Izolace a PCR test člen rodiny

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
8999
28.11.21 12:12

@Monchichik Ale ona neodebírá hygiena. A kde není mobilní odběrový tým, je tam ta 2. možnost. Jen to musíš včas oznámit a nenechat vystavit žádanky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2805
28.11.21 12:20

Je to těžký, protože každý nemá auto, ve městech jde dojít pěšky. U nás na šedesát tisíc obyvatel jsou čtyři odběrová místa, rozmístěna po městě u větších krámů. Takže se dá dojít pěšky, ale je to i pro lidi z vesnic a ty těžko pěšky půjdou. Musí využít autobus, co jiného zbyde. Chce to si vybrat spoj ne ve špičce, sednout si dozadu s respirátorem, prostě udělat maximum proto nikoho neohrozit. To platí i pro venčení psů třeba, nepůjdu v době, kdy chodí všichni, nepůjdu do procesí, půjdu po schodech, nepojedu výtahem atd. Prostě selský rozum používat. To samé na těch testech ve frontě, taky to chce přemýšlet a dodržovat ten základ, páč tam může stát člověk, co není nakažený. Má třeba chřipku. A když mi je blbě i když jsem očkovaný, tak jdu na testy, já to tak udělal a samozřejmě pozitivní. Ne, že si budu lítat kde chci, jen proto, že jsem očkovaný, když je dávno známo, že vakcína nechrání proti nákaze, určitě ne do takový míry jak bylo slibovaný. Prostě přemýšlet no a snažit se nikoho neohrozit. A to musí každý za sebe. Protože jejich výmysly, opatření a já nevím co, to nepomůže. To je spíše naopak. Dobrý příklad je s těma trhama. Zakážou to dva dny předem, když se na to lidi těší, trhovci jsou na to komplet připraveni, je to venku, takže lepší, než jít trávit čas do krámů, což se stane. A zrovna tohle je úplně zbytečný, to měli normálně nechat. Kdo se bojí jít tam nemusí, kdo tam chtěl, tak půjde courat po krámech. Nejvtipnější na tom je, že třeba město Most trhy normálně má, akorát místo vánoční trhy se to jmenuje zimní farmářské. Výsledek je ten, že se tam sjíždí lidi z celého kraje. Já se těm lidem vůbec nedivím, už se nemůžu dočkat na příští neděli až mi skončí karanténa a pojedeme tam taky. Akorát nechápu tu logiku, kdyby nechali ty trhy normálně ve všech městech, tak si lidi půjdou na ten svařák v tom svém městě a v tom Mostě nebude takové procesí, tudíž menší šance se nakazit. Tomu úplně chybí logika. A je jasný, že si lidi poradí, co mají ti trhovci dělat jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36834
28.11.21 12:28

@Matt 02 U nás se ty trhy konzultovaly se zástupci města. Nejde jen o název. Na zimních farmářských trzích nelze prodávat všechno zboží jako na vánočních trzích. I v Mostě musí omezit sortiment.
U nás poslední den někteří prodejci vyprodávali stánky. Vznikly skupiny na FB a spolupráci nabízí Rohlík a Košík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28193
28.11.21 12:39
@Monchichik píše:
@pikola a myslíš, že by šla pěšky? jela…co by měla dělat jiného?

Já nejela nikam, protože nejbližší odběrové místo vloni v zimě bylo 5 km a tam se s dětma nepotáhnu a auto jsme neměli :nevim: prostě jsem nešla, jen dospělý. přijde mi úplně bezohledný, aby jel pozitivní MHD. Mimochodem, my se nejspíš od někoho takhle nakazili.
Teď bývají odběry na každým rohu, pokud nemá auto a je pozitivní, prostě bych nešla pokud to nejde pěšky :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7698
28.11.21 12:42
@pikola píše:
Já nejela nikam, protože nejbližší odběrové místo vloni v zimě bylo 5 km a tam se s dětma nepotáhnu a auto jsme neměli :nevim: prostě jsem nešla, jen dospělý. přijde mi úplně bezohledný, aby jel pozitivní MHD. Mimochodem, my se nejspíš od někoho takhle nakazili.
Teď bývají odběry na každým rohu, pokud nemá auto a je pozitivní, prostě bych nešla pokud to nejde pěšky :roll:

Ano, alespoň někdo zde používá mozek, děkuji. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26651
28.11.21 13:23

@Havlova přesně při hlášení je kolonka, zda jste schopni se dostavit na test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8999
28.11.21 13:25
@Aspera píše:
@Havlova přesně při hlášení je kolonka, zda jste schopni se dostavit na test.

Ono si stačí přečíst aktuální opatření na mzčr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26651
28.11.21 13:27
@pikola píše:
Teď bývají odběry na každým rohu, pokud nemá auto a je pozitivní, prostě bych nešla pokud to nejde pěšky :roll:

Na každém rohu je pro nás 25 km na jednu nebo druhou stranu. A nedojet tam by pro mě znamenalo veselé roznaset covid. Očkovaná a lehké příznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32658
28.11.21 13:29

@pikola @Zumpa takže prodělá covid bez PCR testu a bude se na ni pohlížet jako na neprodělavší a neočkovanou? a bude nucena do vakcíny třeba měsíc po prodělání, kdy je to rizikové?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28193
28.11.21 13:46
@stinga píše:
@pikola @Zumpa takže prodělá covid bez PCR testu a bude se na ni pohlížet jako na neprodělavší a neočkovanou? a bude nucena do vakcíny třeba měsíc po prodělání, kdy je to rizikové?

Píše, že jde o děti. U těch je to do 12 let jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26651
28.11.21 13:51

@pikola Ty budou jen padat co chvíli do karantény.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
28.11.21 13:53

@Aspera i děti po prodělání infekce nemusí do karantény

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8999
28.11.21 13:53
@Aspera píše:
@pikola Ty budou jen padat co chvíli do karantény.

Ale taky píše, že má auto, tak by neměl být v ničem problém. Pokud tedy nemá čtyřicítky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32658
28.11.21 13:56
@pikola píše:
Píše, že jde o děti. U těch je to do 12 let jedno.

jo, ano, já se ztratila v diskusích :oops:, myslela jsem, že se jedná o testy pro zakladatelku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2805
28.11.21 13:59
@aledud píše:
@Aspera i děti po prodělání infekce nemusí do karantény

Když to nebudou mít potvrzené tak musí a přijdou o těch 180 dní, kdy by se to na ně nestahovalo. Hodně rodičům to strašně pomůže. Oni jsou zdraví bez příznaků, třeba očkování a potřebují chodit do práce a když se dítě ze školky nebo prvňák, který nemůže být doma celý den sám, nedostane díky potvrzenému prodělání do karantény, tak to řadě rodin vytrhne trn z paty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat