Reklama

Já se z toho kojení už zblázním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.17 16:23
Já se z toho kojení už zblázním

Ahoj,
píšu anonymně, protože nechci aby někdo věděl, jak to mám s kojením. Už jsem hotová z toho, jak se mě všichni ptají, jestli kojím nebo ne, jestli mám mlíko, proč dávám flašku, proč nejsem schopná jí ukojit…
Mám 3-měsíční holčičku, už od porodnice problém s kojením, odsávačky, kloboučky, litry kojících čajů, tyčinek na podporu laktace, přikládání každou hodinu. Zvládla jsem to 3 měsíce a teď malá začala zase blbnout. Nechce se mi přes den přisát k prsu, jen v noci nebo ráno. Takže co 2 hodiny odstříkávám, abych jí mohla dát mléko přes láhev. Z láhve pije v pohodě. Dám ji k prsu a řve a řve a řve…A já s ní…Už nemůžu…Odsávám třeba 45 minut, abych vycucla z prsou aspoň 100 ml, které jí pak dám. Už nevím kudy kam…
Ani nevím, jestli je na to nějaká rada? Asi to potřebuju jen někomu říct.

Jo a nepiště, že jde o růstový spurt, protože ten by u nás trval 3 měsíce v kuse.

Hezký večer všem.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22831 příspěvků 21.12.17 16:27

Máš dvě možnosti, buď si zavoláš laktační poradkyni, která ti ukáže v klidu domova správné techniky kojení a nebo s tím sekni a budeš v pohodě.
Jo ještě je tu možnost dávat UM a odstříkávat, aby jsi alespoň jednou denně dala svoje mlíko.
Jinak z lahve pije v pohodě, protože je to jednoduchý, pokud tedy nedáváš s lahviček, které imitují prso. Např. Medela Calma

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2081 příspěvků 21.12.17 16:27

No, já skutečně nevím zda to má v takovém případě ještě dále cenu…ono to kojení by zase nemělo bejt posvátná kráva…otázka zda vám dítě neřve hlady a zda to není zbytečně

:nevim:

viz :

Vzkaz zoufalé kojící mámy: stačila láhev umělého mléka a syn mohl žít

http://supermamy.maminka.cz/…ohl-zit.html

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 21.12.17 16:31

Já bych jí tu láhev dala, kojení vzdala, ať si každej trhne. Hlavně pak bude v pohodě i maličká i ty :kytka:

inkakřivák
Extra třída :D 13550 příspěvků 21.12.17 16:31

Tak se na kojení vykašli a dávej UM. A budeš klidnější a dítě taky. Copak to kojení je povinné? nejde to, tak to nejde. nemá cenu se tím tak stresovat, důležitější je být v klidu. To dítě to hodně pocituje.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 21.12.17 16:38
@Anonymní píše:
Ahoj,
píšu anonymně, protože nechci aby někdo věděl, jak to mám s kojením. Už jsem hotová z toho, jak se mě všichni ptají, jestli kojím nebo ne, jestli mám mlíko, proč dávám flašku, proč nejsem schopná jí ukojit…
Mám 3-měsíční holčičku, už od porodnice problém s kojením, odsávačky, kloboučky, litry kojících čajů, tyčinek na podporu laktace, přikládání každou hodinu. Zvládla jsem to 3 měsíce a teď malá začala zase blbnout. Nechce se mi přes den přisát k prsu, jen v noci nebo ráno. Takže co 2 hodiny odstříkávám, abych jí mohla dát mléko přes láhev. Z láhve pije v pohodě. Dám ji k prsu a řve a řve a řve…A já s ní…Už nemůžu…Odsávám třeba 45 minut, abych vycucla z prsou aspoň 100 ml, které jí pak dám. Už nevím kudy kam…

Jo a nepiště, že jde o růstový spurt, protože ten by u nás trval 3 měsíce v kuse.

Hezký večer všem.
Řeči okolí jsou pitomé, ale bud den nad to povzneses, nebo budeš odpovídat podobne blbou otázkou, napr,,a používáš vložky nebo tampony?”…(ja jsem drzka, kdyz jsem mela dost, tak jsem se takto ptala). Růstový spurt, no těžko říct. Mozna jo a mozna ne. Moje první dite bylo kojeny, tak tam jsem si užila dost, co se týká spurtů, úpravy laktace atd. Druhy dite po 4 týdnech plne na flasce, a po 3.mesici taky začal blbnout - prakticky nejedl. Nevim zda zuby, bojkot flašky, či co…ale po asi 14 dnech to přešlo a ted neví co by jeste snědl :lol: (ma 4mesice). Rada moc neni, bud budeš bojovat dal, nebo se na to vyprdnes a das jen flašku a převedes na um. Záleží jen a pouze na tobe, na co mas jeste sílu. :kytka:

Heivka
Závislačka 3090 příspěvků 21.12.17 16:42

Já ve 4 měsících syna s kojením sekla, měsíc jsem ho vydržela trápit hlady a když jsem na prohlídce zjistila že 6 týdnů nepřibral ani nevyrostl, nejradši bych si nafackovala. Dostal UM a byli jsme najednou spokojení oba. Ono je hezké, že se podporuje kojení, ale občas to prostě nejde a v současné době, kdy dítě hlady neumře a je spousta dospělých, kteří jsou zdraví ač kojeni nebyli vůbec (třeba můj muž) tak se kolem kojení dělá zbytečný humbuk.

Bábrdl
Generální žvanilka 21139 příspěvků 21.12.17 16:50
@Anonymní píše:
Ahoj,

Hezký večer všem.

Někdo by měl konečně najít odvahu a říct „NEKDY TO PROSTĚ NEJDE“.
Jasně, laktačky by ho asi umlátily, ale je to pravda.
Trápit děcko hladem a vykládat zoufalé matce, že „bojkot kojení“, růstový spurt"… a přitom má dítě úplně normální hlad. :zed:

Dala bych flašku. už jsi zkusila, co se dalo.

LLenule111
Závislačka 3340 příspěvků 4 inzeráty 21.12.17 16:51

Můžeš zkusit na podporu laktace homeopatika ricinus comunis..taky jsem u prvního odsávala dlouho, malej nechtěl z prsa pít, tak jsem dávala z lahle. Po homeopatikách jsem měla za 10minut odsáté 150ml mléka.

veronique_87
Kecalka 180 příspěvků 21.12.17 16:59

Doporučuji laktační poradkyni domů a hodit se do klidu. Spokojená máma = spokojené dítě. Pokud kojit nechcete, nemá to cenu a miminko bude spokojenější s lahvičkou. Ale předpokládám, že chcete, když se tři měsíce snažíte :) jste pro svoje děťátko úžasná máma a děláte to nejlíp jak umíte! Okolí ať si trhne. Zkoušela jste kontakt kůže na kůži? Během pár dní zvyšuje laktaci přímo zázračně. Pokud to jen trošku jde, zkuste s miminkem zalézt do postele od pasu nahoru nahá, miminko jen v plínce. Bude cítit mlíčko a přisávat se podle potřeby. Chce to ale čas, za 10 minut se zřejmě nic nestane. Ještě mě napadá - kontrolovali lékaři miminku uzdičku? Držím palce :kytka:

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 21.12.17 17:02

Já bych na to hodila bobek a nestresovala se dej um a kašli na to udělala jsi co jsi mohla já kojila obě děti šest neděl a pak mléko fuč prostě nebylo :nevim:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2121 příspěvků 3 inzeráty 21.12.17 17:05
@Anonymní píše:
Ahoj,

Hezký večer všem.

Asi mě tady všichni ukamenuji, ale pokud vám kojení způsobuje stres a odstrikate sotva 100ml, nebylo by lepší přejít na výživu? Malá už základ dostala, tak by to mohla zvládnout a vy budete v klidu.

veronique_87
Kecalka 180 příspěvků 21.12.17 17:07

Hlavně u kojení nejde jen o dítě, je prospěšné i pro maminku - už po roce kojení se výrazně snižuje riziko vzniku rakoviny prsu.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2121 příspěvků 3 inzeráty 21.12.17 17:09
@veronique87 píše:
Hlavně u kojení nejde jen o dítě, je prospěšné i pro maminku - už po roce kojení se výrazně snižuje riziko vzniku rakoviny prsu.

Ano a pro to se budou trápit všichni… mimochodem kamarádka kojila přes rok a rakovinu prsu má… :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 21139 příspěvků 21.12.17 17:11
@veronique87 píše:
Hlavně u kojení nejde jen o dítě, je prospěšné i pro maminku - už po roce kojení se výrazně snižuje riziko vzniku rakoviny prsu.

Páááni, tak to je super.
Zakladatelka tady totiž založila diskuzi „hledá motivaci, proč kojit“. :zed: :zed: :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber se měsíc po svatbě hroutí. Údajně kvůli své ex Seleně Gomez

Problémy měsíc po svatbě? Zdá se, že u Bieberových ano. Ačkoliv se Justin... číst dále >

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >