IVF z důvodu odebrání vejcovodů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vanessa87
Povídálka 18 příspěvků 09.01.15 13:34
IVF z důvodu odebrání vejcovodů

Přeji hezký den maminky,
vzhledem k tomu, že jsem prodělala 2 mimoděložní těhotenství, tak mi byly odebrány oba vejcovody ( červen 2014 a prosinec 2014 ). Momentálně jsme před naší první schůzkou v Pronatalu. Podstoupila některá z Vás umělé oplodnění ze stejného důvodu? Jen mne zaráží, že dle mé gynekoložky mi budou hned na první prohlídce v Pronatalu předepsány léky a objednala si mne hned na další den, že je se mnou bude konzultovat. Myslela jsem, že mi budou nejprve dělat testy či manželovi spermiogram? A na který pokus se Vám zadařilo?

Moc dík a omlouvám se, zda to bude trochu pomotané, moc se v tom umělém oplodnění ještě neorientuji :oops:

Reakce:
Karleon
Kelišová 5784 příspěvků 09.01.15 13:37

Tak ono asi u vás není moc testů potřeba, v otěhotnění problém nebyl, když se vám to 2× v jednom roce povedlo. Takže spermiogram je zbytečný určitě. A ty dle všeho taky funguješ, jak máš :-)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67480 příspěvků 09.01.15 13:40

@vanessa87 Taky bych řekla, že není důvod nic moc testovat, 2 těhotenství v roce značí, že po stránce těhotnění budete oba v pořádku.

vanessa87
Povídálka 18 příspěvků 09.01.15 13:45

Jo taak :think: Já myslela, že je to jako prvotní postup. Tak moc dík :) Je pravda, že už máme syna ( 5,5 roku ), tak v otěhotnění ten problém určitě nebude…

Takže by to mohlo být docela rychlé, kdybych začla hned s léky, tak ty se berou nějak kolem měsíce ne? :)

ugluk
Hvězda diskuse 47355 příspěvků 09.01.15 14:12

No, u vas je pricina jasna, takze moc tech vysetreni asi delat nebudou. Byt by bylo dobre, aby vam nabrali aspon takovy ten zaklad typu stitna zlaza, at kdyz uz se do toho cpe energie a penize, nejcastejsi problemy znemoznujici otehotneni vylouci.

Co se tyce spermiogramu - na IVF staci i hodne slaby (nulovy asi s tolika otehotnenima mit nebudete) a i kdyz to nepovazuju za spravny postup, nam ho v Pronatalu taky pred IVF nedelali, proste jim bylo jasno, ze tam bude IVF, tak co se zdrzovat. A v tomhle centru teda pouzivaji metodu ICSI bez jakekoliv zavislosti na stavu spermii, prirozene oplodneni tam prilis neuznavaji.

Na prvni schuzce vam ale s nejvetsi pravdepodobnosti leky nedaji, bude potreba zvolit protokol, davkovani, atd. Rovnez netusim, proc by ty leky s tebou mela konzultovat tva gynekolozka, pokud tedy neni zamestnankyni Prionatalu, osklive receno ona do toho nema moc co kecat, vypise zadanku a vsecko, od predepsani a vyfasovani leku, jejich aplikace, kontrol, atd. by melo byt v rukou centra. Pokud teda nedojizdis extremne daleko a nemaji s dr. dohodu, ze za ne ty ultrazvuky bude delat, ale i tak to maji v rukou vsecko oni. Ale i tak te ma instruovat doktor, co resi to IVF.

katerinkaaa
Závislačka 3605 příspěvků 09.01.15 14:27

@vanessa87 Měla jsem ten samý problém. Navštěvovali jsme reprofit v olomouci. V srpnu proběhla první schůzka, v říjnu jsem byla už těhotná. Žádné testy nám nedělali. Na první schůzce mi udělala paní doktorka jenom ultrazvuk, na druhé schůzce jsem si už vyzvedla hormony, v říjnu jsem už byla těhotná, v červnu rodila :) takže ani ne rok od první schůzky. :)

vanessa87
Povídálka 18 příspěvků 15.01.15 08:28

Moc děkuji za příspěvky :hug:

Uvidíme jak to vyjde nám. Radši budu počítat s tím, že ne hned :oops:

API26
Stálice 59 příspěvků 08.02.15 12:31

Ahoj holky, mam stejny problem a chtela jsem se zeptat jestli do mne budou cpat drahe hormony a nebo jestli je i nejaka levnejsi varianta? Dekuji za odpoved.

Váš příspěvek
Reklama