IVF s PGD hrazené pojišťovnou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.17 19:05
ivf s pgd hrazene pojistovnou

Ahoj muj pritel ma polycystozu ledvin uz 4 mesice cekame na vysledky genetiky, jen jedna doktorka v cr se tim pry zabyva. Myslite ze nam pojistovna proplati pgd? Nechceme aby to dite zdedilo je to pry 50 na 50.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.17 19:17

Urcite to proplati.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 17:15
IVF s PGD

Zdravím Vás :kytka: chci se zeptat na zkušenost nebo informaci. Já i přítel jsme přenášenci autozomalne recesivní choroby.. takže přenos na naše děťátko je na 25%. (25% zdravé a 50% přenašeč ). Problém je v tom, že choroba je neslučitelná s životem, smrtelná. Když už se děťátko donosí, většinou žije maximálně 10 dní.. prostě smrtelný syndrom.. výskyt 1:15000 až 1:1000000. Už jsme o jednoho andílka přišli. Mate někdo zkušenost nebo nevíte jestli v takovém případě platí pojišťovna IVF s PGD? Moooc děkuji za odpovedi…

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3699 příspěvků 06.01.18 17:19

Tak u vas je vyskyt 1:4, ne stejne jako u bezne populace. PGD pojistovna na doporuceni genetuka proplati, samotne IVF pouze v pripade veku zeny do 39 a nevycerpanych pokusu.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6303 příspěvků 06.01.18 17:20

IVF ne, ale PGD ano. Pojišťovny hradí pouze výkony, na kterých závisí tvé zdraví a to IVF není. Buďme rády, že alespoň něco přispívají. Vy jste oba plodní, takže určo zvládnete IVF s minimálními náklady. Kamarád teď platil cca 17tis.

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3699 příspěvků 06.01.18 17:33

@Janli Pokud ma vek do 39 a nevycerpane vsechny pokusy, tak ji proplati i IVF, protoze bez IVF nelze udelat PGD. Resila jsem ve stredu s genetikem v CARu.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6303 příspěvků 06.01.18 18:06

@histep aha, tak to jsem ještě neslyšela. Nám jen přispívali klasiku na IVF a PGD hradili komplet.

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3699 příspěvků 06.01.18 18:12

@Janli Tak ono taky mozna zalezi, jak ma ktery CAR postavene smlouvy se kterou pojistovnou. On ten dr taky neoc rikal o tom, ze se jim zatim dari to usmlouvat… :nevim:

saphire
Kelišová 6717 příspěvků 06.01.18 18:41

@histep @Janli taky jsem se ted o to zajimala tak vlastne pojistovna hradi pgd/pgs cele a na ivf prispiva takze zalezi jake budou doplatky ale ve vysledku yjde jedno ivf na 20-30tis a pokud bude vic mrazacku vhodnych tak pote ket kdyz se prvni ivf nepodari.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6303 příspěvků 06.01.18 20:05

@saphire tak to evidentně záleží na caru a na tom, co dokážou u pojišťovny ukecat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 16:44

Moc díky všem za příspěvky :kytka:
jsme mladí, takže máme relativně čas, ale mimi bychom chtěli..
ještě se zeptám, jak fungují nevyčerpané pokusy? Jakože 1.pokus si platíme my, a ostatní případně pojišťovna? S reprodukcí si myslím, že nebudeme mít problém, jen chceme zdravé dítko, jelikož naše onemocnění (kt. přenášíme) je opravdu smrtelné.
Janli- jasně, když chceme zdravé dítě tak to je k nezaplacení..jen mě to zajímá, ať víme co čekat.
Jinak bydlíme kousek od Ostravy, kdyby měl někdo přímo zkušenost s nějakou klinikou..

Janisek99
Stálice 57 příspěvků 17.03.18 06:52

Ahoj holky, my za sebou PGD, IVF. Manzel ma translokaci chromozomu. Vysetreni jsme platili a nikdo nam v CARU nenabidnul, ze by to vysetreni PGD hradila pojistovna. Ceka nas 2 IVF a opet PGD budeme platit. Je to pekna kupa penez.Ale, co clovek neudelal pro touhu mit mimco. V mrazakach nic nemame.Pri odberu mi odebraly 15 vajicek. Nakonec 9 poslaly na PGD a k prenosu zbylo 1 x. Nevim, jak udelat, aby nam PGD platila pojistovna. Poradite mi? Dekuji

saphire
Kelišová 6717 příspěvků 17.03.18 09:03

@Janisek99 zcela hrazene neni nikdy nic kdyz kouknes na orientacni ceniky center, jsou tam doplatky. Ja co nasla tak s pgd doplatky 20-30tis. Nechci znát cenu pokud se pojišťovna nepodílí..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >