Jáhlová kaše na zácpu?

58
4.1.20 09:52

Jahlova kase na zacpu ?

Dobry den chci se zeptat jestli nemáte zkušenosti s jahlovou kasi na zacpu? Nebo jakoukoliv jinou kasi? Maly ma chronickou zacpu nemuze nic co staví zkousely jsme obilnou ale strasne bolesti bříška, po osmizrnne mel prujem s krvi takze mu evidentně neco vim vadilo diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28788
4.1.20 16:43

Jedině z ovesných vloček. A ty pak mixnout s půlkou banánu. A zvýšit příjem bílých jogurtů a ovoce a zeleniny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
4.1.20 16:53
@berry4 píše:
Jedině z ovesných vloček. A ty pak mixnout s půlkou banánu. A zvýšit příjem bílých jogurtů a ovoce a zeleniny.
mame abkm, alergii na lepek a chronickou zacpu takze ani jedno nepřipadá v úvahu
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28788
8.1.20 19:49

@Migelie cituji :
Věděli jste, že některé druhy ovesných vloček jsou zcela bezlepkové?
Ovesné vločky pokládám za jednu z nejvýživnějších potravin, nabízející širokou škálu minerálních látek, z nichž ve výživě doceňuji skromně se vyskytující křemík. Díky ovesným beta glukanům se chovají protizánětlivě, díky vyššímu procentu vlákniny a bílkovin pak zasytí na mnohem delší dobu. Navíc, skloubíme-li s dobrým plnotučným tvarohem, případně ořechy, mákem, snížíme glykemický index pokrmu. To docení zejména diabetikové. Přiznám se, nedokážu říct, proč zrovna anglický druh ovsa vykazuje nulovou hodnotu zákeřného lepku, možná však právě tím, že Angličané pole osévají prastarým, nepřešlechtěným zrnem, které nepodlehlo zatěžujícímu křížení. Dokonce, v Anglii ovesné vločky nacházíme na seznamu povolených potravin bezpečných pro celiaky.
To je jedna věc.
Dceliakik může luštěniny. Červená čočka, čočka, cokoli. Ty pomáhají na zácpu. Zelí. Dušené hlávkové zelí.
Je tolik, ale tolik potravin, co pomohou na zácpu, jen je umět uvařit a podávat. Klidně zakomponované do br. kaše, rizota, kamkoliv. Je to o nápadech. A chtění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
8.1.20 19:57
@berry4 píše:
@Migelie cituji :
Věděli jste, že některé druhy ovesných vloček jsou zcela bezlepkové?
Ovesné vločky pokládám za jednu z nejvýživnějších potravin, nabízející širokou škálu minerálních látek, z nichž ve výživě doceňuji skromně se vyskytující křemík. Díky ovesným beta glukanům se chovají protizánětlivě, díky vyššímu procentu vlákniny a bílkovin pak zasytí na mnohem delší dobu. Navíc, skloubíme-li s dobrým plnotučným tvarohem, případně ořechy, mákem, snížíme glykemický index pokrmu. To docení zejména diabetikové. Přiznám se, nedokážu říct, proč zrovna anglický druh ovsa vykazuje nulovou hodnotu zákeřného lepku, možná však právě tím, že Angličané pole osévají prastarým, nepřešlechtěným zrnem, které nepodlehlo zatěžujícímu křížení. Dokonce, v Anglii ovesné vločky nacházíme na seznamu povolených potravin bezpečných pro celiaky.
To je jedna věc.
Dceliakik může luštěniny. Červená čočka, čočka, cokoli. Ty pomáhají na zácpu. Zelí. Dušené hlávkové zelí.
Je tolik, ale tolik potravin, co pomohou na zácpu, jen je umět uvařit a podávat. Klidně zakomponované do br. kaše, rizota, kamkoliv. Je to o nápadech. A chtění.
moc diky, odkud mate tento článek? Čočku jsem jeste nezkousela a ovesne vločky jsou samy osobe
Bezlepkove ale zpracováním se do nich lepek dostává prptpze jede na stejne lince co jiné obiloviny tak proto jsme měli špatnou reakci..
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11556
9.1.20 08:35

@Migelie hodně tu chválili kozí kase, prý jsou chutné a lehce stravitelné. Myslim, že Goldym nebo tak nějak se to jmenuje.
Kdy dáváš kaši? Ráno nebo večer?
Co zkusit na zácpu švestky? Nepíšeš věk dítěte.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
9.1.20 08:44

@lucynka25 8 měsíců nedavam zadnou kasi po ovesne prujem s krvi, ma abkm a asi alergii na lepek a vejce.. kozi mléko je prý podobně kravskemu tak mam strach vubec zkusit.. svestkovou stavu dáváme nepomáhá bere i forlax na změkčení stolice cely sáček a stejne ma uplne tuhé hovinko neodchází mu caj od času ani prdy potom masakralne musim masírovat bříško hrozne place a pak z nej vyjde maly prd a neco se mu tam hne a obcas se vykaka.. jen opreny o parapet v mem náruči a strasne tlaci, kdyz mu nevyjde u toho ani prd tak je ucpaný uplne ma nějakou špatnou peristaltiku bojujeme od narození a všecky výsledky krom ze ma delší střeva a reflux jenze ten reflux ma diky tomu jak je zaplynovany a tlaci mu to na žaludek a pak zvraci do 7 měsíce mel 5.3 kg neustale zvracel chodíme na gastro nikdo s tim nic nedela ja neustale vybírám potraviny na změkčení stolice zkoušela jsem i dávat více potravin méně mléka mela jsem podezreni ze to ma z nej ale zadny efekt.. minule jsem mu dala trosku špenát a ucpaný byl a od te doby zas neprdi a place, pak se vykaka ma tuhé kuličky a kolem měkčí stolici uz jswm opravdu zoufala nikdo nic nedela a ja jsem přesvědčena ze nekde musí mit nejaky problem.. pijeme 300 ml čaje denně hermankovy a 800 mléka plus 2 presnidavky ( Švestka meruňka ) svestkovou stavicku a dyni s bramborem a oliv olejem, zkoušela jsem dat masicko kuřecí zvracel teleci ho ucpalo na 5 dni a bylo toho minimum potrebuji aby mi kluk nabiral a neplakal uz je z toho vyřízeny v noci vstavame i 4-5 x jak ho boli bříško

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11556
9.1.20 09:02

@Migelie no to je strašné :roll: to je mi opravdu líto. Co třeba zajít k jinému pediatrovi, nebo se poradit v nemocnici, nebo v nějaké poradne?
Asi bych se pořád pidila.
Nevim, co jiného poradit. Tak všeobecné hodně pít, kvalitni oleje, potravinové doplňky..ale to vše dáváš. Případně mě napadá při nejhorším ty dětské čípky do zadečku na vykakání, ale tedy nevim, od kolika jsou. Jenze to není dlouhodobé řešení.. :nevim:

Příspěvek upraven 09.01.20 v 11:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
9.1.20 10:18

@lucynka25 no prave, dr rikala ze musíme počkat Do roka pak ze by to melo byt ok :( tak cekame

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16467
9.1.20 11:08

@Migelie no to je hrozný, chudinka :,( náš má také alergie, abkm, vejce, soja…a možná další, teprve pořádně zavádím optarně příkrmy.
Ta zácpa je ale teda šílená. Jáhly zkus, těmi nic nezkazíš dle mého, jsou zdravé a dáváš dost oleje do jídla? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
10.1.20 23:32

@Káťa19 jo jednu lžičku davam olivac a prolevam ho hodne čajem ale zas nemuzu moc radsi at pije mléko a musim delat pauzy pomalej tráví jak ma asi zacpu :/ zitra zkusim dat i masicko a uz ted mam z toho nervy aby kakal vubec nejhorsi je ze ma hlad fakt velky mléko mu nestaci uz a ja nevim prave cim ho zaplacnout kouká na me jak jim a ja mu dam jednu kukuricnou krupku s 50 ml čajem a je mi ho lito :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama