Jací jsou vaše děti v 10 letech?

Anonymní
21.11.20 23:02

Jací jsou vaše děti v 10 letech?

Dobrý večer,
potřebovala bych se asi vypsat, slyšet i jiné zkušenosti, příběhy…Zajímalo by mě, jací jsou vaše 10.lete děti?
Syn je hrozně rozdivočelej, je to provokatér, když se nudí pořád někoho otravuje, buď svoji ségru, nebo divočí se psem, pak tu jen řvou a hádají se.Taky hned kvůli každé prkotine histericky bulí, nebo se vzteká, ale fakt přehnaně. Už mu ani nevěřím, když si něco udělá jestli je to fakt tak hrozný, nebo zase přehání a nelituju ho :roll: Říkám mu, že az ho bude opravdu něco bolet, že mu to ani nebudu věřit, když je taková histerka. A to má za sebou opravdu bolestivé věci, které zvládnul statečně, ale to byl menší (mnoho operací)
Nic neudělá hned, vše mu musím x krát zopakovat a pak mu to strašně dlouhou trvá…na všechno mi řekne"Jo, počkej, jen to dokoukam, dohraju atd…" Už mi to leze strašně na nervy! Přijde mi, že už na něj ani nejde jinak mluvit než příkazama… 8o Zkoušela jsem to i domluvama, dohodama, po dobrém i po zlém. Nic.
Když si večer povídáme v postelí, tak ví a slibuje, že se zkusí polepšit, ale druhý den to je zase to samý dokola…
Hrozně mě to mrzí, člověk pro ně dělá první, poslední, snaží se a odezva žádná…jen doufám, že to je nějaké období a bude líp??Asi ne, že? Bude hůř :lol:
Děkuji za anonym, je to přece jen citlivé téma :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4619
21.11.20 23:08

Nejak si nedovedu predstavit, ze mi dite v posteli pred usinanim slibuje, ze se druhy den polepsi. Nevidim v tom zadny skvely vychovny prvek. Spis naopak.
Celkove si myslim si, ze to moc hrotis. Co otec, ten funguje jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50971
21.11.20 23:17

Sama si to zminila, kdyz se nudi…, tak proste musis zaridit program, at se nenudi.
Deti jsou hrave a vyzaduji pozornost.
Blbe je, ze si deti neumi spolu vyhrat. Co kluka bavi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 23:18

Večer slibuje sám od sebe při povídání… řeknu mu např. Že mě mrzí že… něco a že pak mi je to líto, když na něj musím zvyšovat hlas. On to ví a je vidět, že si je toho vědom, ale druhý den to je na novo.
Otec funguje pár dní v týdnu (pracuje vždy 4dny mimo domov)a je to znát. Když je doma manžel, tak si tolik nedovolí…
Je možný, že to moc prožívám, ale je to už unavující… opravdu se vždy těším, až přijede manžel a převezme nějaké povinnosti a já nemusím všechno řešit sama…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 23:23

@Kelsey tak kdyby si mohl vybrat, tak by klidně vydržel celý den na mobilu nebo na PC, ale to mu samozřejmě nedovolím ač ten moment je divokej- to je pravda.
Ale jinak kdyz to šlo chodil na basketbal, nebo koloběžku, nebo prostě někam s kamarády. S nina se schází i teď…
Jinak ho nic moc nebaví…sem tam si hezky hrajou se ségrou, stavějí si z Lega, nebo něco vyrábí. Většinou to ale skončí hádkou a řevem někoho z nich.

• Citovat
  • Nahlásit
4619
21.11.20 23:29

Rikavam, ze kdyby byly deti tak rozumne jako dospeli, nepotrebovaly by nas.

Ja Ti nevim to vecerni povidani a usinani s pocitem viny a pritom tomu ani poradne nerozumnet… Nechala bych to vysvetlovani na jindy a spis jej takhle vecer ujistila, ze jej mas moc rada. Treba vic zlobi, protoze mu prave tento pocit jistoty chybi. Detske chovani muze vypadat jako desne zlobeni, ale pritom je to odraz duse, kteremu ono samo, mysleje dite, nerozumi. Natoz dospely. I absence otce v tom muze hrat roli. Nikoli proto, ze si vic dovili, ze tata neni doma, ale proto ze se citi mene komortne, kdyz tata neni doma. Proste pocit bezpeci je tata a mama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
21.11.20 23:33

Jinak se mi chovani, ktere popisujes, jevi jako standardni chovani dvou sourozencu zavrenych doma, no. Nemela bys na to ani interne reagovat toliko neprimerene. Jasne, ditka vychovavej, ale s klidem v dusi. Ony to vyciti i Tve deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9604
21.11.20 23:57

Mám taky 10 letého syna a je úžasný, citlivý, chytrý a šikovný. Má svojí hlavu, svůj jasný názor a svou představu o určitých věcech.

10× mu věci musím taky říkat, hlavně pokud jde o školu a úklid. Rozhodně ho ale nenutím se omlouvat, že hned neposlechl a neudělal něco, ani mu to nevyčítám. Děti nejsou opičky ani sluhové, aby skákali, jak dospělí pískají. Mají taky svoje činnosti, svoje plány, každé dítě je jiné. Tobě by se asi taky nelíbilo, kdybys měla třeba rozkoukaný film a manžel tě nutil jít dělat večeři nebo vytírat. Taky by bylo asi rozumnější se dohodnout, že ten film dokoukáš a pak to uděláš.

Zkus si vzpomenout na sebe, jaká si byla jako malá, co ti třeba vadilo na rodičích. Možná se v synovi najdeš. Anebo manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 00:12

Je to věkem a bude hůř.
Mám dva kluky (12 a 14 let) - neustále se provokujou a rvou. Vše se jim musí dokola říkat a několikrát - snaží se nás neslyšet, nevnímat…
Navíc současná situace tomu dost nahrává - jsou spolu hodně doma, jediný zájem počítač a mobil… Rodičovské promluvy moc nezabírají…
Takže neporadím, spíše sdílím zkušenost - nastav hranice přijatelné pro obě strany a zkus ty sama vnitřně ustát tu revoltu, ač je to deprimující a člověk nevidí konec…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 00:23

Švagrová má taky takového.

A mojí dceři ještě není deset, ale myslím, že má taky dobře našlápnuto.

Za sebe to vidím tak, že jsme s mužem v nižším věku něco podělali. Ale teď už je pozdě bycha honit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama