IVF - mám spoustu otázek, co jsem na netu nenašla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Choco7
Nováček 4 příspěvky 06.02.17 19:01
IVF - mám spoustu otázek, co jsem na netu nenašla

Ahoj, s manželem už jsme oba vysílení z dlouhého snažení. Teď mě čeká ještě vyšetření průchodnosti vejcovodů a bavili jsme se o tom, co bude dál. Každopádně všechna ostatní vyšetření máme oba v pořádku. Pokud budu mít vejcovody neprůchodné, je jasné že zbývá IVF. Totéž pokud budou v pořádku, tak tomu chceme dát 3-4 další měsíce a pak požádat o IVF. A teď přijdou mé otázky, na které bych ráda znala odpověd dříve, než se zeptám gynekologa:

1. je mi 26, manželovi 31 let. Je mi jedno, že někdo může říct aaa vy jste mladí, vy máte spoustu času. Nemáme. Jsme mladí a chceme být mladí rodiče. Už teď jsme za plánovaným věkovým limitem, pro mě rodit po třicítce nepřipadá v úvahu. Bude na tento argument slyšet i gynekolog? Nechci slyšet žádné dejte tomu ještě pár let. Ne, už vážně ne. Ničí nám to vztah - jsme nervozní, vysílení, zničení, ono úplně nejde to neřešit když po tom moc toužíme. Když mu řeknu, že mám zájem o IVF, dá mi normálně doporučení do CAR? Vím, že doporučení mít nemusím, ale přijde mi to při nejmenším slušné.

2. kolik stojí IVF za předpokladu, že máme vlastní „materiál“? Tj. vajíčka i spermie. Vím, že první tři cykly jsou hrazené od pojišťovny, ale prý se i dost doplácí za nějaké léky atd. Máte konkrétní příklad z konkrétních klinik?

3. existuje nějaké cenové srovnání CAR?

4. Jak dlouho pak trvá celý proces od první návštěvy CAR do samotného transferu? Byla jsem tam tenkrát jako dárkyně vajíček, vím, že to bylo docela na dlouho, ale počítám, že jako pacientka to bude rychlejší…

5. jaké jsou šance na úspěch IVF? Pokud jsme oba mladí a zdraví a bez jakýchkoliv vážných důvodů, proč nejde otěhotnět.

Děkuji za vaše zkušenosti. Pokud tu má někdo potřebu rýpat do našich postojů, rozhodnutí či čehokoliv jiného, prosím neobtěžujte se reagovat, nebudu to číst ani odpovídat. Za každou pomoc předem děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 06.02.17 19:15

@Choco7
1. Pokud se snažíte více jak rok, měl by vám žádanku bez problému dát. Jak ale sama píšeš, žádanku nepotřebuješ.

2. Záleží, co vše budeš v rámci IVF chtít, ve Zlíně cca 25 tisíc.

3. Nevím.

4. Záleží na tom, jaká vyšetření vám budou dělat. Může se to zvládnout celkem rychle.

5. Nevím, nejsem lékař.

Efka2015
Závislačka 4815 příspěvků 06.02.17 19:20

@Choco7 Pojď k nám do diskuze IVF 2017 :kytka:

Nejdřív se zeptám - odkud jsi? V CAR, jak jsme se přesvědčily, není vždy nejlepší variantou jít do nejbližšího, třeba v našem kraji je to žalostné a holky zaplatily statisíce, pak přešly jinam a vyšlo to napoprvé.

Jak dlouho se snažíte? Na to se také budou ptát.
Pokud budeš mít průchozí vejcovody a bude dobré spermio, asi navrhnou nejprve IUI - dělá se cca 3×, než se dojde k IVF.

Cena - od cca 14.000 ve státních CAR, do třeba 34000 to je rozptyl, který jsem zpravidla zaznamenala, pokud máte svá vajíčka i spermie, toto je cena za 1 IVF.
Není to, že by bylo úplně na pojišťovnu, doplácíš vždy něco za léky, za ISCI, za prodlouženou kultivaci, prostě co Ti doporučí.

Pokud budeš vkládat po 1 emrbyu, máš pak nárok od pojišťovny i na 4. IVF.

My začali do CAR chodit v červnu, v listopadu proběhl transfer. Byla jsem tuším 2 měsíce na folikulometrii, zda probíhá ovulace s píchnutím Pregnylu a plánovaným stykem a pak 3× IUI.

Nemyslím, že by Ti v CAR řekli, ať pár let počkáš. Jsou to jejich peníze :oops:
Nám třeba dr řekl narovinu, že by se nám třeba za 4 roky..? zadařilo možná i přirozeně..
Tak jak moc spěcháme.

Šance na IVF - dle toho, jaký se ukáže problém - zásoba AMH, kvalita vajíček, spermiogram.. Hodně by možná napověděla Tvá stimulace z darování, máš papíry u sebe? Tam, kde jsi byla darovat na IVF nechceš jít?

A jestli bude slyšet gynekolog - obecně s tím nemají problém.
Navíc do CAR zpravidla ani nemusíš mít doporučení :kytka:

alenka84
Neúnavná pisatelka 19041 příspěvků 06.02.17 19:26

1. Pokud ho požádáš, určitě vám doporučení dá, ale jak říkáš, nepotřebuješ ho a v CAR ho po tobě nikdo chtít nebude.

2. Připlácí se za „nadstandardní“ procedury, jako je ICSI (vstříknutí spermie přímo do vajíčka), mražení, prodloužená kultivace plus samozřejmě léky…a málokdo se bez těchto procedur obejde, když už na to IVF jde. Dle závažnosti problému se většinou doplácí cca 15 000 - 30 000.

3. Všechny CAR jsou cenově plus minus srovnatelné, některé výkony dražší, některé levnější - v průměru to vyjde podobně.

4. CAR si bude pravděpodobně chtít udělat znova všechna vyšetření - hormonální profil, spermiogram apod., takže počítej tak 2 - 3 měsíce.

5. Šance otěhotnět po IVF je pokud vím okolo 30 %, jestli si to dobře pamatuju

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 19:27

@Choco7 bohužel to čtu dnes a denně že dárkyně vajíček mají problém otěhotnět, určitě i tvůj gynekolog se s tím setkal, takže snad nebude mít ty řeči že máte čas a určitě ti něco doporučí, popř. změň doktora :)

ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 06.02.17 19:50

Zadanku nepotebujes a pokud se snazite dele nez rok, nemel by byt problem ji ziskat. Vek neodsuzuju, taky jsem v sestadvaceti naklusala do CARu, ale trosku bych zkusila zvolnit a neupinat se k tomu, rodila jsem ve dvaatriceti. A to jsme taky byli oba mladi a bez jedine zjistene priciny, proc by to nemelo jit, vajicek bylo fura, spermie spickove, ale… Statisticka sance je 30-50 % na cyklus, coz znamena, ze dost lidi otehotni napoprve, nemala cast to zvladne do tri pokusu a pak neni malo tech, co tech pokusu potrebuji hodne, predem tezko rict. A nezdarene IVF je pro vztah vetsi darda nez kdyz to „jenom nejde“.

Cenovy rozptyl je veliky, zalezi nejen centrum od centra (statni byvaji levnejsi nez soukroma), ale hlavne asi i od toho, o cem vsem se nechate presvedcit, ze to strasne moc zvysuje sanci a nemuzete bez toho byt. Od par tisic do par desitek tisic, pricemz rozhodne neznamena, ze cim vic si zaplatim, tim vyssi sance bude.

Od prvni navstevy po transfer to zalezi, zda budete rovnou chtit IVF bez nejakeho zkouseni cehokoliv jineho (pak se to da sfouknout za mesic-dva) nebo se nechate s doktory vest mirnejsi a telo a penezenku mene zatezujici cestou, pak to zalezi na vasi trpelivosti, ale ono kolikrat opravdu staci mnohem min nez IVF, aby k otehotneni doslo. IVF je samozrejme nejvetsi sance, ale rozhodne se neblizi k jistote.

alenka84
Neúnavná pisatelka 19041 příspěvků 06.02.17 19:55

@ugluk No vidíš, já ve státním zaplatila za IVF o fous víc než v soukromém, za stejné procedury :think:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 2 inzeráty 06.02.17 19:57

Taky jsem spadla do kolotoce Ivf, kdyz mi bylo 26. Otehotnela jsem po trech pokusech ve 28…

1. Pokud se snazite vic jak rok, tak ti doporuceni urcite napise, ale vazne ho nepotrebujes…
2. To se neda obecne rict, kolik to stoji. Zalezi na tom, jake a kolik leku budes potrebovat, kolik bude vajicek, kolik jich budete mrazit atd atd, je toho spousta, co ovlivnuje cenu. Nase prvni Ivf se spatnym spermiogramem partnera, u me vajicka ok cca 40.000,–
3. Nevim, ale ve finale si myslim, ze je to jedno. Nekde je drazsi to, jinde zase neco jineho… Ja bych predevsim vybirala centrum podle recenzi nebo doporuceni a ne podle ceny.
4. U nas to trvalo, nez jsme prosli vysetrenimi k Ivf, asi 3 mesice.

Treba bude stacit iui. Cary delaji bezne i mene slozite vykony vedouci k otehotneni, nez jenom Ivf…

ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 06.02.17 20:18

@alenka84 tak vetsinou to plati, no :) Ja mam zkusenost se statnim a dvema soukromyma. Jeden ze soukromych byl drazsi jen o trochu, ale jak to koupil Babis, sly ceny hrozne nahoru. Druhy soukromy byl drazsi o hodne a navic tam velmi nechutne tlacili do procedur, ktere jsme vubec nepotrebovali (naopak ve statnim nam je rozmlouvali). Ale vyjimky se samozrejme najdou :-)

alenka84
Neúnavná pisatelka 19041 příspěvků 06.02.17 20:23

@ugluk Tak já mám asi štěstí, mě netlačili nikde do ničeho :) Akorát jsem si po každém IVF říkala, jestli by nám nějaké procedury navíc bývaly nepomohly k tomu dítěti…

Choco7
Nováček 4 příspěvky 06.02.17 20:41

Děkuji za odpovědi, a můžete mi teda prosím doporučit nějaké konkrétní CAR? Jsem z Prahy a výběr je tu myslím až moc velký… kolik stojí IUI? Zrovna u toho mám pocit, že když to nejde přirozeně, tak přeci tohle nemůže stačit klinicky.. ale o celé téhle CAR problematice vím velký kulový, takže se ráda nechám poučit

ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 06.02.17 20:46

@alenka84 vidis, my si v jedno pokusu priplatili snad za vsecko, co za novinky existovalo, a nedohrabali jsme se ani k transferu :mrgreen: Naopak jsem otehotnela i z nativu s jednim folikulem a oplodnenim na misce a transferem treti den.

Příspěvek upraven 06.02.17 v 20:47

alenka84
Neúnavná pisatelka 19041 příspěvků 06.02.17 20:47

@Choco7 každý CAR bude někdo chválit a někdo hanět, to si nevybereš :) Já chodila do Iscare a do Podolí, spookojená jsem byla celkem v obou, v Podolí víc (a co jsem slyšela od známých, Iscare se přístupem dost zhoršilo)

alenka84
Neúnavná pisatelka 19041 příspěvků 06.02.17 20:49

@ugluk Mně je jasný, že neúspěch určitě nikdy nebyl v nedostatku zásahů ze strany embryologů, ale člověk prostě hledá odpověď na otázku, proč to nevyšlo…

ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 06.02.17 20:53

IUI je na pojistovnu, ale nektere soukrome CARy si za nej nechaji 1000-2000 zaplatit. Nejlepsi CAR, to je tezky, zalezi, co chces. Ze statnich mam zkusenost (vybornou, ale ma to vsecky mouchy statni nemocnice) s Apolinarem. Ze soukromych s Pronatalem (umi! ale prachy tahaji na kazdem kroku za vsecko) a Gennetem (ten byval vyborny a cenove prijatelny, ale pan Babis tam nadelal peknou paseku lidskou i cenovou). Iscare je rovnez Babisovo, je drazsi. Dost lidi si chvali Cube, zkusenost ale nemam.

Jinak nejvetsi sranda je, ze proste jsou veci mezi nebem a zemi. Ciste teoreticky, IUI by melo byt srovnatelne s prirozenym snazenim doma pod perinou. Prakicky - ac nema zavratnou uspesnost, tak u nekterych paru neco obejit dokaze a tehotni po nem.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >