Reklama

Já už nevím co s dcerou, už na ni nestačím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 12:43
já už nevím co s dcerou, už na ni nestačím

Ahoj,

mám teprve dcerku 2 a půl a už jsem uplně na prášky z ní, jsme na ni sama, manžel dělá v zahraničí, jezdí 1×14 na víkendy, rodina daleko, nikdy nebyla hodné dítko, hodně zlobí, pořád zkouší kam může zajít, je to s ní těžké, ale ted..

Vůbec neposlouchá, ale vůbec nejraději uplně ignoruje..když po ní chci drobnosti jako jestli neco vyhodí do koše apod, to slyší a udelá ráda, ale jakmile se to týče zákazu, aby někam neutíkala, zastavila nebo neco nedělala, dělá že neslyší, nereaguje na jméno (jednou si zě mě jedna paní na hřišti dělala srandu, zda se opravdu tak jmenuje, ani se neotočila..) pořád mi utíká, ohlédne se, směje se a běží, vše bere jako srandu, když ji vynadám, dám na zadek, chvíli nučí a pak zas udělá to samé! pořád dokola..jindy zas ví, že to dělat nemá, třeba utíkat pryč a utíká, běžím za ni, začne řvát, vztekat se, škube sebou, ječí..

V poslední době dělá, že jdeme třebna na hřiště a všem bere hračky, na své nenechá sáhnout, tohle nedělala nikdy, odmala ji učíme, že hračky se neberou a že pokud si půjčí hračkyu, taky má půjčit, ted naběhne k dtem, vyrve jim to z ruky (dřív to dělaly děti jí), když řeknu at to vrátí, nee a uteče s tím, jidy už ví, že chci at to vrátí a utíká rovnou, schová se s tím nekde, nejde ji to vyrvat, sama to vrátit nechce, když to vrátíme dítěti, udělá to znova nebo jinému dítěti, zkouším domluvu, nic, na zadek nic, většinou ji odtáhnu domů, že když se neumí chovat, bude za trest doma, ale vše se míjí učinkem, dělá to pořád a mám pocit, že jsme v poslední době pořád doma..

nebo každýho pořád otravuje, vůbec nechápe, že si s ní děti nechtějí třeba hrát, pořád je pronásleduje, hlavně ty starší, jdou na kolotoč a toí se rychle, hned chce k nim, tot ok, ale ony odejdou a jdou se houpat, hned běží za nima a stojí tam nebo jim leze do houpačky, jdou si stavět hrad z písku, hned je u nich a boří jim to, pořád ji musim od někoho tahat, když jdeme na pláž, udělám svačinu, nejaké sušenky, ovoce, křupky, beru pomalu ode všeho, hračky do vody, kruh, vecio na písek a stejně, udělám deku a kouknu ona běží pryč a jde si sednou k nějaké rodině, bere dětem hračky, nekdy ok, rodiče řeknou v poho, ale prostě to, že furt každýho otravuje, ne každý je nadšený, jako trávit čas na pláži u cizí rodiny me neba, když ji odtáhnu (bere i jídlo, prostě vyloženě žebrá, minule mi paní řekla, že at se nezlobim, že at to nebere, že má tak akorát sváču pro své děti, že toho moc nevzala, mne bylo trapně, přitom jsme s sebou měla, křupky, palačinku, melou, anananas, jablko, nektarinku, a le ne, jablko cizích je lepší..) a když ji odtáhnu, řev na celou pláž, odtáhnu, běží tam znova, nebo jde do vody a bere detem lehátko, člun do vody )i když máme náš), prostě pořád..takže jsme všude chvíli a jdeme pryč, protože tohle je hrozný..

není to tim, že ji chybí pozornost? manžel takto pracuje od června, prarodiče se v kvbětnu odstěhovali bydlet na venkov - předělali si chalupu na domeček, ale je na druhí straěn republiky, ségra má nového přítele, nemá už tolik času, vesměs jsme pořád samy, dřív byla večně ve splečnosti, kamarádek s dětma moc nemám a na hřišti si je neudělám, ty co tam vídám, ty na nas už koukají z patra, je mi jasný, že si myslí, že mám spratka..

i doma, dřv si uměla hrát sama, ted si sednu s jídlem, nebo vařím a hned mama a furt mě od všeho tajhá, knourá, ale já se ji venuju, doma si hrajem, ale u ničeho nevydrží, chodíme na procházky hodně, ale prostě v poslední době ji trestám, že když neposlouzchá jdeme domů, přece ji nemůžu pořád dávat na zadek, když to stejně je k ničemu..ale to tky nezabírájá už nevím co s ní..

ted se přidl další problém, doma je odplenkovaná, zkoušíme to venku, a le jak chdoí bez pleny, problém u vody, nechce plenu do vody, pořád si ji sundavá a utíká, abych ji ji nedala, dnes ji po mně vzzekle hodila! a pak zdrhla do brouzdaliště, skočila sjem kní, že když chce být ve vodě musí mítplneku )neřekne si) jen co jsme ji vyndala se po..naštěstí ne do vody, zas na nás všichni koukali, protože scéna plus ho.na..já už se s ní stydím nekam jít a vůbec nevim co dělám blbě, protože nepolevuju a stejně u ní nemám autoritu a dělá si co chce..púoradte mi cokoliv, jsme zoufala, pak přijede manžel a že prý ji neumím vychovat, přitom když on je doma, dovolí ji za ten víkend vše! v obchodě ji u kasy kupuje bonbony, i když mu říkám, že když tam pak jdeme my, že je scéna, že já je nekoupím, nebo zmrzlinu, i když neměla obed, když nejedla, dovolí ji behat bez pleny u vody, jemu se ještě nehoda nestala, kdyby jo, nechal by mě v tom at to uklidim, když dělá scény a otravuje lidi, řekne, že je to moje vina a odejde si zakouřit a nechá nás v tom, ale třeba to dopustil, posledně jsme byli u vody amalá nabehla k jedné rodince a měli u břehu paddleboard a malana něj vlezla, říkám pojd dolů, to není naše, manžel, jim to nevadí, at si na tom je, říkám, že je lepší ji to nedovolovat, protože to nerozeznává, kdy jo a kdy ne, taky jo. pak si ho vzali na vodu a ona b ěžela k jinému těm už se to nelíbilo a scéna, že na něj chce vlézt a manžel odejde, že je rozmazlená, alwe když on ji to předtím dovolí a ted ne, jako ona by byla scéna i u toho prvního, a le jde o proncip..já už prostě nevím.. :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 12:53

Vždyť jsi si odpověděla sama.
Sjednoťte se s manželem ve výchově a nastavte pravidla a hranice, na kterých budete trvat oba.

sediza
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 31.07.18 12:57

U dcery problém vůbec nevidím. Chová se adekvátně ke svému věku. Nemůžete po 2 a půl roku starém dítěti chtít, aby Vás poslouchalo na slovo jako šestileté. Možná je více společenská než ostatní děti a s Vámi se prostě nudí. Ale přijde mi, že se chová naprosto normálně. Nicméně Vy máte problém - přijde mi, že je toho na Vás moc. Vůbec si neodpočinete a asi nemáte moc sílu a trpělivost vše dceři v klidu vysvětlovat. Jen samé zákazy, příkazy. Ona potřebuje péči a aby se jí někdo věnoval a vy si zase potřebujete trochu odpočinout. Doporučuji dát dcerku do školky minimálně na dopoledne. Je společenská, bude se jí tam líbit. Vydovádí se, naučí ji tam pravidla - půjčování hraček, úklid hraček, v klidu se najíst, jde se tam, kam řekne dospělý. Vy budete mít více času na sebe (možná na práci)? Já Vás chápu, je to náročné…a tedy vůbec Vás nechci za nic kritizovat, jen bych nebila svoje dítě - NIKDY!!! Zvlášť, když píšete, že je to neefektivní.

Bebuše
Echt Kelišová 7839 příspěvků 31.07.18 13:02

Nepřečetla jsem to celé, spíš tak nějak na přeskáčku, protože mi na tom nepřijde nic divného. Mám dvě dcery , jsou od sebe 18m. Starší je přesně to dítko, co si přeješ. Vysvětlím a funguje (ná zase jiné povahové mouchy :lol: ).
Mladší (budou jí 3) je to stejné, co ta tvoje. Tam není jiné řešení než doslova „drezůra“. Absolutní důslednost… nesmíš ustoupit ani o milimetr. Jakmile jí to jednou odpustíš, jsi tři měsíce zpět. Ona přesně ví co má dělat a co se po ní chce, jen to prostě nechce udělat a zkouší, jestli by to neprošlo po jejím…
Běžně jí nechávám ležet v obchodě, odcházíme z hřiště, vleču jí zmítající se přes silnici, trvám na omluvě dětem… řev, vztek, řev… ale lepší se to. Nepůjčíš hračku - nikdo nepůjčíš tobě (o to se matka postará), nezastavíš na zavolání, budeš chodit za ruku, atd…
Taky mě to známá, ale za chvilku by mi přerostla přes hlavu…

tumpach
Kelišová 5845 příspěvků 31.07.18 13:04
@sediza píše:
U dcery problém vůbec nevidím. Chová se adekvátně ke svému věku. Nemůžete po 2 a půl roku starém dítěti chtít, aby Vás poslouchalo na slovo jako šestileté. Možná je více společenská než ostatní děti a s Vámi se prostě nudí. Ale přijde mi, že se chová naprosto normálně. Nicméně Vy máte problém - přijde mi, že je toho na Vás moc. Vůbec si neodpočinete a asi nemáte moc sílu a trpělivost vše dceři v klidu vysvětlovat. Jen samé zákazy, příkazy. Ona potřebuje péči a aby se jí někdo věnoval a vy si zase potřebujete trochu odpočinout. Doporučuji dát dcerku do školky minimálně na dopoledne. Je společenská, bude se jí tam líbit. Vydovádí se, naučí ji tam pravidla - půjčování hraček, úklid hraček, v klidu se najíst, jde se tam, kam řekne dospělý. Vy budete mít více času na sebe (možná na práci)? Já Vás chápu, je to náročné…a tedy vůbec Vás nechci za nic kritizovat, jen bych nebila svoje dítě - NIKDY!!! Zvlášť, když píšete, že je to neefektivní.

souhlasím s tímto celé, nic víc doplňovat nemusím,
trestáte ji zbytečně, je společenská víc než kdo jiný, chybí jí společnost, dala bych ji být vámi do školky, :nevim: :nevim:

Uživatel je online35ja
Kecalka 332 příspěvků 31.07.18 13:05

No je to tedy ďáblík :mrgreen: ,co takhle školka třeba na dva dny v týdnu ať si odpocinete a naberete energii.nebojte malá se zlepší

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 31.07.18 13:05

Dítě normálka, některé jsou takhle oprsklé a nasrávací, chce to zůstat důsledná a dál se snažit ji vychovávat a usměrňovat, je to na palici, ale však ona jednou poleví a naučí se ty věci.

Horší je ten manžel, toho si taky budeš muset „vychovat“, nemůžete jít protichůdně ve výchově, tohle si s ním musíš vyříkat. Tahle dvojitá výchova, kdy jeden něco zakáže, druhý povolí - to je ten největší průšvih z toho, co si psala.

malytlustyhroch
Kecalka 454 příspěvků 31.07.18 13:06

Ze vsech stran slycham, ze dva a pul roku je proste vlekla krize. Kdyz byl synovi rok a pul byl bezva „vychovany“, poslouchal, pomahal, napodoboval, byl hodny na ostatni. ted jsou mu dva a pomalu smerujeme k tomu, co popisujes ty. Nedovedu si predstavit, ze bych na to navic byla sama, obdivuju te, ze to zvladas. Ja bych asi na tvem miste piskoviste a vodu a hriste proste na mesic nebo dva omezila, jinak bych se z toho zblaznila. Kvalitativne mi to prijde ale jako normalni batole mezi 2-3 rokem - hledani sebe, sve vule a sveho vlastnictvi. :hug:

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 31.07.18 13:09

No, ona se chová relativně přiměřeně věku, ale i v rámci toho věku jsou velké odchylky - možná máš náročné dítě, možná třeba se zaklukleným ADHD nebo čímkoliv podobným, prostě dítě, co ani na chvíli ti nedá oddech a ono je to pak na jednoho moc. Takže jedna věc je sjednocení výchovných postupů, druhá věc je prostě vydržet, a ta třetí je vyhledat pomoc - hlavně pro sebe, někoho, kdo ti s dcerou pomůže (pracuješ, že manžel dělá v zahraničí, tak by mohly být peníze na chůvu), dát ji do školky, apod., s někým se poradit, apod. Je to náročné, ale věkově se to teď láme, až budeš možnost nebýt s ní pořád, bude líp. Mysli taky na sebe - kámošky, odpočinek, apod. Je to začarovaný kruh - vystresovaná matka rovná se protivné děcko…

A zkus mrknout na knížku „dost dobrý rodič“, kde mluví právě o těch ne ideálních dětech.

Zažila jsem to mnohem mírněji než ty, ale vzpomínky na mateřskou jsou pro mne taky dost hrozné ještě po letech :-)

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 31.07.18 13:09

No, ona se chová relativně přiměřeně věku, ale i v rámci toho věku jsou velké odchylky - možná máš náročné dítě, možná třeba se zaklukleným ADHD nebo čímkoliv podobným, prostě dítě, co ani na chvíli ti nedá oddech a ono je to pak na jednoho moc. Takže jedna věc je sjednocení výchovných postupů, druhá věc je prostě vydržet, a ta třetí je vyhledat pomoc - hlavně pro sebe, někoho, kdo ti s dcerou pomůže (pracuješ, že manžel dělá v zahraničí, tak by mohly být peníze na chůvu), dát ji do školky, apod., s někým se poradit, apod. Je to náročné, ale věkově se to teď láme, až budeš možnost nebýt s ní pořád, bude líp. Mysli taky na sebe - kámošky, odpočinek, apod. Je to začarovaný kruh - vystresovaná matka rovná se protivné děcko…

A zkus mrknout na knížku „dost dobrý rodič“, kde mluví právě o těch ne ideálních dětech.

Zažila jsem to mnohem mírněji než ty, ale vzpomínky na mateřskou jsou pro mne taky dost hrozné ještě po letech :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 13:14

@sediza ale taky mě nebaví včně zakazovat, ale co mám dělat, když na mě lidi vrhají pohledy, že je malá otravuje nebo mi i řeknou, jestli bych ji nevzala pryč z deky, nebo maminky na hřišti, že detem bere hračky, starší za mnou přijdou, že si nemužou hrát, že je mala pořád otravuje, přece tam nebudu sedět na lavičce a dělat že nic, když si s ní chci hrát, odstrčí mě a jede si dál to svoje, takže vysvětluji, domlouvám..nic..já vím, že je malá a hodně společenská, ale když se lidem nelíbí, že je až vlezlá, tak prstě ji musím říct, ne, ne děti si ted s tebou nechtějí, hrát, nech je, nebo ta hračka není tvoje (jsou maminky, kdy jejich dítě si s hračjou nehraje, malá přijde k nim, kde maji vysypané hračky a chce si vzít třeba lopatku a matka vystřelí, že ne, že ta je jejího chlapečka, no tak přece ji nenechám, aby si ji brala dál, někdy zkusim, že taky vysypu hračky a at se dělí, ale jsou matky, co se takto chovají, tak musim říct malé, ne to není tvoje hračka..to samé, když to bere dítěti z ruky, jenže ona právě vůbec neposlechne a můžu to říkat x krát, zvedne se s tou hračkou a uteče pryč..tak ji řeknu, že ji musí vrátit a scéna a tak to jde pořád dokola za sebou, takže věčně jen scény, máme nějaké štěstíí na nekontaktní děti, co si nechtějí hrát, ale ty menší jsou individualsti častěji než naše malá, ta je hodně kontaktní a ty starší, těm zas brání ve hře, pak za mnou chodí, že si chtějí kopat s míčem, že jim ho malá pořád bere, pak žaují svým rodičům, tati, ta malá nás nenechá hrát, tak prostě jdu a řeknu malé, že děti si s ní hrát nechtějí, že at si jde hrát jinam, nic, letí zas k nim a zas bere míček. ale kdyby to bylo párkrát, ale u ní je to oppravdu třeba 20× za sebou, prostě si dělá co chce..

já vím, že ji je teprve 2 a půl, ale na určité zákazy by reagovat měla, dtřeba, kdy utíká ze hřiště na stůj, úrptpže ůže vběhnout do silcnice, ne nereaguje na nic a to jsou situace kdy už nevím co teda, jak ji to naučit, aby poslechla..

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 31.07.18 13:15

Tak já mám doma podobné dítě - naučili jsme ho požádat o půjčení, máme hračky, které půjčí zase ostatním. Dítě v tomhle věku moc efekt „půjčování“ nechápe, myslí si, že jí to prostě někdo vezme a šmitec. Neuplatňuj na ni myšlení nás dospělých, ty jsi třeba byla podobná ne-li stejná.

Můj syn taky pořád na hřišti za někým běhá, je doma jen se mnou a s mladším bráchou (měl rok), takže si moc nemá s kým hrát a venku děti jsou prostě zajímavější.

Syn taky občas nechce oběd, ale sušenku ano. No a co, já taky kolikrát nemám chuť na oběd… :nevim:

Rad jsi dostala dosti, myslím, že máš z čeho vybírat :think: :pankac: :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 13:17

@tumpach do školky mi je ve 2 a půl nevemou, mají plno a na soukromou nejsou peníze, já vím, že by potřebovala společnost dětí, je mi ji nekdy líto, jak ke každýmu nabehne a chce si hrát a oni ji odstrkují..ale tak to prostě je, nekdy se tu najde dítě, co si s ní hraje a to je pak zlatá :)

Ou
Závislačka 4980 příspěvků 31.07.18 13:18

Kombinace velkých změn - stěhování a táta je doma jen občas a k tomu období prvního vzteku.

Těžká doba - ale dobrá zpráva je, že to v řádu měsíců přejde. A ne, to co popisujete vypadá jako normální batole, není potřeba panikařit a hledat dětského psychiatra.

Potřebuje se naučit zacházet s tím, že když se děje něco, co se jí nelíbí, tak je najednou zaplavená emocema. Potřebuje abyste vy její vzteka jiné emoce ustála - jakmile se chytnete do vlastních, tak se to celé jen zesiluje, žejo. Jakkoliv je to těžké.

No a potřebuje objevit, že vztekáním nedosáhne svého.

Tady je pár moc prima článků o vztekajících se batolatech
https://blog.linkabezpeci.cz/…jeho-rodicu/
https://blog.linkabezpeci.cz/…ekle-batole/
https://blog.linkabezpeci.cz/…u-potrebuje/
https://blog.linkabezpeci.cz/…pravidlo-3z/
https://blog.linkabezpeci.cz/…pravidlo-3p/
 https://blog.linkabezpeci.cz/…-neposluchy/

případně užitečná knížka

https://www.kosmas.cz/…ektov%C3%A1n

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 13:22

@Ou to je pravda, já svoje emoce už taky nekontroluju, přerůstá mi to přes hlavu, jsme věčně sama, unavená, mala blbě spí, nespí celou noc, odpo spánek už nemá, je hyperaktivní, kamarádky bezdětné, navíc ted pořád pryč, nemám už ani s kým promluvit, dcera to pořád zkouší a zkouší..a když chytne hysterák, já už pomalu taky, někdy jsme v klidu a rozhodí mě okolí, co hodí pohled nebo poznámku, že se dcera nějak chová, jsme na to nějaká přecitlivělá a oak už se v tom vezu taky..ale nějak nemám sílu na sobě pracovat, přijde mi, že sjem vyhořelá, navíc dcera skoro ještě nemluví, takže někdy je vzteklá, jen proto, že enchápu ci chce..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama