive polozky aniz by nam poradne rekla co a proc se pro nas hodi…treba nas dost tlacila do prodlouzene kultivace a podobne…

• Citovat
  • Nahlásit
2237
22.2.21 14:00
@Anonymní píše:
Nam dali ten papir na domu. Na dalsi schuzce pak jen doktorka odskrtavala ty jednotlive polozky aniz by nam poradne rekla co a proc se pro nas hodi…treba nas dost tlacila do prodlouzene kultivace a podobne…

Tak to bude doktor od doktora no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 14:06
@Melodie91 píše:
Tak to bude doktor od doktora no

Jo jasny. Asi se to stava. jen me zpetne mrzi, ze jsem nebyla vic asertivni a jen na ni koukala jako puk. pak nam to stejne nevyslo a ted zkousime jinde.

• Citovat
  • Nahlásit
138
22.2.21 14:21

Ahoj, určitě má smysl prodloužená kultivace, za ty základní dva dny (nebo kolik to je dní bez příplatku) se nepozná které embryo se kvalitně vyvine do blastocysty. Nám teda také automaticky navrhli ICSI, i když nebyl problém se spermiemi. A pak když došlo na KET tak jsme připláceli asistovaný hatching.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat