Jahody do truhlíku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
612
11.4.13 11:28

@Jitka1976 Tak to se mi ulevilo, díky za info :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4502
11.4.13 11:49
@Yamaha píše:
Můžu se zeptat…na podzim jsem jahody koupit nestihla, když je koupím teď v zahradnictví, tak letos ještě nebudu mít jahůdky? Až za rok? :think:

Neboj, já je minulý rok kupovala až někdy v květnu a plody jsem měla až do října :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
612
11.4.13 12:52

@MarkyM To je paráda, už se na ně moc těším :-) díky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1299
15.4.13 14:06

Taky se chci zeptat, jaké hnojivo používáte při zavedení truhlíku a jaké průběžně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
16.4.14 14:09

Ahoj holky chci se zeptat objednala jsem si převislé jahody a chci je dát do truhlíku na pergolu, ale potřebuji poradit kolik sazenic bych měla dát do truhlíku 80cm. děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55904
16.4.14 14:45
@Jani85 píše:
Ahoj holky chci se zeptat objednala jsem si převislé jahody a chci je dát do truhlíku na pergolu, ale potřebuji poradit kolik sazenic bych měla dát do truhlíku 80cm. děkuji

Nechte mezi sazenicemi asi 20 cm, vyhodí výhonky, ty můžete odstranit, nebo zasadit jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
16.4.14 15:01

@Jani85 Do trochu menšího truhlíku jsem minulý rok dala 3 (tady bych dala i 4) a vyšlo to krásně, jahody na balkóně dozrávaly ještě na podzim.Ani jsem je nehnojila, jen na začátku zasadila do koupeného substrátu smíchaného s kompostem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
16.4.14 17:07

Dekuji za radu, budu je do truhliku davat poprve. a na podzim je zkusim zasadit do zeme jestli se chytnou a budou plodit i pristi rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.17 17:42

Můj typ

Postavil jsem si takové, řekněme širší štafle. Aby se my vešel 80cm truhlík a nad sebou mam tři truhlíky. Truhlíky mám z obou stran, tedy šest kousků. Do každého truhlíku jsem nasadil tři sazeničky jahodníků. Teď jsem jen zvědav jak budu úspěšný. Ale když to vezmu podle hesla, hloupý sedlák velké brambory, tak to snad i vyjde. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
5.4.22 18:10

Jahody v truhliku

Ahoj chci se poradit koupila jsem v březnu převislé jahody. Dala do závěsných květináčů a jahody mě teď začátkem dubna kvetou. Chci se poradit zda květy nechat nebo uštípnout? Díky Markéta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
4.6.22 12:16
@marse00 píše:
Ahoj chci se poradit koupila jsem v březnu převislé jahody. Dala do závěsných květináčů a jahody mě teď začátkem dubna kvetou. Chci se poradit zda květy nechat nebo uštípnout? Díky Markéta

Asi už je pozdě na odpověď, ale první květy se mají uštípnout, udělala jsem to tak. A Ty už máš asi jahody. :-) Do truhlíku se mi osvědčily měsíční jahody, vydrží i zimu, převislé jdu zkusit, včera jsem koupila ještě frigo sadbu v akci v zahradnictví ve Spomyšli u Mělníka za pár korun. Sazenice vypadají super, vzala jsem jak převislé stáleplodící, tak i jedny normální stáleplodící. Ty máš asi ty převislé stáleplodící, že? Důležité je hodně slunce, letos je dám mezi koukoly do truhlíků na zábradlí balkonu. Bude to trochu divočina, ale v truhlíku umístěném na balkoně mi moc nejdou. Stáleplodící jahody jsem více objevila loni, když jsem je chtěla dát do truhlíku na balkon. Neosvědčily se mi jahody z Hornbachu, většinou rychle uhynuly. Stáleplodící jahody jsou super do omezeného prostoru. Tři zasazené v květináči jsem koupila loni v menším zahradnictví na Bílé hoře v Praze na záhon na komunitní zahradu, berou prý sadbu z Vraňan. Babičce na zahrádku jsem vzala prvně také pár z Bílé hory, a pak doobjednávala z Brožan (jinde už v květnu frigo sadbu rychle neměli) a všechny stáleplodící rostliny plodily jahody až do zimy. A letos už zas vypadají nádherně. Jednalo se o odrůdy Ostary, Diamante a San Andreas. Teď jsem ale nahlodaná na českou odrůdu Karmen, co není stáleplodící, ale je neuvěřitelně sladká, má nádherně červené jahody, takže bych ji koupila k rodičům. Ale mamka ji prý už měla a na Vysočině jí moc nešla..

Příspěvek upraven 31.07.22 v 00:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
28.6.22 13:58

Nezmrznou pokud jsou zasazené do října jako mladé jahody, pokud je necháte doma, tak plodit nebudou skoro vůbec. Zimou si rostlina odpočine. Do truhlíků Mara de Bois, nejlepší převislá odrůda, ale musíte trhat až opravdu více červenou. Jednou plodící jahody jsem zrušila a vyměnila za staleplodici. Vyzkoušela jsem 8 odrůd a nejlepší za mě jsou Evie 2 a aromas. Měsíční jahody zkusím letos a podle recenzí mě zajímá nejvíce Alexandria a koupím i klasiku Rujanu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
31.7.22 00:06
@Yvetulinda píše:
Nezmrznou pokud jsou zasazené do října jako mladé jahody, pokud je necháte doma, tak plodit nebudou skoro vůbec. Zimou si rostlina odpočine. Do truhlíků Mara de Bois, nejlepší převislá odrůda, ale musíte trhat až opravdu více červenou. Jednou plodící jahody jsem zrušila a vyměnila za staleplodici. Vyzkoušela jsem 8 odrůd a nejlepší za mě jsou Evie 2 a aromas. Měsíční jahody zkusím letos a podle recenzí mě zajímá nejvíce Alexandria a koupím i klasiku Rujanu

Mamka to chce udělat úplně stejně, mít většinu jahod stáleplodících, ale dělala jsem objednávku já, tak jsem tam propašovala Florence, co plodí pozdě a je odolná k plísním a plodí v období kdy stáleplodící jahody podruhé kvetou - podobně i Malwina (zdroj izahradkar, O. Kříž), Darselect, co rodí brzy, odolnou Asii a sladkou Karmen..Aromas docela strhali na kiwiforum, ale mám jednu sazenici na komunitní zahradě a je dobrá. Chutná mi i Anabel, ta Mara de Bois se opravdu musí nechat pořádně dozrát. Mám i jednu Portolu, ale ještě neměla plody. Ta Evie 2 prý jde jak komu, jak kde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
5.8.22 10:51

Tak ty evie 2 jsou za mě nejlepší, letos jsem je z rozpáleného truhlíků presadila do půdy a plodí jak diví. Chtěla bych rozšířit na podzim jahody a jsou teď už nové odrůdy staleplodici. Ma někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat