IVF nebo potraty a starší děti v rodině

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wobludka
Extra třída :D 11688 příspěvků 31.03.18 21:31
IVF nebo potraty a starší děti v rodině

Jak vnímají IVF nebo potraty vaše děti? Primárně je to věc rodičů, nicméně školou povinné děti už vnímají, že se něco děje. Jak k tomu přistupujete?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15008 příspěvků 31.03.18 21:43

Myslíš obecný pohled, nebo když by to bylo v rodině? My jsme potraty ani IVF nikdy neřešili…Pubertální synci mají jiná témata, starší dcera bere asi IVF jako nutné zlo, když to jinak nejde, umělé potraty jí vadí.

Anys29
Ukecaná baba ;) 1822 příspěvků 31.03.18 21:45

@wobludka Dcera ze mě asi cítila nervozitu, vždy, když jsem stimulovala, bylo to takové náročnější pro celou rodinu. Byla mrzutejsi, vnimala, že se něco děje skrze moje nervy, ale my jsme s ní o tom nemluvili. Neříkali jsme ji, že se snažíme o miminko. Je jí šest. Teď to konečně vyšlo a příchod mimina zcela ignoruje a netěší se :roll:
Edit s potratem zkušenost nemám, ťuk ťuk.

wobludka
Extra třída :D 11688 příspěvků 31.03.18 21:53

@pe-terka mám na mysli když to absolvují přímo rodiče, děje se to přímo v té rodině

Konkrétně mě čeká KET po delší době a je mi jasné, že osmileté dítě pozná, že se něco děje - obzvláště když jsem měla loni mimoděložní :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 20325 příspěvků 31.03.18 21:56
@Anys29 píše:
příchod mimina zcela ignoruje a netěší se :roll:
Edit s potratem zkušenost nemám, ťuk ťuk.

Podle mě je možná lepší, že se netěší. Ono takové to moc velké natěšení, které rodiče ve starších dětech vyvolají, je spíš na škodu. Protože nejednou bude máma furt s miminem, bude chtít kojit, mít klid, teď nemůže tohle a támhleto, protože miminko… To je pak strašné zklamání.

Ale když se netěší, může být ve finále spíš příjemně překvapená, že už je velká holka a mamce pomáhá při přebalování.

Bábrdl
Generální žvanilka 20325 příspěvků 31.03.18 21:59

Holky, já jsem tohle v rodině pochopitelně coby dítě nezažila, ale pamatuju si, že mamka měla určitý zdravotní problém, nikdy o tom nemluvili s námi dětmi, mysleli si, že to „nevnímáme“, přitom já a ségra jsem byly ve stresu, co se děje. Až jako dospělá jsem se dozvěděla, že měla mám strach, že je těhotná… No, tehdy to nešlo ověřit tak snadno, jako dnes, chvilku to trvalo. (nebyla). A mysleli si, že my nic nevíme.

Takže lepší je podle mě alespoň něco dětem říct. :think:

Anys29
Ukecaná baba ;) 1822 příspěvků 31.03.18 21:59

@Bábrdl Kéž bys měla pravdu! Ono to nějak dopadne, zvykne si. Zpočátku mě to trápilo, ale teď už věřím, že se to nějak poddá ;)

wobludka
Extra třída :D 11688 příspěvků 31.03.18 22:06

Právě že jsem porod mrtvého miminka i IVF absolvovala, když byl wobluďák relativně malý, takže jsme to buď nemuseli řešit vůbec, nebo minimálně. Když jsem potratila doma, tak jsem se holt jeden večer zpamatovávala ze šoku a dobrý, ale s mimoděložním když se nevrátíte z práce domů a pak sotva lezete, protože jste rozřezaní, tak už ho do problematiky trochu zasvětit musíte :think:

Anys29
Ukecaná baba ;) 1822 příspěvků 31.03.18 22:08

@wobludka Je uz dost velký, možná by bylo dobré mu to zkusit vysvětlit. Ale popravdě úplně nevím, jak bych si s tím poradila já sama. Každopádně, přeju mnoho štěstí, ať vám to vyjde!

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15008 příspěvků 31.03.18 22:23
@wobludka píše:
@pe-terka mám na mysli když to absolvují přímo rodiče, děje se to přímo v té rodiněKonkrétně mě čeká KET po delší době a je mi jasné, že osmileté dítě pozná, že se něco děje - obzvláště když jsem měla loni mimoděložní :think:

aha…Doporučuju o tom s dcerou (synem?) mluvit, úměrně jeho věku. Pokud předpokládáš, že nebudeš v poho, tak aby znal(a) důvod a nedomýšlel(a) se kdo ví co…
V klidu jí řekni, co plánujete a že máš ty a ty obavy, protože…
Držím pěsti, at se zadaří :kytka:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15008 příspěvků 31.03.18 22:29
@Anys29 píše:
@Bábrdl Kéž bys měla pravdu! Ono to nějak dopadne, zvykne si. Zpočátku mě to trápilo, ale teď už věřím, že se to nějak poddá ;)

má pravdu. Moje sestra má děti s desetiletým rozestupem (přirozeně, ale to ted není podstatné). Když čekala druhátko, starší dcerka z toho byla dost špatná, ptž už byla zvyklá na výhody jedináčka a jasně vnímala, co ztratí. Ségra její pocity akceptovala, jsou pochopitellné a nač si lhát.
Po porodu souroznce se překvpivě rychle adaptovala a je to ok, mají se s miminkem rádi…

Bábrdl
Generální žvanilka 20325 příspěvků 31.03.18 22:57
@pe-terka píše:
má pravdu. Moje sestra má děti s desetiletým rozestupem (přirozeně, ale to ted není podstatné). Když čekala druhátko, starší dcerka z toho byla dost špatná, ptž už byla zvyklá na výhody jedináčka a jasně vnímala, co ztratí. Ségra její pocity akceptovala, jsou pochopitellné a nač si lhát.
Po porodu souroznce se překvpivě rychle adaptovala a je to ok, mají se s miminkem rádi…

Tak nějak jsem tu myslela.
Ostatně starší dítě toho právě zase tolik neztratí, naopak je kolikrát rádo, že se ta rodičovská pozornost tříští. :mrgreen:

andelka83
Neúnavná pisatelka 18722 příspěvků 31.03.18 22:58

Když jsem v 19 tt přišla o miminko, tak mladší syn to obrecel, těžce to nesl, dlouho o tom mluvil, řešil kytičky a hrobecek a tak..Ale taky brzo říkal, že budeme mít jiné miminko. Tak snad..Starší to nějak neřešil, vzal to jak to bylo, mladší je citlivější a sociálnějsi. Takže záleží i na povaze dítěte.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15008 příspěvků 31.03.18 23:13
@Bábrdl píše:
Tak nějak jsem tu myslela.
Ostatně starší dítě toho právě zase tolik neztratí, naopak je kolikrát rádo, že se ta rodičovská pozornost tříští. :mrgreen:

no, ony mají se sestrou hodně úzký vztah, neteř je zvyklá na kolektiv a pozornost dospělých. Když se jí zastesklo po dětském kolektivu, nasála ho u nás :lol: Takže jo, byla zaskočená tím, že už nebude ta jediná maminčina holčička. V postatě se celých 8 měsíců adaptovala na to, že bude mít sourozence. Chtělo to čas…Ale jak píšu, zadařilo se a myslím, že na miminko něžárlí. Spíš ted vnitřně řeší nadcházející pubertu a doprovodné změny :think:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15008 příspěvků 31.03.18 23:15
@andelka83 píše:
Když jsem v 19 tt přišla o miminko, tak mladší syn to obrecel, těžce to nesl, dlouho o tom mluvil, řešil kytičky a hrobecek a tak..Ale taky brzo říkal, že budeme mít jiné miminko. Tak snad..Starší to nějak neřešil, vzal to jak to bylo, mladší je citlivější a sociálnějsi. Takže záleží i na povaze dítěte.
:hug: Neboj, už je jaro. Na otěhotnění nejkrásnější čas. Bude to v pořádku :kytka:
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Noidova manželka otěhotněla s milencem podnikatelem

Modelka Gábina Dvořáková je opět šťastná! Po rozchodu s Václavem Noidem... číst dále >

Ani fekálie by vás neměly odradit! Proč je Dubrovník tak oblíbenou destinací?

Před pár dny tisíce českých turistů pobavila zpráva o tom, že chorvatské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama