IVF s dárcem spermií – zkusenosti

779
21.12.19 20:46

Ivf s dárcem spermii- zkusenosti

Ahojte holky nejspíš naše jediná možnost jak mít miminko je s dárcem. Manžel je s tím smíreny dokonce s tím. prisel on. Já mám ale strach ze si k miminku nevytvoří,,žádný,, vztah. Jaké jsou vaše zkušenosti. Jak to po narození miminka u vás fungovalo? Byl manzel/ přítel nadseny z příchodu miminka?? V neposlední řadě je někde vedeno myslím tím třeba tehotenska prukazka nebo hlásilo se to v porodnici že je to otehotneni s dárcem?? Děkuji za vaše zkusenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1970
21.12.19 22:08

@margaretka90 Máme 2 děti přes IUI s dárcem. Nejproblematičtější pro mě bylo asi přijmout vůbec ten fakt, že manželovo bio dítě mít nemůžeme. Dokonce jsem na začátku byla spíše pro adopci. Manžel to měl položené hodně racionálně - když já dítě mít můžu, tak ať má aspoň z poloviny „naše“ geny. Když jsem tohle zpracovala, žádné další pochyby už nebyly. Naopak jsem byla šťastná, že si můžu prožít těhotenství, porod, kojení…

Manžel byl pořád a u všeho se mnou, takže jsem neměla pocit, že by se na „výrobě“ podílel někdo třetí. :-) Obě těhotenství jsme si užívali a po porodu prvorozené dokonce ten vztah naběhl dříve u manžela než u mě (měla jsem docela blbé finále a dávala se z toho pár dnů psychicky do kupy). Tatínek fungoval a miloval okamžitě.

Dneska už jsme tak dokonale sžití, že často zapomínám, že manžel není bio otec. Občas na to téma my dospělí zavtipkujeme, občas si vzpomeneme, ale hlavně si užíváme. :-)

Co se týče té praktické stránky věci, tak kromě CARu nemusí nikdo nic vědět. Těhotenskou průkazku mi vystavili tam, v ní bylo napsáno pouze, že se jedná o těhotenství po inseminaci. Můj ošetřující gynekolog mi už několikrát rval antikoncepci a byl strašně udiven, když jsem mu řekla, že děti jsou „darované“. V porodnici se zajímali zejména o těhotenství jako takové, početí je vůbec nezajímalo. Dětská lékařka zná rodinnou anamnézu především mou, o tom, jak jsme k prckům přišli, jsme se jí nezmiňovali/neptala se.

Držím pěsti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
22.12.19 11:58

@Leli83 taky bych právě aby se mnou popřípadě chodil na všechny kontroly a do všeho byl zapojeny i do nakupování vybavicky.
A taky si myslím že na to vše zapomeneme až budem. fungovat jako rodiče.. je mi jasne ze si někdo řekne ve stylu : jeee to je celý tatínek nebo že naopak není na nikoho podobny. Mám synovce od sestry a ten je taková smeska že není podobný ani na jednoho a proto neteř je cela ségra. Takže si myslím že ta podoba tam.zas takovou roli nehraje, dokonce manžel má dva sourozence a neninpodobny ani na rodiče a ano na ty sourozence. A můžu se zeptat kolik je dětem let?? A v jakém centru stej iui podstoupili??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1970
23.12.19 21:57

@margaretka90 Poslala jsem ti soukromou zprávu. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat