IVF s DV - kde jste podstoupili?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.10.21 20:03

IVF s DV - kde jste podstoupili?

Ahoj, zakládám toto téma ne jako diskuzní, ale aby tu každý, kdo si prošel DV, mohl napsat pro ostatni zkušenost s konkrétním centrem a tím třeba někomu pomohl ve výběru.
Představuji si, že každá napíše rok, centrum, kolik bylo vajíček, kolik se oplodnilo a kolik bylo nakonec embryíí a jak starých. Případně cokoli dalšího, co vám přijde důležité - jak dlouho jste čekali na dárkyni, jaké mohli být požadavky, jak jste tam byli spokojení atp.

Prosím opravdu jen o toto a žádné diskuze - aby to bylo přehledné. Na povídání máme jiné téma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
31.10.21 20:35

PFC

Ahoj,

já podstoupila letos v červnu IVF a DV v Prague fertility centre. Dárkyni(25 let) se odebralo 11 oocytů, z toho 10 bylo zralých. Oplodnilo a do 3 dne se udrželo 6. Následně proběhl ET třídenního embrya a 5 se mrazilo. Jedno samostatně a zbylá šla po dvou. Při KETu se vždy rozmrazovalo o den dříve a transferovalo 4denní embryo/embrya. Vyšel třetí transfer, druhý KET.

První konzultace byla v půlce dubna. Transfer v půlce června. Čekání bylo cca měsíc (současně se ale čekalo na pojišťovnu, která vyčerpala téměř celý limit na schválení).

Požadavků jsme moc neměli. Pouze standart - výška, oči, vlasy… vzdělání totiž dědičné není.

S komunikací jsme byli spokojeni. S vyšetřeními taky. Neměnila bych. Ani koordinátorku Zuzku (vždy reagovala na vše během krátké doby) ani paní doktorku Novotnou.

Někdo PFC haní kvůli preferenci třídenních embryí. Ale já jim věřila. Důvěra v centrum a lékaře je podle mě důležitá, ať už chodíte kamkoli. A já cítila, že je zajímají mé pocity a od počátku řeší, kde je problém… opakovaně mi nabrali fůru vyšetření a kontrolovali spoustu věcí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 23:29

CUBE
2019, 10 vajíček, 5 oplodněných, 4 blastocysty, z první zavedené miminko, zbylé u ledu

+

krátké čekání na dárkyni (schůzka prosinec, transfer únor)
asi vcelku poctivě vychytané léky
doporučuji Dr. Višňovou

-

nulové informace o dárkyni až do transferu
nedodržení barvy očí - podezírám car, že stimulují průběžně dárkyně s obvykle preferovanými parametry a pak je přidělují žadatelkám, jak jim to zrovna vyjde (což by ale zas mělo výhodu v tom, že je vždy dost vajíček)
trochu obtížná komunikace přes recepci

• Citovat
  • Nahlásit
337
4.11.21 11:38

REPROFIT OSTRAVA
Dr. Daňková
Naše první dárkyně (20let)- na pojišťovnu(cca 60000-,) 10/2021-základní informace o dárkyni sděleny hned-dle dotazníku seděla, akorát jiná barva očí, ale ptali se jestli je to problém 👍🏻

Dárkyni měli během týdne, než se vše rozběhlo cca měsíc a půl

Odebráno 10 vajíček, oplodněno úspěšně 8- 5.den kultivace zavedena expandovaná blastocysta a další tři zamraženy(2×XB, 1×FHB)

Dnes 5.den po ET a čekáme 🙌 ✊🏻 - výsledek pozitivní ✊🏻

Příspěvek upraven 12.11.21 v 17:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.21 11:56

@katejane47

Držím pěsti!!

• Citovat
  • Nahlásit
141
4.11.21 16:30

UNICA PRAHA
Tri darkyne dle pozadavku ani ne do tydne. Koordinatorka Martina mi vyhovuje. Vse rychle.
Darkyne 27 let, jedno vlastni dite.
Odebrano 8 vajicek, 7 se oplodnilo a dostali jsme 4 blastocysty. Jake nevim. Ani jsem se neptala.
ET jsem promeskala kvuli covidu.
1. KET uspesny, pak potrat v osmem tydnu, druhy ket nic. Treti embryo vcera vlozeno.
Jsem samoplatce.

Příspěvek upraven 30.03.22 v 19:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.21 20:03

Helios Brno

Před 2,5 lety

Čekání na darkyni cca 3 měsíce, standardní požadavky +aby měla uz děti. Naše mela dvě a věk 32.
Odebrání 9 vajíček, z toho 3 embrya nevim kvalitu. 1.Ket a hned úspěšný. Máme 20 měsíční zdravou krásnou holčičku, vzhledem celá po tatovi. Další embrya uz jsme nevyužili a nechali zlikvidovat.
Byli jsme samoplatci. Platili jsme cca 100.000.

• Citovat
  • Nahlásit
21
12.11.21 17:13

Gennet Archa

První dárkyně
Nalezena asi za 3 týdny, požadavky splněny, měla jedno dítě.
Oplodnili se 3 vajíčka. Ze 3 pokusu vyšel ten prostřední, KET.
Druhá dárkyně
Nalezena asi do 14 dnů, požadavky splněny, děti nemá. Na konci po ní zůstaly dvě embrya k transferu. Obě se vždy chytily, 5. a 6. týden vždy konec.

Z tohoto centra odcházíme. Lékař za celou dobu není schopen změnit léčbu a píše mi pořád jedno a to samé. Navíc je v poslední době velmi zmatený, vůbec nic si nepamatuje a je velmi zbrklý. V červnu jsem byla na imunologii v Plzni. Výsledky jsem hned ten den posílala do Gennetu. Dodnes ty výsledky nejsou vytisklé je v kartě. Navíc, se celou dobu zaměřovali na mě. Teď, po fragmentaci spermií manžela kterou nám dělali jinde protože nám to v Gennetu nikdy nenabídli, jsme zjistili, že má manžel naprosto katastrofální spermiogram, hlavička každého spermie je geneticky poškozená. S takovýma spermiema nám klidně udělali několik umělých oplodnění. S doktorem Vokrojem jsem byla ze začátku spokojená. Teď je to naprostá katastrofa. Z tohoto centra odcházím a nikomu ho nedoporučuji. Především ani tohoto doktora. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
583
18.11.21 07:50

Reprogenesis Brno

IVF s DV v roce 2020, 2 dárkyně na výběr hned druhý den po zadání preferencí (barva očí, vlasů, výška, váha, vzdělání, zájmy). Hned po výběru nastavený plán stimulace, pak operativně upravený, když to u mne nešlo podle plánu. Odebralo se 10 vajíček, oplodnilo 8, na 5. den ET + 3 zamražené. Klaplo to hned napoprvé.
Za mne můžu jen doporučit, skvělá komunikace, vše řešila velmi promptně koordinátorka, o všem mne informovala, i o změně doktora na vyšetření, když moje doktorka musela na OČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 08:54

Unica Praha

Velmi pozitivně hodnotím, že se dá léčba opravdu rychle domluvit. První konzultaci s lékařem jsme měli v říjnu a hned v listopadu léčba začala. Koordinátorka komunikuje velmi dobře. Pokud nestihne zvednout telefon, tak sama zavolá zpátky. Celkově je domluva s centrem výborná. Po zaslání požadavků na dárkyni jsme měli do pár dnů na výběr ze 3 dárkyň, které všechny splňovaly naše požadavky. V jiném centru (Gennet) jsme se nedokázali ani za několik měsíců nikam posunout.

Průběh léčby:
Dárkyně měla 9 oocytů, 7 se podařilo oplodnit, do druhého dne bylo 5 embryí. 3. den už jen 3 embrya a 5. den ráno už jen dvě blastocysty. Dodrželi garanci 2 kvalitních embryí. 1 jsme transferovali, 1 zamrazili. Na výsledek čekáme. Cena byla i s mražením 118 tisíc (samoplátce).

Nevyhovovalo mi docela dlouhé čekání na klinice samotné, ale byla jsem celkem na 3 klinikách a čekalo se úplně všude, někde i víc. Přijde mi super jejich pacientský portál, kde je přehled o vývoji embryí. V jiném centru jsem musela čekat 6 dní na telefon od embryologa.

• Citovat
  • Nahlásit
524
28.12.21 12:02

Pronatal Praha

Ivf s DV 2020/21 Čekání na vhodnou dárkyni cca 4měsíce (podle mě na nás koordinátorka zapomněla, protože poté, co jsem se po uplynutí 3měsíců připomněla, do 14dnů se pro nás našla vhodná dárkyně), následovala stimulace dárkyně +synchronizace cyklu, OPU 5 měsíců od konzultace a zařazení do registru čekatelů na DV, dárkyně 27let pouze dvě vajíčka, z čehož se ani jedno neoplodnilo. Oficiálně žádnou garanci neposkytují, ale vzhledem k tomu, že chyba očividně nebyla u nás, dostali jsme dárkyni novou (22let). Opět stimulace a synchronizace cyklu s dárkyní - 4vajíčka a z nich 2blastocty. První ET biochemko, druhé KET SP v 6.tt.

Za mě výhody Pronatalu: milý personál, příjemné prostředí, na místě jsme nikdy dlouho nečekali, fungují i o víkendu, transfery s vlastními i DV mi tam většinou klaply, jen pak se embrya nevyvíjela (takže chyba asi na straně kvality), laboratoř má málo „odpadu“.
Nevýhody: dloooouhá čekací doba, oficiálně nemají garanci, takže můžete spoléhat jen na jejich „svědomí“, podle mých zkušeností dárkyně asi nic moc (v souvisosti s dlouhou čekací dobou je to možná nedostatkem dárkyň?).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
25.4.22 11:51

Unica Praha

Moje prvni ivf s DV probehlo 03/2022.

Celkova cena s pojistovnou 73tis tedy zaklad 65tis + 8tis mrazeni.

Vyber darkyne nebyl na dlouho, podali jsme si s manzelem zadost a behem mesice nam nase koo nabidla vyber ze tri darkyn. Tedy probehla kontrola utz na konci cyklu, zda-li je vse v poradku. Pote se cekalo na prvni den cyklu, abych od 2DC mohla zacit brat estrofem a dal se pokyn ke stimulaci darkyne, ktera uzivala antikoncepci, tedy do 2-3 dnu mela zacatek cyklu.
V prubehu stimulace darkyne nemame zadne info jak je na tom a me si pozvali na kontrolu 10DC na utz skrz vysku sliznice.
Na konci brezna probehlo opu a ten den jsme dorazili na kliniku s partnerem, ktery odevzdal material.
Druhy den - 1. den kultivace se nam na zakaznickem portalu kliniky ukazal pocet odebranych/zralych a oplodnenych oocytu.
Dalsi aktualizace probehla jeste 3. den (dany den probehl i telefonat s koo ohledne transferu) a pote az 5. den, kdy byl transfer nam bylo sdeleno kolik vydrzelo a kolik jich jde k ledu.
Vsechna komunikace probehla v poradku, personal mily a ochotny.
Bohuzel zklamaní bylo, kdyz nase 25. let stara/mlada darkyne, mela 9 oocytu - 7 zralych - 6 oplodnenych - 3. den zbyla uz jen 4 a 5. den jen 2 pekne blasty. Manzel ma spg v poradku a je mu cerstve 30. let :roll:
Ja jako zena s endometriozou jsem pri prvni stimulaci, pri amh 1.8 mela 4 oocyty a dve krasne blasty.
Takze je mi to dost zahadou..
Smutne je, ze podobne vysledky melo i par dalsich zen.

Garance splnena a me nezbyde nez doufat, ze nas mrazacek se chytne.

Prvni ET nevyslo a Ket nas ceka snad na konci kvetna.

Celkovy dojem mam od zacatku z kliniky skvely, ale tohle s DV me dost zarazilo. 8o Moje myslenka.. tak jako dost dalsich z zen je, ze to je bohuzel pouze velky business :pocitac: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
25.4.22 14:48

Iscare - nevím kolik bylo vajíček ale měli jsme 8 blasto., první KET nevyšel ani druhý. Pokračujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
658
25.4.22 14:58

Gynem rok 2016. Dárkyně 21 let, požadavky jsem měla jen stejnou krevní skupinu A-. Tu našli a dokonce měla stejnou barvu očí a vlasů. Odebráno 8 vajíček z toho jsme měli 6 embryí.
Transferovali jsme jedno, zbytek jsme zmrazili. V létě mu bude 6. :srdce: V roce 2019 jsme si dalšího mrazacka nechali transferovat a tomu je skoro 2,5 roku. Díky jedné darkyni máme dva zdravé a úžasné chlapecky. :srdce: A 4 další embryka zmrazeny. A my nemame o srdce je zlikvidovat. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.22 19:47

Ahoj holky, chci se zeptat prosím nemáte nějaká zkušenost s pálením mocaku? Občas.. Cytologie mi vyšla čistá a moč taky. Ale prostě někdy cítím pálení už nevím co s tím. Mám před ivf ale doktorka prostě tam nic nevidí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat