Izolujete zdravé děti od nemocných sourozenců nebo rodičů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 23.11.10 12:30
Izolujete zdravé děti od nemocných sourozenců nebo rodičů?

Ahoj.

Zajímalo by mě, jestli izolujete zdravé děti od nemocných sourozenců nebo rodičů. V tom smyslu, že pokud je jedno dítě nemocné (nebo jeden z rodičů), tak jestli nějak řešíte, aby nenakazilo zdravé dítě.

Určitě tomu nejde zabránit stoprocentně (třeba už jen proto, že většinou je dítě infekční dřív, než se nemoc projeví). Ale vím, že někdo to řeší víc, někdo míň a někdo třeba vůbec. Já rozlišuju, jestli jde „jen“ o rýmu atp nebo závažnější onemocnění (třeba angína).

Máme dvě dcery (9 měsíců a 4,5 roku) a pokud je starší dcera nemocná (zatím mladší byla nemocná jen současně se starší), tak se snažím omezit aspoň její kontakt s mladší sestrou. V tom smyslu, že ji vedu k tomu, aby nesmrkala v její těsné blízkosti, nepusinkovala ji atp. Aby nepila z hrníčku, ze kterého už někdo pil, k tomu ji vedu odmalička a nerozlišuju, jestli jde o někoho z rodiny nebo kamarádku. Pokud jde jen o rýmu a podobné nemoci, tak nijak neomezuju jejich společný pobyt v jedné místnosti (zatím spí každá v jiné místnosti, takže tohle řešit nemusíme), jen častěji větrám (kde zrovna nejsou). Ale když jsem třeba měla angínu, tak jsem nosila roušku a sundávala jsem si ji jen na spaní a do té místnosti jsem ji vůbec nepouštěla.

Očekávám různé názory, ptám se jen proto, že mě to zajímá. Třeba i to, jestli to někdo řeší stejně jako já. A myslím, že taky bude záležet na tom, jak staré děti jsou.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

matenka32
Echt Kelišová 9749 příspěvků 23.11.10 12:34

nie, neizolujem :wink:
deti maju 5 a 3 a ani som to nikdy nerobila.

Uživatel je onlineKakika
Extra třída :D 14983 příspěvků 23.11.10 12:39

Byla jsem opatrnější jen první tři měsíce. Pak už jsem ho brala třeba i k našim, kam jsem nutně nemusela a byl tam někdo nemocný. Nějak si tu imunitu vybudovat musí. Až bude mít sourozence, tak je „oddělovat“ nebudu, stejně to lítá ve vzduchu, takže je jedno, jestli budou sedět vedle sebe nebo s metrovým rozestupem.

Ale třeba švagrovka to řeší. Ta neleze nikam, kde je někdo nemocný. Má dvojčata (2,5 roku) a když to chytne jeden, tak to s týdenním spožděním chytne druhý a pak si to přehazují. Takže jí na jednu stranu chápu, že se tomu chce vyhnout. Na druhou stranu, až půjdou do školky, tak se tomu stejně neubrání :think:

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 23.11.10 12:42

Když je starší syn nemocný, tak musí dávat ruku při kašli nebo kýchání před pusu. Nesmí pít z jednoho hrníčku. Snažím se, aby si častěji myl ruce a vyhazoval kapesníky. Jinak nic.
Doufám, že si mladší vybuduje nějakou imunitu dřív, než půjde do školky, protože starší kýchne a je v pořádku a mladší to pak odmarodí. Starší byl jako batole zdravý a první rok školky mu dal dost zabrat.

Izolovala jsem minulý týden. S mladším jsme nastupovali do nemocnice na výkon, který jsme už 5× kvůli nemoci odložili. Tak starší musel okamžitě k babičce.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 23.11.10 12:42

Asi taky podle toho, jak náchylné mám dítě, některé chytne všechno, některé ne. Já bývala vždycky extrémně zdravá (ve školním věku mě to taky patřičně štvalo:), takže doteď chodím běžně v zimě s mokrou hlavou venčit psy, nemocný manžel na mě může funět do aleluja a nic. Dítko zatím vypadá, že je v tomto po mně, takže nijak neizoluju (ale jasně že si v mhd schválně nesednu s ní vedla chrchlajícího důchodce), když byl manžel týden nastydlý, nechytla ani rýmu, u příbuzných se chvilku po našem odjezdu děti osypaly neštovicema a taky nic :nevim: Pokud jí ale v budoucnu bude klátit kdeco, izolovat v nějaké rozumné míře určitě budu.

Jana206
Nadpozemská drbna 26539 příspěvků 23.11.10 12:43

Neřeším. Většinou jsem s dětmi sama, máme malý byt, spíme všichni v jedné místnosti, ve druhé máme obývák.
Nedovedu si prakticky představit, jak bych to řešila. Stejně je nemoc infekční ještě v prodmorálním stadiu, kdy nejsou žádné příznaky. Když to propukne, většinou je už pozdě někoho izolovat.

Samozdřejmě se snažím vysvětlit, aby se nepusinkovali, nebyli spolu v těsné blízkosti, nejedli z jedné lžíce, nepili z jednoho hrnku - mají 2 a 4 roky, nedá se tomu zabránit.

Nedávno jsem měla angínu, roušku jsem nenosila, mladší ještě kojím, kojila a malá se nenakazila. Paradoxně jsem u nás já ten nejohroženější, jsem kardiak a dětské bacily jsou nejzákeřnější. Naštěstí (ťukám na zuby), to snáším dobře a za poslední rok jsem měla ATB jen dvakrát :-)

Co se týče nemocí mezi dětmi, většinou jeden od druhého vše chytnou asi v týdenním časovém odstupu. Starší je odolnější.

Babská rada je rozkrájet cibuli na různá místa v bytě, měla by na sebe bacily vychytat :nevim: Nepraktikujem,ale známí ano - mají v rodině astmatika,taky ohrožená skupina.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 23.11.10 12:45

Někde byl článek, že je i dobré, když školkové dítě si něco z té školky přitáhne domů, asi tím nemysleli každý týden, to ne, ale že je to něco jako zdravé promoření prospěšné do budoucího života.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22887 příspěvků 23.11.10 12:53

Zatím mám jen jedno dítko. Loni když byl Vítek miminko, tak když byl muž nastydlý, tak se zavřel v ložnici, často jsem tam větrala, ale většinou měl Vítek minimálně rýmu. Letos už tomu nezabráním a myslím, že až bude sourozenec, tak asi taky ne.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.10 12:55

Tak my máme dítě jen jedno, ale žijeme s rodiči v jedné domácnosti. Babička bývala loni často nemocná - silné nachlazení, chřipka. Od malého se izolovala, většinou byla zavřená ve svém pokoji. Malému se to ale vysvětlit nedalo, že za babičkou nesmí, tak jsme ho nechali. Samozřejmě se nepusinkovali a tak. Nic nechytl.

Roušku jsem nosila jen když byl malé šestinedělní miminko a já dostala silnou rýmu, jinak ne.

Jak už tu někdo psal, musí si vytvořit svou vlastní obranyschopnost :palec:

BohunkaP
Extra třída :D 14966 příspěvků 23.11.10 13:03

Neřeším to. Vedu děti k základním hygienickým návykům - smrkání, při kašli přikrývat ústa apod., ale jinak se tím nezabývám (jedině se při nachlazení snažím trochu omezit mazlení a pusinkování)… Stejně to k ničemu není, neumím si představit, jak bych je ve třípokojovém bytě izolovala.

Eliška
Extra třída :D 11829 příspěvků 23.11.10 13:08

Zrovna nám koluje rodinou střevněžaludeční viróza, fakt chuťovka. Neizolujem, je nás šest, to bych vždycky musela zřídit z jednoho pokoje marodku :lol: Jediné omezení je - kromě důkladnější hygieny a samozřejmě používání vlastního nádobí (u nás tedy nepije jeden po druhém z hrnečku, nejmladším jsou tři a už to chápou) - že zvracející mi nesmí do obýváku :lol: V takovém tom mezistavu, kdy už jim není na umření, je to láká na dývko do obýváku, ale mají smůlu, teprv půldne po poslední šavli vpouštím na gauč. Jinak bych gruntovala a gruntovala.
Roušku jsem teda nepoužila nikdy, ani když jsem měla angínu, ty porvní tři dny angíny mi byla fakt děsně a o děti se musela přijet starat babička, takže se mnou ani moc nebyly.

vopičkaa
Kelišová 6051 příspěvků 23.11.10 13:10

ne …podle mě to ani moc nejde…bacily jsou všude :nevim:

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 23.11.10 13:13

Ono kolikrát izolovat nejde. Mám doma necelé 2 měsíce starého syna a bohužel mě bacil přepadl a těžko se od něj izoluju, i když bych to pro jeho dobro nejraději udělala, ale v praxi to nejde. Chytil ode mě rýmu. :cry: Nepusinkovala jsem, snažila jsem se být co nejvíc venku, větráme hodně, ale stejně jsme se tomu nevyhli. Jinak pokud by byl někdo v okolí nemocný, tak k němu na návštěvu určitě nepůjdu ani si nemocnou návštěvu nepozvu domu.

vrobca
Hvězda diskuse 52443 příspěvků 23.11.10 13:22

Nejde to úplně izolovat. Jen se snažím, když je někdo nemocný, aby se s prckem moc nemazlil. Dcera každou chvíli něco přinese ze školy, ale pokud se vyloženě nepusinkují, tak to jde. Oni ty bacily stejně lítají ve vzduchu, takže i kdyby se člověk sebevíc snažil, tak je na prd :think:

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 23.11.10 13:23

Neizoluju, není to reálné, stejně většinou dítko „trousí“ bacily dřív než je na nich něco vidět. Takže izolace v době, kdy už jedno dítě smrká nebo pokašlává, už je prakticky na nic :zed: Ne, že bych byla urvaná, že to od sebe vychytají, ale prostě jinak se to dělat nedá :nevim: Když padnu já, je to taky nereálné, abych se někde zavřela :zed: … Ani jsem se nasnažila držet dál od dětí nejmladší, když se narodila, do půl roku to ustála, ač se to doma hemžilo „prskacími“ a průjmovými bacily :roll:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Zastavila snad Míša Kuklová čas? V padesáti vypadá na třicet!

Mnohé dámy ze showbyznysu se můžou přetrhnout, aby zahladily vrásky a... číst dále >

Kráska a trhan: Justin Bieber dělá půvabné Hailey ostudu na každém kroku!

Tihle dva jsou v poslední době snad diskutovanějším párem než slavní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >