IVP (ČZU) nebo raději soukromá VŠ?

Anonymní
1.6.17 14:23

IVP (ČZU) nebo raději soukromá VŠ?

Ahoj, znáte někdo tento - Poradenství v odborném vzdělávání- obor? Ráda bych se o něm dozvěděla něco víc od někoho, kdo ho studuje/studoval. Nikoho takového osobně neznám, tak se nemám s kým poradit. Případně dali byste přednost studiu na ČZU nebo na soukromé VŠ? Ani jedno nemá úplně nejlepší pověst, ale to neberu jako podstatné, spíš bych chtěla znát opravdové zkušenosti. Samozřejmě mě nemusí přijmout, tak bude jasno, ale i tak se chci zeptat :mrgreen:.

 • Nahlásit
 • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

104
1.6.17 14:34

Ahoj, dcera kolegyně tam studovala. Nechci takhle hodnotit stylem jedna paní povídala, ale tak co vím od kolegyně, tak to zvládala dost v pohodě. Byla tedy z gymplu, ale nikdy neměla moc dobré známky, hlavně tedy matika, fyzika, chemie - to vše většinou čtyřky. Tady na té škole jí to odpadlo a začalo jí studium bavit. Najednou dělala zkoušky na první pokusy a většinou za 1. Tedy těžko říct, jestli to bylo tím, že ta škola není až tak těžká, nebo prostě tím, že jí to začalo bavit a to dělá hodně. Studovala denní formu. Co je tedy dost mrzelo je fakt, že se tam nedá pokračovat na Mgr. studiu, takže končí jenom bakaláři (jestli se nic nezměnilo). Uplatnění z té školy je takové průměrné, nemůže se počítat (i když výjimka potvrzuje pravidlo) s kdo ví jak vysokým platem, ale práce se najít dá. Jinak ta holčina začala ještě studovat na MUP Průmyslové vlastnictví, tak má srovnání se soukromou. Říkala, že je to náročností tak podobné, ale na ČZU jí to bavilo víc a asi i to, že tam byla na prezenční formě dělalo své.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
1.6.17 14:40

Já bych tedy neváhala mezi veřejnou a soukromou školou. Jako nejsem vyhrazená proti soukromkám, ať si každý studuje, co chce, ale osobně bych nedala tolik peněz za studium, pokud ho můžu mít zadarmo. Tedy za mně, jestli se povedou přijímačky, neváhala bych ani vteřinu. Ono když si to spočítáš za to Bc studium - je to kolem 150 tis, k tomu někdy se platí za další termíny zkoušek, častokrát se stane, že člověk něco nestihne nebo mu něco neuznají a pak platí za prodlužování, nebo může skončit akreditace - já bych to neriskovala a investovala bych ty peníze jinam. Pokud ale ten člověk fakt nemá jinou možnost, než jít a soukromku, tak se na to dá dívat jako na investici do vzdělání, a to zase smysl má. Ale když je na výběr :nevim:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
11.6.17 08:22

Ja studuji na IVP Poradenstvi v odbornem vzdelavani prezencni formou. Studium mne osobne bavi. Zabyva se prevazne vzdelavanim dospelych, pedagogikou a karierovym poradenstvim. V CR na celozivotni vzdelavani neni zatim kladen takovy duraz jako v zahranici, ale ja doufam, ze se to brzy zmeni. Vyhodou tohoto oboru je, ze po absolvovani mate otevrene dvere do vice oblasti, napr. do HR, lektorovani, do oddeleni vzdelavani zamestnancu ve velkych firmach ci ve verejnem sektoru (ja si napriklad vybrala praxi v nemocnici, kde maji velke oddeleni vzdelavani pro zqmestnance). To, ze zde neni uzke zamereni muze byt samozrejme i nevyhoda pro toho, kdo nebude pokracovat na magisterske studium. Nejcasteji se absolventi hlasi na mgr studium v oborech Andragogika, Specialni pedagogika, Socialni prace ci se prihlasi na ucitelsky obor pedagogiky. Co se tyce uplatneni; vim o absolventech, kteri pracuji v Asociaci instituci vzdelavani dospelych, ve skolach a skolkach jako asistenti pedagoga, v HR, v koucink centru apod. To uplatneni take zavisi na jakou oblast se budes chtit orientovat, tento obor ti jen ukaze moznosti. Ve tretaku je mesicni praxe a casto se stava, ze studenti pote dostanou nabidku na plny pracovni uvazek, Je sice nevyhoda, ze tento obor je otevren teprve od roku 2010, a proto o nem mnoho lidi nevi, ale na druhou stranu, kdyz zacnu popisovat svuj obor napr na pohovoru, vzdy je zaujmu. Pokud bys mela dalsi dotazy, urcite napis :)

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama