IVF - ovlivnění pohlaví

Anonymní
6.4.21 13:08

IVF - ovlivnění pohlaví

Zdravím maminky.
Mám již dvě holčičky a moc bychom si s partnerem přáli ještě chlapečka. Loni jsem otěhotněla, ale bohužel se to tak zvrtlo, že o víkendu, kdy se mi udělaly dvě čárky, jsem dostala křeče do celého břicha a s masivním vnitřním krvácením a prasklým mimodeloznim těhotenstvím jsem přišla o pravý vaječník i vejcovod. Těhotenství se usadilo ve vaječníku. Prý je 50:50,ze se mi to stane znovu. Proto přemýšlíme s partnerem nad touto cestou. Zajímá mne, zda taková možnost vůbec existuje, abychom si mohli zvolit pohlaví a zda je to opodstatneny důvod, že už nechci počít přirozenou cestou, protože mám prostě strach, že to nevyjde. :(
Budu moc ráda, když mi napíšete vaši podobnou zkušenost. Pěkný den :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
472
6.4.21 13:12

Ne, pohlaví si vybírat nemůžeš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1775
6.4.21 13:12

A není jedno co to bude? Spíš aby mimčo bylo v pořádku a zdravé ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
6.4.21 13:14

Nevím, příjde mi to jako scifi, podle mě to nejde…kdyby to šlo tak jednoduše ovlivnit pohlaví byla by IVF centra k prasknutí :P, jinak mám chlapečka po IVF, ale vybírat jsem si fakt nemohla…:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
6.4.21 13:15

Ivf můžeš podstoupit i bez důvodu, ale pohlaví se určovat nesmí. To lze pouze pokud je geneticky přenosná nemoc vázaná na pohlaví. Pohlaví se dá u embrya zjistit, pokud se dělá genetika, ale vzhledem k vysoké ceně to pojišťovny schvalují jen u odůvodněných případů. Preference pohlaví to není. Při běžném ivf pohlaví embryí neznají ani v laboratoři a i kdyby ho znali, nesmí ho preferovat na přání rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1799
6.4.21 13:16

Ano, je to důvod pro to, abys chtěla počít pomoci asistované reprodukce. Ne, pohlaví si vybrat nemůžeš. To jde jen u párů, které mají nějaké nemoci vázané na pohlaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 13:16

Díky moc za reakce. Nemusím mít 100% chlapečka, jen je to naše takové přání.

• Citovat
  • Nahlásit
4669
6.4.21 13:19
@Mayaa007 píše:
Nevím, příjde mi to jako scifi, podle mě to nejde…kdyby to šlo tak jednoduše ovlivnit pohlaví byla by IVF centra k prasknutí :P, jinak mám chlapečka po IVF, ale vybírat jsem si fakt nemohla…:)

Ono to samozřejmě jde a v CARu to ovlivnit mohou, pohlaví embryí znají. Konkrétní pohlaví vybírají, pokud existuje genetická dispozice k nemoci vztahující se pouze k jednomu pohlaví. Z důvodů ad zakladatelka se to ale nedělá, protože je to hrubě neetické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53547
6.4.21 13:34

Jak psáno, technicky to možné je, legálně není. A pozor na to, IVF riziko mimoděložního těhotenství neruší, někdy umí embryo vyputovat dělohou zpět do vejcovodu. Takže bych to zkoušela přirozeně a držím palce, ať se tentokrát usadí, kde má, na pohlaví pak nesejde :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1880
6.4.21 13:34

U umeleho zavedeni embrya je pravdepodobnost mimodelozniho tehotenstvi take vysoka. Zkusila bych to jeste prirozene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
6.4.21 14:02

Já teda osobní zkušenost nemám, protože je mi jedno, co to bude. Taky chodíme na kliniku.
Ale slyšela jsem příběhy, narážky, teorie od doktorů i známých, že se ptají, jaké vajíčko chtějí rozmrazit, atd. Takže já si myslím, že záleží na doktorovi, který to dělá. To, že se o tom nemluví a dělá se to „na tajňáka“ neznamená, že to třeba opravdu nedělají. Možná to tam stačí zmínit a oni k tomu přihlédnou :nevim:
Taky chápu to, že když člověk za to platí takové peníze, že by chtěl mít i možnost volby, ale jak říkám, mně je to jedno. To není ale o tom, že chcete jedno pohlaví na úkor toho druhého, ani že ho upřednostníte před zdravým dítětem. Nebo že budu jiné pohlaví milovat méně? Nesmysl ;)
Jestli se to smí nesmí, jestli je to správné nebo ne, to nechávám otevřené a nepřísluší mi to soudit, ale jak jsem řekla - chápu to a kdybych měla šanci si vybrat, tak bych si asi taky vybrala. Myslím si, že velká část žen má svoji představu o pohlaví miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 14:14
@Malineka píše:
Já teda osobní zkušenost nemám, protože je mi jedno, co to bude. Taky chodíme na kliniku.
Ale slyšela jsem příběhy, narážky, teorie od doktorů i známých, že se ptají, jaké vajíčko chtějí rozmrazit, atd. Takže já si myslím, že záleží na doktorovi, který to dělá. To, že se o tom nemluví a dělá se to „na tajňáka“ neznamená, že to třeba opravdu nedělají. Možná to tam stačí zmínit a oni k tomu přihlédnou :nevim:
Taky chápu to, že když člověk za to platí takové peníze, že by chtěl mít i možnost volby, ale jak říkám, mně je to jedno. To není ale o tom, že chcete jedno pohlaví na úkor toho druhého, ani že ho upřednostníte před zdravým dítětem. Nebo že budu jiné pohlaví milovat méně? Nesmysl ;)
Jestli se to smí nesmí, jestli je to správné nebo ne, to nechávám otevřené a nepřísluší mi to soudit, ale jak jsem řekla - chápu to a kdybych měla šanci si vybrat, tak bych si asi taky vybrala. Myslím si, že velká část žen má svoji představu o pohlaví miminka.

Pokud máš embrya jen zamrazena, ale nebyl z nich biopsii odebrány vzorek a provedena genetika embryii, tak pohlaví nevědí.

• Citovat
  • Nahlásit
191
6.4.21 14:38
@Anonymní píše:
Pokud máš embrya jen zamrazena, ale nebyl z nich biopsii odebrány vzorek a provedena genetika embryii, tak pohlaví nevědí.

To já samozřejmě vím, ale téměř každá podstupuje už i genetické testy a po 5 dnech je prostě o pohlaví rozhodnuto a myslím, že je pak už třeba na doktorovi, co ti tam vloží. Vždyť jemu je jedno, jestli vezme holku nebo kluka, bere nejkvalitnější a když jsou obě stejně kvalitní, tak k tomu přihlédnout může. Jen se o tom nemluví kvůli zákonu, etice, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 14:43
@Malineka píše:
To já samozřejmě vím, ale téměř každá podstupuje už i genetické testy a po 5 dnech je prostě o pohlaví rozhodnuto a myslím, že je pak už třeba na doktorovi, co ti tam vloží. Vždyť jemu je jedno, jestli vezme holku nebo kluka, bere nejkvalitnější a když jsou obě stejně kvalitní, tak k tomu přihlédnout může. Jen se o tom nemluví kvůli zákonu, etice, atd.

Každá? Pojišťovna to proplácí až od 35, do tohoto věku jen pokud máš genetický problém nebo časté potraty. Opravdu to nemá každá.
A jinak pokud to vědí a udělají to, tak jak píšeš, je to nezákonné, takže je to riziko toho doktora pokud to udělá a většina nebude kvůli Mani z Horní Dolní riskovat.

• Citovat
  • Nahlásit
191
6.4.21 15:50

No mně to bylo nabídnuto ihned s proplacením od pojišťovny, mám pcos a manžel měl horší spermiogram. To je jediné. Jo a je mi 26. Takže těch výjimek bude zřejmě násobně víc. Dokonce nejsme ani omezeni počtem embryí, protože to případně rozepíšou na pojišťovnu do více intervalů, které bez problémů proplatí.
A předpokládám, že nikdo na to nemá jak přijít, když doktor vezme jedno embryo a vloží. Pak to může být tvrzení proti tvrzení, pokud to není nikde zaznamenáno, což zřejmě nikam nenapíše, že upřednostnil jedno pohlaví.
A vůbec nechápu, co anonymně řešíš, já ti říkám jen svou zkušenost a vlastně i znám případ, kdy doma měli dva kluky a řekli si o holčičku a světe div se, mají ji napoprvé.
Takže to uzavírám s tím, že pgt se dělají i častěji a doktoři k přání daného pohlaví mohou přihlédnout. Je to o lidech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat