IVF s DV z důvodu nekvalitních vajíček

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
981
14.1.22 10:47

IVF s DV z důvodu nekvalitních vajíček

Dobrý den dámy, ráda bych Vás poprosila o zkušenosti s IVF s darovaným vajíčkem, které jste podstupovali z důvodu toho, že máte svoje vajíčka opakovaně velmi nekvalitní. Nechci diskuzi na téma zda znovu zkoušet se svými, zda si uvědomujeme, že to nebude mé vajíčko apod. Rozhodnutí jsme na 100% a o rozhodnutí nepochybujeme. Jde mi hlavně o to, pokud jste dárkyni zvolili, ze stejného důvodu jako já (nekvalitní oocyty), zda to s dárkyní klaplo a případně zda hned na poprvé.
Máme za sebou 7 let snažení. vyšetření jsme ve čtyřech CAR od hlavy až k patě. Hormonálně, imunologicky, geneticky vše v pořádku. Já mám tedy syndrom like PCOS a spoustu drobných ložisek na pobřišnici, které byly 1/2021 odstraněny laparoskopicky. Jinak mám nepravidelné cykly někdy bez ovulace, někdy bez růstu sliznice. Máme za sebou nepočet cyklů s přirozeným snažení, spoustu cyklů se stimulací a snažením či IUI a 3 IVF, kdy při prvním do konce PK zbylo jen jedno embryo, které nedošlo ani do blastocysty a kvalita 2-3 - z toho bylo biochem. těhu, u druhého nebylo po PK co zavést a při třetím se zavádělo už 3.den a kvalita opět 2-3 - těhu 0 a do 5.dne PK nic opět nezbylo. U všech IVF hned od začátku opožděný vývoj, degenerace, fragmentace, odumírání. Manžel má spermio výborné! Proto už nepůjdeme do IVF s mými vajíčky - jsou naprosto nekvalitní.
Mám teď velkou naději, že když budou kvalitní vajíčka od dárkyně, že by se nám splnil sen. Tak doufám, že mě povzbudíte. Je to naše poslední šance :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
707
14.1.22 11:18

Vše, co potřebuješ vědět, se dozvíš v diskuzi Čekatelky na darovaná vajíčka. Já mám dceru z DV a je to moje největší láska a je naprosto úžasna. Ale měli jsme obrovské štěstí, podařila se na první pokus, což bohužel ani u DV nebývá pravidlem. Drzim ti pěsti! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
14.1.22 11:28

@pecora Děkuji za příspěvek. Tu diskuzi jsem našla, ale popravdě není v mých silách číst přes 3 tisíce stránek a navíc se tam neřeší jen toto.. Šlo mi o to, že pokud partner má skvělé spermio a je problém ve vajíčkách a žádné další výrazné zdravotní obtíže, zda je velká šance na úspěch, pokud bude mít dárkyně kvalitní vajíčka :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4337
14.1.22 11:29

Kolik ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
14.1.22 11:36

@Serpentini 34 let..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 11:55

Měli jsme 2 dárkyně.. u první pouze 1 KET - 0 těhotenství
u druhé 3× KET - 1. nic, 2. potrat v 7 tt a z třetí máme úžasnýho
syna, chodí do školky a všichni říkají, že ho máme za odměnu.

Láska od //. Nikdo neví, že je z DV.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 12:33

Zakladatelko, mám dvojčata z DV. Taktéž jsem měla nekvalitní vajíčka + už vyšší věk. Snažili jsme se 9 let… Synové se narodili v termínu, těhotenství na 1. pokus a naprosto bez problému. Jsou to zdraví a šikovní kluci, teď už ve škole a ve třídě premianti. Každý den děkuju za tento dar. Držím palce!

• Citovat
  • Nahlásit
981
14.1.22 13:37
@Anonymní píše:
Měli jsme 2 dárkyně.. u první pouze 1 KET - 0 těhotenství
u druhé 3× KET - 1. nic, 2. potrat v 7 tt a z třetí máme úžasnýho
syna, chodí do školky a všichni říkají, že ho máme za odměnu.Láska od //. Nikdo neví, že je z DV.

To jste měli trnitou cestu i s DV. Toho se přesně bojím. :,( Nám pokud to teď nevyjde s první dárkyní, tak končíme. Máme osmiletého syna a plně hrazené IVF s DV je scifi, ty peníze raději dáme existujícímu dítěti než dalším vzdušným zámkům. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
14.1.22 13:39
@Anonymní píše:
Zakladatelko, mám dvojčata z DV. Taktéž jsem měla nekvalitní vajíčka + už vyšší věk. Snažili jsme se 9 let… Synové se narodili v termínu, těhotenství na 1. pokus a naprosto bez problému. Jsou to zdraví a šikovní kluci, teď už ve škole a ve třídě premianti. Každý den děkuju za tento dar. Držím palce!

Kéž by to bylo tak i u nás :srdce:. Je to naše poslední šance. Další finance už do toho nemůžeme obětovat. Takže buď to vyjde s první dárkyní nebo holt konec :,( Vám se poštěstilo hned napoprvé a hned dvojité štěstí, to je krása :srdce: Vkládali jste 2 embrya?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 13:48
@Nika Nut píše:
Kéž by to bylo tak i u nás :srdce:. Je to naše poslední šance. Další finance už do toho nemůžeme obětovat. Takže buď to vyjde s první dárkyní nebo holt konec :,( Vám se poštěstilo hned napoprvé a hned dvojité štěstí, to je krása :srdce: Vkládali jste 2 embrya?

I u nás to byla poslední šance. Po několika neúspěšných IVF s vlastními vajíčky jsem už na víc neměla psychicky. Taky jsem to tak brala, a s pozitivním testem jsem už vlastně vůbec nepočítala. Měla jsem jasnou představu, co po neúspěšném pokusu budu dělat (odjezd do ciziny). No, nakonec byl úspěšný:-) A možná i proto, že jsem se už na výsledek tolik neupínala. Zaváděli jsme 2 vajíčka stejné dárkyně. Obě úspěch a máme dvě naprosto povahově odlišné děti :). Oba jsou podobní na manžela, takže vzhled nikdo neřeší. Radím ti vyřešit si svou situaci a srovnat si, co budeš dělat, když to nevyjde. Já sama jsem se vlastně na svůj život PO IVF začala docela těšit. Místo cestování jsem ale odcházela na rizikové :)

• Citovat
  • Nahlásit
981
14.1.22 14:29
@Anonymní píše:
I u nás to byla poslední šance. Po několika neúspěšných IVF s vlastními vajíčky jsem už na víc neměla psychicky. Taky jsem to tak brala, a s pozitivním testem jsem už vlastně vůbec nepočítala. Měla jsem jasnou představu, co po neúspěšném pokusu budu dělat (odjezd do ciziny). No, nakonec byl úspěšný:-) A možná i proto, že jsem se už na výsledek tolik neupínala. Zaváděli jsme 2 vajíčka stejné dárkyně. Obě úspěch a máme dvě naprosto povahově odlišné děti :). Oba jsou podobní na manžela, takže vzhled nikdo neřeší. Radím ti vyřešit si svou situaci a srovnat si, co budeš dělat, když to nevyjde. Já sama jsem se vlastně na svůj život PO IVF začala docela těšit. Místo cestování jsem ale odcházela na rizikové :)

Tak to je pěkné :) Už x krát jsem vše hodila za hlavu soustředila jsem se na jiné věci, dokonce jsme se přestěhovali do domu a to jsem neměla ani čas řešit těhotenství.. ale k těhotenství mi to tedy nepomohlo. Mám osmiletého syna, takže mám rozhodně pro co žít ;) Navíc máme naplánované 2 zahraniční dovolené, spoustu práce kolem baráku, úvahu o koupi člunu :D Takže jako je se na co těšit.. Ale ani tak se mateřský pud vymazat nedá a kort když syn od malička strašně touží po sourozenci.. I kvůli němu bych byla nejšťastnější :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 17:39
@Nika Nut píše:
To jste měli trnitou cestu i s DV. Toho se přesně bojím. :,( Nám pokud to teď nevyjde s první dárkyní, tak končíme. Máme osmiletého syna a plně hrazené IVF s DV je scifi, ty peníze raději dáme existujícímu dítěti než dalším vzdušným zámkům. :nevim:

cesta byla trnitá, ale udělala jsem vše, co jsem mohla. Psát, kolik peněz v tom zahučelo radši nebudu :mrgreen: Ale zase, jak psala druhá anonymní, i my jsme měli nějaké plány, kdyby to nevyšlo. Dali jsme si poslední šanci (i když jsme měli víc zamrazených embryí) a ona vyšla :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
981
14.1.22 18:58
@Anonymní píše:
cesta byla trnitá, ale udělala jsem vše, co jsem mohla. Psát, kolik peněz v tom zahučelo radši nebudu :mrgreen: Ale zase, jak psala druhá anonymní, i my jsme měli nějaké plány, kdyby to nevyšlo. Dali jsme si poslední šanci (i když jsme měli víc zamrazených embryí) a ona vyšla :srdce:

No tak to já za těch 7 let už taky nepočítám. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 19:55
  • Citovat
  • Nahlásit
126
15.1.22 11:38

@Nika Nut Ahoj, já podle vyšetření zdravá, ale vyšší věk, manžel taky zdrav-4 IVF s vlastními, hodně IUI a nativy-pouze 3× transfer, 1 biochemko, 1 potrat. Máme už jedno dítě přirozeně, ale touha po dalším byla obrovská. 7 blastocyst od 1. darkyne, chytlo se 2. v pořadí, je to naše zlatíčko :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat