Já na PPM a manžel na rodičovském příspěvku

126
28.1.16 13:48

Já na PPM a manžel na rodičovském příspěvku

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na něco s čím jsem se teď setkala na internetu a nevím zda je to doopravdy tak. V prosinci 2015 jsem nastoupila s dcerkou na rodičovskou dovolenou a pobírám rodičovský příspěvek 11500 Kč. Jsem opět těhotná a od června 2016 bych měla nastoupit opět na mateřskou dovolenou na 6 měsíců. Vím, že je potřeba nahlásit to vše na Úřadě práce aby pozastavili pobírání rodičovského příspěvku. Můj dotaz zní. Když já nastoupím na mateřskou dovolenou, může můj manžel pobírat po dobu 6 měsíců rodičovský příspěvěk? Že bych já pobírala PPM na druhé dítě a manžel RP na první dítě půl roku. Moc děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18172
28.1.16 13:49

@KatkaGK Ne. Jak jsi na to prisla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24138
28.1.16 13:50

Pochybuju. Jde jen na nejmladsi dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16504
28.1.16 13:51
@KatkaGK píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na něco s čím jsem se teď setkala na internetu a nevím zda je to doopravdy tak. V prosinci 2015 jsem nastoupila s dcerkou na rodičovskou dovolenou a pobírám rodičovský příspěvek 11500 Kč. Jsem opět těhotná a od června 2016 bych měla nastoupit opět na mateřskou dovolenou na 6 měsíců. Vím, že je potřeba nahlásit to vše na Úřadě práce aby pozastavili pobírání rodičovského příspěvku. Můj dotaz zní. Když já nastoupím na mateřskou dovolenou, může můj manžel pobírat po dobu 6 měsíců rodičovský příspěvěk? Že bych já pobírala PPM na druhé dítě a manžel RP na první dítě půl roku. Moc děkuji za odpověď.

Nemůžeš. Pobírá se vždy na nejmladší dítě v rodině. Jediný způsob jak by to šlo, kdyby jste byli rozvedení a každý měl to svoje dítko svěřené do péče…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3582
28.1.16 13:53

@KatkaGK řekla bych že to nejde, zavolej si na příslušnou OSSZ a tam se zeptej, oni ti tam dají 100% informace.
Proč si teď nezvýšíš rodičák na mladší dítě na maximum to je myslím 11.000,– měsíčně.

Osobně jsem se s tím že by byl manžel na RP s mladším dítkem a vy doma na PPM nesetkala, většinou co vím tak si to holky navýší na to maximum. Třeba ale budeš mít štěstí že to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
28.1.16 13:55
@macis30 píše:
@KatkaGK řekla bych že to nejde, zavolej si na příslušnou OSSZ a tam se zeptej, oni ti tam dají 100% informace.
Proč si teď nezvýšíš rodičák na mladší dítě na maximum to je myslím 11.000,– měsíčně.Osobně jsem se s tím že by byl manžel na RP s mladším dítkem a vy doma na PPM nesetkala, většinou co vím tak si to holky navýší na to maximum. Třeba ale budeš mít štěstí že to jde.

Však píše, že bere RP 11500kč.

Oboje najednou nejde, bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3582
28.1.16 14:00
@Maty1989 píše:
Však píše, že bere RP 11500kč.Oboje najednou nejde, bohužel.
:oops: :oops: promiň já to asi přehlédla :oops:

Já bych se ani nedivila kdyby to někdo třeba tak měl, tady je takový binec že člověk někdy nestačí koukat. Osobně si ale taky myslím že to nejde.
Já si většinou volám přímo na patřičné místa, protože pak třeba dochází k nedorozumnění a navzájem se tady potom holky uráží, což si myslím že je zbytečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
28.1.16 14:06

Jak už tu psaly holky. Nelze. Musíš to dokonce sama nahlásit, aby ti stopli zasílání RD. Pokud to neuděláš ničemu si nepomůžeš, stejně pak budeš muset částku vrátit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
28.1.16 14:06
@macis30 píše: :oops: :oops: promiň já to asi přehlédla :oops:Já bych se ani nedivila kdyby to někdo třeba tak měl, tady je takový binec že člověk někdy nestačí koukat. Osobně si ale taky myslím že to nejde.
Já si většinou volám přímo na patřičné místa, protože pak třeba dochází k nedorozumnění a navzájem se tady potom holky uráží, což si myslím že je zbytečné.

Jj. Na druhou stranu nevím, proč nejde brát RP do porodu druhého aspoň. Ale to je jedno :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1725
28.1.16 14:16

Nelze to, pokud nejste rozvedeni a kazdy nema jedno dite v peci…
hold nechas par mesicu statu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
28.1.16 14:25
@Maty1989 píše:
Jj. Na druhou stranu nevím, proč nejde brát RP do porodu druhého aspoň. Ale to je jedno :)

protože pokud jí trvá zaměstnanecký poměr, vzniká jí nárok na to druhé na PPM, což je 8-6 týdnů před porodem. Jak mi včera bylo vysvětleno sociální pracovnicí, tak PPM je nadřazená rodičovskému příspěvku. Ale to by se musela zakladatelka zeptat na příslušném úřadě, zda je možno čerpat PPM až později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1725
28.1.16 14:34
@medunka23
@medunka23 píše:
protože pokud jí trvá zaměstnanecký poměr, vzniká jí nárok na to druhé na PPM, což je 8-6 týdnů před porodem. Jak mi včera bylo vysvětleno sociální pracovnicí, tak PPM je nadřazená rodičovskému příspěvku. Ale to by se musela zakladatelka zeptat na příslušném úřadě, zda je možno čerpat PPM až později.

neslo by to, zkratila by se ji o to PPM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58819
28.1.16 14:55

@KatkaGK nelze to. máš maximální možnou částku, nástupem na md ten zbytek propadne. nemůžete pobírat oboje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
28.1.16 15:10
@medunka23 píše:

Já vím, proč to tak je :) Třeba já mám PPM vyšší, tak bych měla radši to, než RP pak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
28.1.16 15:15

@Maty1989 jo, to většinou tak bývá, já třeba měla smlouvu na dobu určitou, takže teď u druhého na PPM nemám nárok, ale i tak musím udělat kolečko s žádostí o PPM které mi zamítnou a pak rovnou rodičák. Nicméně mi to přijde jako šaškárna a ve výsledku mi je jedno kolik dostanu, páč stejně tak jako u prvního tak u druhého budu chodit do práce na brigádnickou smlouvu.
@lupilka.cz díky za vysvětlení ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama