Reklama

IVF s PGD hrazené pojišťovnou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.17 19:05
ivf s pgd hrazene pojistovnou

Ahoj muj pritel ma polycystozu ledvin uz 4 mesice cekame na vysledky genetiky, jen jedna doktorka v cr se tim pry zabyva. Myslite ze nam pojistovna proplati pgd? Nechceme aby to dite zdedilo je to pry 50 na 50.

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.17 19:17

Urcite to proplati.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 17:15
IVF s PGD

Zdravím Vás :kytka: chci se zeptat na zkušenost nebo informaci. Já i přítel jsme přenášenci autozomalne recesivní choroby.. takže přenos na naše děťátko je na 25%. (25% zdravé a 50% přenašeč ). Problém je v tom, že choroba je neslučitelná s životem, smrtelná. Když už se děťátko donosí, většinou žije maximálně 10 dní.. prostě smrtelný syndrom.. výskyt 1:15000 až 1:1000000. Už jsme o jednoho andílka přišli. Mate někdo zkušenost nebo nevíte jestli v takovém případě platí pojišťovna IVF s PGD? Moooc děkuji za odpovedi…

histep
Závislačka 3235 příspěvků 06.01.18 17:19

Tak u vas je vyskyt 1:4, ne stejne jako u bezne populace. PGD pojistovna na doporuceni genetuka proplati, samotne IVF pouze v pripade veku zeny do 39 a nevycerpanych pokusu.

Janli
Kelišová 5633 příspěvků 9 inzerátů 06.01.18 17:20

IVF ne, ale PGD ano. Pojišťovny hradí pouze výkony, na kterých závisí tvé zdraví a to IVF není. Buďme rády, že alespoň něco přispívají. Vy jste oba plodní, takže určo zvládnete IVF s minimálními náklady. Kamarád teď platil cca 17tis.

histep
Závislačka 3235 příspěvků 06.01.18 17:33

@Janli Pokud ma vek do 39 a nevycerpane vsechny pokusy, tak ji proplati i IVF, protoze bez IVF nelze udelat PGD. Resila jsem ve stredu s genetikem v CARu.

Janli
Kelišová 5633 příspěvků 9 inzerátů 06.01.18 18:06

@histep aha, tak to jsem ještě neslyšela. Nám jen přispívali klasiku na IVF a PGD hradili komplet.

histep
Závislačka 3235 příspěvků 06.01.18 18:12

@Janli Tak ono taky mozna zalezi, jak ma ktery CAR postavene smlouvy se kterou pojistovnou. On ten dr taky neoc rikal o tom, ze se jim zatim dari to usmlouvat… :nevim:

saphire
Kelišová 6544 příspěvků 06.01.18 18:41

@histep @Janli taky jsem se ted o to zajimala tak vlastne pojistovna hradi pgd/pgs cele a na ivf prispiva takze zalezi jake budou doplatky ale ve vysledku yjde jedno ivf na 20-30tis a pokud bude vic mrazacku vhodnych tak pote ket kdyz se prvni ivf nepodari.

Janli
Kelišová 5633 příspěvků 9 inzerátů 06.01.18 20:05

@saphire tak to evidentně záleží na caru a na tom, co dokážou u pojišťovny ukecat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 16:44

Moc díky všem za příspěvky :kytka:
jsme mladí, takže máme relativně čas, ale mimi bychom chtěli..
ještě se zeptám, jak fungují nevyčerpané pokusy? Jakože 1.pokus si platíme my, a ostatní případně pojišťovna? S reprodukcí si myslím, že nebudeme mít problém, jen chceme zdravé dítko, jelikož naše onemocnění (kt. přenášíme) je opravdu smrtelné.
Janli- jasně, když chceme zdravé dítě tak to je k nezaplacení..jen mě to zajímá, ať víme co čekat.
Jinak bydlíme kousek od Ostravy, kdyby měl někdo přímo zkušenost s nějakou klinikou..

Janisek99
Stálice 53 příspěvků 17.03.18 06:52

Ahoj holky, my za sebou PGD, IVF. Manzel ma translokaci chromozomu. Vysetreni jsme platili a nikdo nam v CARU nenabidnul, ze by to vysetreni PGD hradila pojistovna. Ceka nas 2 IVF a opet PGD budeme platit. Je to pekna kupa penez.Ale, co clovek neudelal pro touhu mit mimco. V mrazakach nic nemame.Pri odberu mi odebraly 15 vajicek. Nakonec 9 poslaly na PGD a k prenosu zbylo 1 x. Nevim, jak udelat, aby nam PGD platila pojistovna. Poradite mi? Dekuji

saphire
Kelišová 6544 příspěvků 17.03.18 09:03

@Janisek99 zcela hrazene neni nikdy nic kdyz kouknes na orientacni ceniky center, jsou tam doplatky. Ja co nasla tak s pgd doplatky 20-30tis. Nechci znát cenu pokud se pojišťovna nepodílí..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >