Já na mateřské a partner přes den doma, máte to tak některá ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.10.21 14:36

Já na mateřské a partner přes den doma, máte to tak některá ?

Ahoj, mám asi zvláštní dotaz, ale třeba jste na tom některá stejně. :palec: Partner pracoval v kanceláři, normálně osmičky, víkendy volné, ale byl nucen změnit zaměstnání a nakonec se rozhodl nastoupit na místo, kde jsou jen noční, od 20:00 do 6:00 včetně víkendů a svátku. Vždy má tři dny službu, dva dny volna…tři dny volna a dva dny službu..pořád dokola. Já mám termín porodu za 14 dní, takže už jsem doma a následující 3 roky s prckem budu :D. Když si to představuju, jak to u nás bude vypadat, nějak si to představit neumím :nevim:. Bude tu malé miminko, takže pochybuju, že se bude moct partner dopoledne po noční nějak normálně vyspat a zároven i to, že bude prostě všední dny vlastně s námi přes den doma je strašně zvláštní 8o. Já nevím, pořád mám v hlavě tu představu, jak jsem na mateřské, starám se o prcka + než partner přijde z práce, tak uvařím, uklidím atd. a až přijde, trávíme už ten čas všichni tři spolu, jdeme ven nebo tak…snad mi rozumíte. Máte to tak některá, že manžel chodí jen na noční? Jak to u vás vypadá, když vy jste doma s dítětem? Pokud ženská chodí normálně do práce, tak je to něco jiného, ale jde mi o to, když je ona doma. Nevím, možná řeším blbosti, ale nějak si to nedokážu představit, přijde mi to hrozně divný :?. Díky za odpovědi :srdce:.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11018
18.10.21 14:40

No to ať už řeší, kde a jak se vyspí. Nebo bude pořád vzteklej a nevyspanej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
18.10.21 14:40

Vzdyt je to super. Uzijete si vice casu spolu. Po nocni bude spat, takze to bude stejne jako kdyby prisel odpoledne z prace.

Tobe to vadi, protoze mas vidinu te supermatky co bude mit naklizeno, navareno a ceka na muze az prijde z prace, aby mu dala jidlo? Nebo co je za problém?

Jediný problem vidim, abyste ho nerusili az bude spat. Jinak same vyhody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 14:42

Máme to podobně, jen manžel nechodí na noční, ale má nonstop homeoffice už od října 2020. Malýmu je 7 měsíců a já podnikám a kancelář mám doma už 5 let. Plus teď se nám tu bude ještě motat chůva, protože mrně vyžaduje čím dál víc pozornosti.
Za mne je to super, když musím za klientem, chlap mne v péči v pohodě vykryje. Plus spolu mají fantasticky vztah a muž se o malého dovede stoprocentně postarat už od narození.
Jen to asi nejde v garsonce, potřebujete aspoň 2+kk - jednu místnost, kde bude mít chlap úplný klid.

• Citovat
  • Nahlásit
1618
18.10.21 14:53

Resila bych jen to spani, zalezi na diteti, nase bylo nespave a urvane, rval furt, navic koliky..takze u nas by se po nicni nevyspal, ale zalezi jak mate reseny byt, idela je aspon barak a patro :) nebo holt dlouhy prochazky dopo..coz v zime..no ja nevim, u nas by neprosla ani ta nocni ja byla nevyspala, dite skoro nespalo a do toho kdyby byl chlap po nocni, takhle prisel odpo a hned jsme mu malou dala a sla se na par hodin vyspat. Ale to predbiham, treba se narodi miminko a bude krasne spinkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 15:12

Jo, muž byl taky doma. Neměl žádné noční, nechci specifikovat, proč jsme to tak meli. Trvalo to rok. Jako mě to taky trochu štvalo, trochu ponorka to byla. Super výhoda ale byla, že jsem třeba mohla jít dopoledne cvičit. Možná škoda, že ta situace nastala s prvním dítětem, teď s druhym si umim představit, že bych to využila lépe.
Doporučuji teda ale větší byt než 1kk.

• Citovat
  • Nahlásit
4095
18.10.21 15:23

Jen nocni? To nemuze byt vubec zdrave.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12635
18.10.21 15:31

Tak špatný to není, budete spolu často. Problém ale bude asi to spaní, když bude prcek hodně brečet, tak ho asi bude budit. Atˇsi nakoupí zásobu špuntů do uší :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4499
18.10.21 15:37

Mám manžela doma už od loňského března kdy začal covid… po noční se chodí vyspat do jiného patra, jinak fungujeme celkem normálně :) já náhodou byla rada, když se narodil druhy syn a starší něco potřeboval, ze jsem mu ho mohla dat pochovat. Celkově je rad, ze vidí kluky vyrůstat, i když mu chybí socializace, což tvůj chlap mít nebude. Já bych moc neřešila co by kdyby, uvidíš jak si to sedne. Hezky si malujes, jak by to bylo po práci, vy tři :lol: třeba budes mít malého šílence a budes rada, ze mas chlapa k ruce :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7652
18.10.21 15:46

To spaní je úplně jedno jestli je den nebo noc. Když jde na ranní a dítě půl noci probrečí, taky se nevyspí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8056
18.10.21 15:48
@e008 píše:
Jen nocni? To nemuze byt vubec zdrave.

U nás v kravíně denně, 7 dní v týdnu od 1.00-4.00 vyhrnoval hnůj 60ti letej chlap

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
18.10.21 15:50
@Anonymní píše:
Ahoj, mám asi zvláštní dotaz, ale třeba jste na tom některá stejně. :palec: Partner pracoval v kanceláři, normálně osmičky, víkendy volné, ale byl nucen změnit zaměstnání a nakonec se rozhodl nastoupit na místo, kde jsou jen noční, od 20:00 do 6:00 včetně víkendů a svátku. Vždy má tři dny službu, dva dny volna…tři dny volna a dva dny službu..pořád dokola. Já mám termín porodu za 14 dní, takže už jsem doma a následující 3 roky s prckem budu :D. Když si to představuju, jak to u nás bude vypadat, nějak si to představit neumím :nevim:. Bude tu malé miminko, takže pochybuju, že se bude moct partner dopoledne po noční nějak normálně vyspat a zároven i to, že bude prostě všední dny vlastně s námi přes den doma je strašně zvláštní 8o. Já nevím, pořád mám v hlavě tu představu, jak jsem na mateřské, starám se o prcka + než partner přijde z práce, tak uvařím, uklidím atd. a až přijde, trávíme už ten čas všichni tři spolu, jdeme ven nebo tak…snad mi rozumíte. Máte to tak některá, že manžel chodí jen na noční? Jak to u vás vypadá, když vy jste doma s dítětem? Pokud ženská chodí normálně do práce, tak je to něco jiného, ale jde mi o to, když je ona doma. Nevím, možná řeším blbosti, ale nějak si to nedokážu představit, přijde mi to hrozně divný :?. Díky za odpovědi :srdce:.

Vždyť můžeš jít s miminkem na procházku a on se mezi tím může vyspat. Mimino nebude pořád brečet. Nevím co řešíš. Budete mít dalko víc času spolu, než kdyby pracoval 8,5/5. Spíš bych řešila jestli dlouhodobě ty noční zvládne. Není úplně taková sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8056
18.10.21 15:50

Já jsem ráda že chlap táhne do práce. Obě holky mi sice v noci spaly od narození, ale neumím si představit mít celej den chlapa za zadkem. Prostě doma. Nedivím se tvým obávám. Mně stačily tri týdny po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.10.21 15:51

Já jsem teď skoro půl roku na mateřské, před tím střídavě HO a kancl kvůli kovidu a mužský na HO od března 2020. Pracuje převážně osmičky, sem tam noční, nebo práce do noci. A za mě je to supr, ví, že se neflakam, malá je náročné miminko, hodně plačtivé a nic moc zatím nestíhám, hodně mi pomáhá. A s malou má krásný vztah. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
18.10.21 15:53
@PAN66 píše:
Resila bych jen to spani, zalezi na diteti, nase bylo nespave a urvane, rval furt, navic koliky..takze u nas by se po nicni nevyspal, ale zalezi jak mate reseny byt, idela je aspon barak a patro :) nebo holt dlouhy prochazky dopo..coz v zime..no ja nevim, u nas by neprosla ani ta nocni ja byla nevyspala, dite skoro nespalo a do toho kdyby byl chlap po nocni, takhle prisel odpo a hned jsme mu malou dala a sla se na par hodin vyspat. Ale to predbiham, treba se narodi miminko a bude krasne spinkat.

V zimě jsou právě procházky s miminem nejlepší. Krásně venku usne a je klid. Jen to chce teplé oblečení a hodně kafe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat