IVF po porodu prvního dítěte

30.11.19 16:23

IVF po porodu prvniho ditete

Dobry den. Rada bych se zeptala, za jak dlouho jste byly po prvnim diteti na IVF? Mame chlapecka 6 mesicu z IVF a byli bychom radi, kdyby nebyl jedinacek. Nevim, jestli je tam nejaka doporucena lhuta. Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
30.11.19 16:44

Záleží, jestli už máš MS, já měla první MS až 9 měsíců od porodu, zda ještě kojíš a přitom budeš brát nějaké léky, máte něco zmraženo nebo budeš podstupovat celou stimulaci a odběry. Nejjednodušší je zeptat se přímo doktorů. Já rodila po IVF sekcí, na další KET jsem šla rok a půl po porodu, to jsem přestala i kojit syna. Bohužel se nezadařilo a další IVF jsme nechali až teď na jaro, kvůli stěhování a stavbě domu, kdy bylo synovi 3,5 roku. To už se povedlo a v únoru čekáme mimčo. Hodně štěstí, ať vám to brzo vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
30.11.19 17:16
@Anonymní píše:
Záleží, jestli už máš MS, já měla první MS až 9 měsíců od porodu, zda ještě kojíš a přitom budeš brát nějaké léky, máte něco zmraženo nebo budeš podstupovat celou stimulaci a odběry. Nejjednodušší je zeptat se přímo doktorů. Já rodila po IVF sekcí, na další KET jsem šla rok a půl po porodu, to jsem přestala i kojit syna. Bohužel se nezadařilo a další IVF jsme nechali až teď na jaro, kvůli stěhování a stavbě domu, kdy bylo synovi 3,5 roku. To už se povedlo a v únoru čekáme mimčo. Hodně štěstí, ať vám to brzo vyjde.

MS uz ano. Nekojim uz asi 3 tydny. Prvni porod byl sekci a nic zamrazeno nemame, takze cela stimulace bude muset zacit od zacatku. Drzim palce at ti jde vse dobre s druhym mimcem :) Urcite bude nejlepsi se zeptat doktora, jen tam nechci nabehnout moc brzo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2397
30.11.19 17:24

Já bych spíš počkala kvůli té sekci, tam se doporučuje většinou aspoň rok od porodu. Já jsem byla na KETu, když bylo malému 16m, to nevyšlo, takže jsme pak museli na celé IVF. Teď čekáme, jak to dopadne. V jeho půl roce bych to nedala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 17:27
@kaiserin píše:
Já bych spíš počkala kvůli té sekci, tam se doporučuje většinou aspoň rok od porodu. Já jsem byla na KETu, když bylo malému 16m, to nevyšlo, takže jsme pak museli na celé IVF. Teď čekáme, jak to dopadne. V jeho půl roce bych to nedala…

Diky. Tak hodne stesti at to vyjde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2397
30.11.19 17:36

@Zdeni13 Díky, tobě taky. Nejlepší je se poradit v CAR (když jsem porodila, jsem tvrdila, ze do IVF už nejdu a doktor se se mnou loučil se slovy „Tak za rok“, no a měl vlastně pravdu :D)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
30.11.19 20:03

Mne zas v CARu říkali ze je dobre počkat cca 3 měsíce po první ms, aby se srovnaly hladiny hormonu (hlavně kvůli prolaktinu, protože ten muže dělat problémy)…hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2358
30.11.19 20:34

@Zdeni13 Já šla na KET, když měl starší syn 9 měsíců. Kojila jsem necelého půl roku, pak se syn odstavil. KET vyšel a teď mám doma dva rarachy. Ale nás už tlačil věk, takže jsem šla na druhý transfer brzo.

Ale být Tebou, tak bych počkala, s ohledem na tu sekci. Nechala bych si jizvu zkontrolovat a poradila se s gynekologem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 20:42
@lea79 píše:
@Zdeni13 Já šla na KET, když měl starší syn 9 měsíců. Kojila jsem necelého půl roku, pak se syn odstavil. KET vyšel a teď mám doma dva rarachy. Ale nás už tlačil věk, takže jsem šla na druhý transfer brzo.Ale být Tebou, tak bych počkala, s ohledem na tu sekci. Nechala bych si jizvu zkontrolovat a poradila se s gynekologem.

Diky. V lefnu mam kontrolu u doktorky tak se pozeptam. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11767
30.11.19 21:41

Já měla jít půl roku po porodu za předpokladu, že bude ukončený kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 05:41
@lea79 píše:
@Zdeni13 Já šla na KET, když měl starší syn 9 měsíců. Kojila jsem necelého půl roku, pak se syn odstavil. KET vyšel a teď mám doma dva rarachy. Ale nás už tlačil věk, takže jsem šla na druhý transfer brzo.Ale být Tebou, tak bych počkala, s ohledem na tu sekci. Nechala bych si jizvu zkontrolovat a poradila se s gynekologem.

Diky. V lednu mam kontrolu u doktorky tak se pozeptam. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama