Jáchym - jak jsou vaše děti spokojené se svým jménem

23
19.9.20 21:33

Jáchym - jak jsou vaše děti spokojené se svým jménem

Ahoj maminky, především maminky Jáchymků, uvažujeme o tomto jméně pro našeho druhého syna. Rodina nám jméno rozmlouvá, že nemá zdrobněliny, není jak ho oslovovat apod. Jsou vaše děti spokojené se svým jménem a jak je oslovujete? Ještě uvažujeme nad Danielem nebo Davidem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1594
19.9.20 21:42
@Valnutka píše:
Ahoj maminky, především maminky Jáchymků, uvažujeme o tomto jméně pro našeho druhého syna. Rodina nám jméno rozmlouvá, že nemá zdrobněliny, není jak ho oslovovat apod. Jsou vaše děti spokojené se svým jménem a jak je oslovujete? Ještě uvažujeme nad Danielem nebo Davidem :)

Jednoho Jáchymka znám a nestěžuje si :) Říkají mu Jáša - mimo jiné…
Osobně se mi líbí všechna ta jména - Jáchym, Daniel i David.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
19.9.20 21:48
@Valnutka píše:
Ahoj maminky, především maminky Jáchymků, uvažujeme o tomto jméně pro našeho druhého syna. Rodina nám jméno rozmlouvá, že nemá zdrobněliny, není jak ho oslovovat apod. Jsou vaše děti spokojené se svým jménem a jak je oslovujete? Ještě uvažujeme nad Danielem nebo Davidem :)

Z těchto tří jmen je Jáchym nejhezčí a nejoriginálnější :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
19.9.20 22:04

David a Daniel je nej. Nelibi se mi zkracene Dan. Ale Daniel je uzasne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.20 22:20

Máme Jáchyma. Je mu 6. Nestěžuje si. Akorát ma období, že nechce, abychom mu říkali Jáchyme. Což mě mrzí, protože se mi to moc líbí. Je to za mě jméno, co se nemusí nijak zkracovat a zdrobnovat, protože je hezké tak jak je.
On teď preferuje Jáchymka a Jáju. Ještě mu říkáme Jášo a Jášiku. To taky toleruje a neremca.
Anonym kvůli jménu syna.

• Citovat
  • Nahlásit
1152
19.9.20 22:39

Jáchym je krásné jméno. Kluci jsoFrantišek a Honzík, jména se jim líbí. Kačka ještě nemluví, tak uvidíme :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
19.9.20 22:50

Máme Jáchymka, říkáme mu Jáchymku a Jášo. Bráška dvojče je Vašík, takže se nám líbí Jáša a Vaša. Ještě bohužel nevím jak bude spokojený se jménem, mají teprve rok a půl, takže to zatím neřeší :lol:. Jinak Daniel se mi líbí moc, jmenuje se tak manžel a nemít dvojčátka máme Danečka, chlap sice nechtěl, ale já bych ho ukecala, no vyresilo se to samo, nechtěli jsme dávat jednomu po taťkovi a druhému ne, aby se nehádali :lol:. Jinak i David se mi líbí, všechna tři jména jsou super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
19.9.20 23:01

@Valnutka Jáchym je pěkné jméno. Z těch tří uvedených je nejhezčí. O zdrobnělinách bych vůbec neuvažovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723
20.9.20 07:06

Máme doma Valérii a Olivera. Dceři bude 7 let, ještě si nestěžovala a malý pan předseda měl teď 3 měsíce, takže o jménu nám asi moc nepoví. Jinak mamča mi říkala, že všeci 3 sourozenci sme si v určitém období byli na jméno stěžovat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
20.9.20 08:09

My máme Filipa, je mu 5 a stěžuje si. Pořád se ptá, proč jsme mu vybrali tohle jméno a ať mu neříkám Fífa, jedině Fíla. Což je pro mě po 5 letech zvyku skoro nemožný. Ale snažím se.. A druhého máme Richarda, snad bude spokojený :D také jsem uvažovala nad Danielem, ale toho manžel nechtěl. Takže z těch 3 volím Daniela. Jáchym se mi nelíbí vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.20 09:46

Nad Jáchymem jsem uvažovala, ale bilo by se to s příjmením, tak máme Jonáše. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
352
20.9.20 15:33

Vsechna 3 jmena jsou pekna, Jachymove zacali byt hodne popularni a rika se jim Jáša, kazdou chvili to slysim na hristi. Takze pokud do toho mate chut, nebala bych se toho. Rekla bych, ze se zdrobnelinou je na tom Jachym stejne jako David, to by pro me nebylo rozhodujici kriterium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19571
20.9.20 19:01

Jáchym je pro mě top jméno. Líbí se mi od dětství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.20 19:32

Našemu Jáchymovi je 8, jméno se mu líbí. Zdrobněle mu říkáme Jájo, Jáchymku, Jájiku…ve škole mu říkají Jášo - mně se to moc nelíbí, ale jemu to nevadí. Za mně je to super jméno:-).

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama