IVF s DV z důvodu nekvalitních vajíček

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
981
3.2.22 08:16

@Pemik To mě mrzí :,( Já už jedno dítě mám, je mu 8 let a tehdy jsem otěhotněla na 1. pokus po vysazení antikoncepce :nevim: těhotenství až na četné tvrdnutí břicha v pořádku. Porod 38+5 plánovanou sekcí ze zdrav důvodů. No a od porodu vše špatně. Začali jsme se snažit na jednom roce syna o druhé. Takže již 7 let. Krom všeho jiného máme za sebou 3 IVF. Jen při prvním mi po 5.denní PK zbylo 1 embryo - ale bylo opožděné, nedošlo do blastocysty a kvalita též špatné 2-3 :roll: Už od první dne se vyvíjela všechna embrya špatně. Takže podle mě byl jeho osud již předurčen. ale i tak se zahnízdilo, takže s implantací problém snad mít nebudu, když se i takto špatné embryo uchytilo. Ale prostě se nevyvíjelo. A s donošením dítěte snad problém též nemám, když už jedno mám. U dalšího IVF nebylo po PK ani co zavést a při třetím do konce PK taky nic nebylo., Prostě hned od prvního dne opožďování, degenerace, fragmentace a špatná kvalita. Prostě moje vajíčka jsou na prd. Manžel má spermio excelentní. Proto doufám, že DV by to mohlo vyřešit, když budeme mít šťastnou ruku na dárkyni. Ale kdo ví samozřejmě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.22 17:28
@Nika Nut píše:
Dobrý den dámy, ráda bych Vás poprosila o zkušenosti s IVF s darovaným vajíčkem, které jste podstupovali z důvodu toho, že máte svoje vajíčka opakovaně velmi nekvalitní. Nechci diskuzi na téma zda znovu zkoušet se svými, zda si uvědomujeme, že to nebude mé vajíčko apod. Rozhodnutí jsme na 100% a o rozhodnutí nepochybujeme. Jde mi hlavně o to, pokud jste dárkyni zvolili, ze stejného důvodu jako já (nekvalitní oocyty), zda to s dárkyní klaplo a případně zda hned na poprvé.
Máme za sebou 7 let snažení. vyšetření jsme ve čtyřech CAR od hlavy až k patě. Hormonálně, imunologicky, geneticky vše v pořádku. Já mám tedy syndrom like PCOS a spoustu drobných ložisek na pobřišnici, které byly 1/2021 odstraněny laparoskopicky. Jinak mám nepravidelné cykly někdy bez ovulace, někdy bez růstu sliznice. Máme za sebou nepočet cyklů s přirozeným snažení, spoustu cyklů se stimulací a snažením či IUI a 3 IVF, kdy při prvním do konce PK zbylo jen jedno embryo, které nedošlo ani do blastocysty a kvalita 2-3 - z toho bylo biochem. těhu, u druhého nebylo po PK co zavést a při třetím se zavádělo už 3.den a kvalita opět 2-3 - těhu 0 a do 5.dne PK nic opět nezbylo. U všech IVF hned od začátku opožděný vývoj, degenerace, fragmentace, odumírání. Manžel má spermio výborné! Proto už nepůjdeme do IVF s mými vajíčky - jsou naprosto nekvalitní.
Mám teď velkou naději, že když budou kvalitní vajíčka od dárkyně, že by se nám splnil sen. Tak doufám, že mě povzbudíte. Je to naše poslední šance :kytka:

Ahoj.
Já mám dítě z DV. V mládí jsem měla velké množství potratu z přirozeného otěhotnění, na příčinu se nepřišlo. Pak mi diagnostikovali předčasné selhání vaječníků a tím se to vyjasnilo - nekvalitní vajíčka. Nepodstoupila jsem žádné ivf, rovnou jsme šli do DV. Partner spermiogram excelentní. ET nevyšel, hned první KET ano, těhotenství standardní, porod císařem. Teď chceme druhé - KET nevyšel, chystáme se na další. Měli jsme 6 blastocyst.
Doufám, že to znovu vyjde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.22 17:33

@Nika Nut
povest se muze a nemusi. nikde neni zaruceno, ze tva darkyne zrovna bude mit kvalitni vajicka. jsou hoky, co maj mimco po prvnim vkladu z DV a holky, co to mimco nemaji ani od vice darkyn. a vicemene vsechny do toho jdou proto, ze maji malo a nekvalitni vajicka. PCOS ti ty sance take snizuje. jednak zhorsuje kvalitu vajicek, druhak i sance, ze se povede je nizsi
CARY maji take garanci vetsinou jen dvou embryii a pokud nemas stesti, mas opravdu jen ty dve a to take neni mnoho
tu diskuzi si precti, vsak nemusis cist 3 000 stranek. stejne se tak porad opakuje to podobne, takze staci precit treba poslednich 10

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.22 17:39
@Anonymní píše:
Tak to doufám že se vám nestane co u nás a že má kluk stejnou krevní skupinu jako vy. S matkou se nebavím. Na DV jsem došla díky krevní skupině a následném potřebném DNA díky nemoci. Za mě to bylo lhaní po celý život v dost vážné věci. Hodně věcí mám evidentně po dárkyni. I jsem se jí ptala jestli jsem jejich určitě. Jak jsem ji milovala a nedala na ni dopustit, rozsekla jsem ve 20 ti letech vztah s ní. Má na světě už vnučku ale obnovovat nemíním.

me to teda prijde vyhrocene od tebe. jestli byli rodice milujici a vse do te doby bylo v pohode, tak odstrihnout je jen kvuli tomu, ze ti nerekli pravdu. a dozvedela ses to jako dospela, ne jako pubertak
jako jasne, clovek to zamava, ale normalne bych si snimi sedla a probrala to.
jinak dnes uz se dava KS stejna u prijemnkyne i u darkyne

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.22 17:42
@Anonymní píše:
me to teda prijde vyhrocene od tebe. jestli byli rodice milujici a vse do te doby bylo v pohode, tak odstrihnout je jen kvuli tomu, ze ti nerekli pravdu. a dozvedela ses to jako dospela, ne jako pubertak

No, já to třeba svoji dceři řeknu v předškolním věku. Nejde mi o krevní skupinu, ale například o věci typu My herritage apod. Navíc dnes je dárcovství anonymní, ale ne všude na světě to tak je a i u nás jsou iniciativy, které jdou tímto směrem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.22 17:49
@Anonymní píše:
Vím, že diskuse je o něčem jiném, ale stočilo se to sem a já se zeptám..
Mám holčičku z DV a snažím se to pochopit i z druhé strany.

Rozumím tomu, že se na maminku zlobíte. A že to byl šok. Trochu mě zaráží, že se nezlobíte na otce, když to věděl i on, a že ta zloba je obrácená jen k matce. Chápu, že Vám to nabouralo identitu, ale skutečně je to, že Vám jako dítěti neřekla pravdu a trvrdila, jak jste si podobné, důvod z ní dělat patologického lháře a obávat se, že bude motat hlavu vnukům nebo vnučkám?

Víte, pokud prožila to co některé z nás, tak ona si to možná přála víc, než Vy, tu podobu najít, vzhlížela se i ona ve Vás, nejen Vy v ní.

Nevím zda, a kdy je ten správný moment s touto informací vyrukovat. Někdy má rodič ty nejlepší úmysly, a přesto se správná chvíle jaksi nenajde. Třeba nyní se radí, říct to co nejdřív, jenže já s tím nesouhlasím. To, co píšete, vybalit to na dítě v 15-ti je dle zkušeností a rady psychologa ta nejhorší doba, puberta. Pokud to rodič nebere jako fakt, se kterým je třeba seznamovat prakticky od miminka, tak se mi zdá, že jediná další možnost je to, co se stalo Vám. Prostě to risknout, a čekat do dospělosti, zda se stane situace, kdy to bude muset říct. A pak se modlit, že to nedopadne jako u Vás.

To, že nedokážete matce odpustit bych chápala právě mnohem víc, pokud byste se to dozvěděla v těch 15-ti, než při snaze o otěhotnění. Přece, pokud jste to také musela řešit, měla byste tušit, jak je to náročné, bojovat s neplodností. A že byste pak i sama, jako maminka, když už víte, co mateřská láska obnáší, nedokázala své matce odpustit? Vždyť přece píšete, jak jste ji milovala, tak snad tedy nebyla tak špatnou maminkou?

Já bych Vám ráda i napsala SZ, jen přes tu anonymitu to bohužel nejde..Jak říkàm, nerýpu, jen se to snažím pochopit :srdce:

vidim to uplne stejne. a rict to v puberte je podle me ta nejhorsi mozna varianta. narodil od toho, promluvit si o tom s dospelou osobou.
clovek by rekl, ze ta nenavist po case vysumi, tady se tak nestalo. asi za tim bude vic nez jenta jedna vec
chudak maminka. Dite se zadarilo jen s DV, v dobe, kdy to nebylo tak bezne a kdy se nerikalo detem ani o adopci. o manzela prisla (respektive se rozvedli) a ted se k ni otoci zady i jeji dcera a dela z ni patologickou lharku aniz by se jakkoli snazila vcitit do sve maminky, ktera ji cely zivot davala lasku. a ted kdyz je uz starsi, odpira ji kontakt se sebou i s vnoucaty a svym detem babicku, ktera by je jiste milovala.
prijde mi to sobecke a myslim, ze si to ta zena nezaslouzi. jako sok to urcite byl, ale myslim, ze jsou na svete mnohem horsi veci nez toto

• Citovat
  • Nahlásit
86
8.2.22 11:34
@Anonymní píše:
vidim to uplne stejne. a rict to v puberte je podle me ta nejhorsi mozna varianta. narodil od toho, promluvit si o tom s dospelou osobou.
clovek by rekl, ze ta nenavist po case vysumi, tady se tak nestalo. asi za tim bude vic nez jenta jedna vec
chudak maminka. Dite se zadarilo jen s DV, v dobe, kdy to nebylo tak bezne a kdy se nerikalo detem ani o adopci. o manzela prisla (respektive se rozvedli) a ted se k ni otoci zady i jeji dcera a dela z ni patologickou lharku aniz by se jakkoli snazila vcitit do sve maminky, ktera ji cely zivot davala lasku. a ted kdyz je uz starsi, odpira ji kontakt se sebou i s vnoucaty a svym detem babicku, ktera by je jiste milovala.
prijde mi to sobecke a myslim, ze si to ta zena nezaslouzi. jako sok to urcite byl, ale myslim, ze jsou na svete mnohem horsi veci nez toto

O tomto se má mluvit v dětském věku. Ani v dospělosti to není košer. To chcete celej život dítěti kecat? Co na tom furt ženské mají? Tak to prostě říct a hotovo. Děti nejsou tupé a většina ví že jsou adoptované, tak proč ne vědět DV?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.22 11:38
@Anonymní píše:

Hele když ti každej říká jak si malá a hnedovlasa hnedooka a rodiče jsou vysocí blond modrooky… A ty poslouchas jak je to možné.. A od matky pak doma jak si ji úžasně podobná… A že si celá ona a nebo tatínek.. A pak to zjistis v dospělosti. Tak je to docela nápor. Ale kdo nezažil to rozpolceni identity tak to prostě nepochopí. Hlavně že je dítě na světě a matka spoko. Psychologický aspekt toho že pořád DV nejsou geny té co porodila a můžou převažovat hodně dárkyně… Jsou jim jaksi fuk. Přitom stejná situace jako u adopce.
Nedává se automaticky stejná KS. To není pravda. Snaží se to dělat ale ne vždy to vyjde. 8)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.22 11:43

.

Příspěvek upraven 08.02.22 v 11:50

• Citovat
  • Nahlásit
981
8.2.22 11:47
@Anonymní píše:
Ahoj.
Já mám dítě z DV. V mládí jsem měla velké množství potratu z přirozeného otěhotnění, na příčinu se nepřišlo. Pak mi diagnostikovali předčasné selhání vaječníků a tím se to vyjasnilo - nekvalitní vajíčka. Nepodstoupila jsem žádné ivf, rovnou jsme šli do DV. Partner spermiogram excelentní. ET nevyšel, hned první KET ano, těhotenství standardní, porod císařem. Teď chceme druhé - KET nevyšel, chystáme se na další. Měli jsme 6 blastocyst.
Doufám, že to znovu vyjde.

To jste měli úžasnou úrodu! To je skoro sen.. Mám pocit, že je spíš úspěch, když jsou ty dvě garantované blastocysty.. Tak přeju ať Ti to vyjde! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.22 11:52
@Anonymní píše:
prijde mi to sobecke a myslim, ze si to ta zena nezaslouzi. jako sok to urcite byl, ale myslim, ze jsou na svete mnohem horsi veci nez toto

Víš ono je to furt jen DV. Nejsou to tvoje geny. Odnosis si v podstatě adoptované dítě. Jsem úplně jiná než máma… Ji jsem nikdy nechápala.. Nikdy jsme neměly nějaké společné aktivity nebo uvažování. Nevidím v sobě jediný kousek ji. A o to víc mě štvalo to lhaní jak jsem jak ona. Nejsem. Dneska už to vím na sto procent. Jsem tatikova.. Tam to funguje na sto procent. Jde to cítit.. Jsem prostě jeho a ty geny jsou vidět a cítit. V mnohých věcech.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.22 12:00
@Nika Nut píše:
To jste měli úžasnou úrodu! To je skoro sen.. Mám pocit, že je spíš úspěch, když jsou ty dvě garantované blastocysty.. Tak přeju ať Ti to vyjde! :kytka:

Ano, měli jsme štěstí. Vybírala jsem dárkyni, která už má děti, a pak si myslím, že hodně velkou roli hrál ten luxusní spermiogram :-D.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.22 12:08
@Anonymní píše:
Víš ono je to furt jen DV. Nejsou to tvoje geny. Odnosis si v podstatě adoptované dítě. Jsem úplně jiná než máma… Ji jsem nikdy nechápala.. Nikdy jsme neměly nějaké společné aktivity nebo uvažování. Nevidím v sobě jediný kousek ji. A o to víc mě štvalo to lhaní jak jsem jak ona. Nejsem. Dneska už to vím na sto procent. Jsem tatikova.. Tam to funguje na sto procent. Jde to cítit.. Jsem prostě jeho a ty geny jsou vidět a cítit. V mnohých věcech.

Tak úplně stejné to není - je to přece dítě mého muže. A pro mě bylo třeba těhotenství a kojení velmi důležité. Nicméně souhlasím s tím, že je dobře to dítěti říct a vůbec jsem neuvažovala o tom, že bych to neřekla. Bylo by to pro vás jiné, kdybyste to věděla odjakživa? Myslíte, že byste si s mamou rozuměla víc?

• Citovat
  • Nahlásit
981
8.2.22 12:10
@Anonymní píše:
@Nika Nut
povest se muze a nemusi. nikde neni zaruceno, ze tva darkyne zrovna bude mit kvalitni vajicka. jsou hoky, co maj mimco po prvnim vkladu z DV a holky, co to mimco nemaji ani od vice darkyn. a vicemene vsechny do toho jdou proto, ze maji malo a nekvalitni vajicka. PCOS ti ty sance take snizuje. jednak zhorsuje kvalitu vajicek, druhak i sance, ze se povede je nizsi
CARY maji take garanci vetsinou jen dvou embryii a pokud nemas stesti, mas opravdu jen ty dve a to take neni mnoho
tu diskuzi si precti, vsak nemusis cist 3 000 stranek. stejne se tak porad opakuje to podobne, takze staci precit treba poslednich 10

Je mi jasné, že záleží na tom, zda bude mít dárkyně kvalitní oocyty, ale spíš mi šlo o úspěšnost, když dojdou embrya po 5.denni PK do blastocysty, kvalita 1. Protože manžel má excelentní spermiogram a problém byl v mých nekvalitních vajíčkách, tudíž do blastocysty nedošlo ani jedno embryo za 3 IVF. A kvalita vždy taky špatná. A je jasné, že čím více embryí je zamraženo, tím více šancí. Ale to záleží jaké budeme mít štěstí. Čím dál více slyším, že na konci OK zbyde jen to, co garantují.. Nemám přímo PCOS, ale Like PCOS.. A jinak tu diskuzi jsem už z části četla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.22 12:19
@Nika Nut píše:
Je mi jasné, že záleží na tom, zda bude mít dárkyně kvalitní oocyty, ale spíš mi šlo o úspěšnost, když dojdou embrya po 5.denni PK do blastocysty, kvalita 1. Protože manžel má excelentní spermiogram a problém byl v mých nekvalitních vajíčkách, tudíž do blastocysty nedošlo ani jedno embryo za 3 IVF. A kvalita vždy taky špatná. A je jasné, že čím více embryí je zamraženo, tím více šancí. Ale to záleží jaké budeme mít štěstí. Čím dál více slyším, že na konci OK zbyde jen to, co garantují.. Nemám přímo PCOS, ale Like PCOS.. A jinak tu diskuzi jsem už z části četla..

No podstatné podle mě je, že pokud mám nekvalitní vajíčka, tak s dárkyní je pravděpodobnost úspěchu jistě vyšší. A vybírala bych dárkyni, která už má děti. Třeba to pro mě bylo kritérium. Neřešila jsem ani krevní skupinu, pouze toto. Můj CAR garantuje 6 zralých vajíček, negarantuje embrya. Vajíček bylo deset, 6 blastocyst.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat