IVF s PGS: Embryo MA1 - norma s výhradou - co to znamená?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MiliX
Nováček 10 příspěvků 27.11.18 14:14
IVF s PGS: Embryo MA1 - norma s výhradou

Ahoj,
pokud už tu podobné téma někde je, tak se omlouvám, ale nenašla jsem ho.
Mám za sebou 5 potratů v různých fázích těhotenství, z toho dva i po imunologické léčbě a super výsledcích u dr. Malíčkové (pro zájemce o podrobnosti viz mé neveselé deníčky). Následně mi bylo doporučeno IVF s PGS, přestože jsem vždy otěhotněla přirozeně. Do IVF jsme s manželem šli jen proto, že jsme po tom všem chtěli zavést jen zdravé embryo.
Ale: navzdory tomu, že mám AMH 3, 4, všechny výsledky vypadaly super a na kontrolních UZ v Gennetu mi bylo opakovaně říkáno, že mě musí stimulovat jen v minimálních dávkách, protože je u mě velké riziko hyperstimulačního syndromu, mi bylo ve finále odebráno JEDNO (!!!) vajíčko. Docela rána. Nicméně přežilo oplodnění, 5 dní kultivace a čekali jsme na výsledek PGS. Fakt jsem si říkala, že teď už tu musí být přece o. k…
Včera jsme se dozvěděli výsledek: „Embryo MA1: norma s výhradou. Mozaika monosomie chromosomů 2 (odhad 40%) a 21 (odhad 50%). Nelze jednoznačně prokázat, zda je aneuplodie vázána pouze na buňky trofoektodermu“.
V šoku jsem se v Gennetu ptala, jestli tedy zavést ano či ne. Nedostala jsem jednoznačnou odpověď. Bylo mi řečeno, že je to na mě. A já opravdu nevím :zed:
Chci se Vás tedy zeptat: měl jste někdo podobný výsledek? A jak to dopadlo? Vím, každá jsme jiná. Nicméně by mi v tom těžkém rozhodování dost pomohla Vaše (ať už jakákoli) zkušenost…
Děkuji moc za Vaše odpovědi.

Přečtěte si článek: IVF Umělé oplodnění: Miminko "ze zkumavky"

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 7764 příspěvků 27.11.18 16:16

Nešla bych do toho ani omylem. Sama víš, jak bolestné je přijít o dítě a nikdo ti neřekne, jak se tohle bude vyvíjet. Radši bych podstoupila znovu stimulaci s větší dávkou hormonů. Tady máš odpověď na svoje nevydařená těhotenství. Pravděpodobně máš špatná vajíčka. Možná bych uvžovala do budoucna i o dárkyni.

Celina
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 27.11.18 16:41

Kvalita vajíček a kvantita jsou dvě různé věci, vysoké AMH nic nevypovídá o kvalitě. Souhlasím s @Janli , určitě bych v takové situaci do transferu nešla. Ty výsledky určitě nejsou příznivé a docela se divím, že nechají doktoři rozhodnutí na tobě, měli by ti říct, jaká je realita :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >

Rodina Věry Bílé (†64) se zhádala kvůli banalitě: Máme se na pohřbu bát vyřizování účtů?

Se zpěvačkou Věrou Bílou (†64), která 12. března v plzeňské nemocnici... číst dále >