Jak a čím (jídlem) přilepšit pohyblivému kojenci aneb ukojím ho s

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
RR1912
Nováček 6 příspěvků 27.11.18 21:46
Jak a cim prilepsit pohyblivemu kojenci aneb ukojim ho svym MM?

Dobry den. Syn 5.5mesice(69.5cm a 7.330kg) plne kojeny. Od 4m je velice zivy a nyni velice pohyblivy. Nespava a stale se hybe, leze a je v akci. V 5mesici pribral 500g(na 69cm a 7.300kg), ale byl to boj. Rano mel treba 7.200kg a vecer 7.050kg (vim ze se nema vazit vim ze se pribyva skokove atd) asi diky pohybu a vylucovani atd.. Pediatr chtel od 4m prikrm z duvodu zatezovani trav. traktu a dost nekompromisne. My to s manzelem zkusili a dost spatne travil zeleninu prvne mrkev pak dyni a po 5ti dnes jsme vysadili a jen kojim. Duvod byly vylozene krece, mlaceni nozkama, tahani se za usi a neklid…ja bez spanku a jen stres.

Ted v 5.5m jsem si rikala, ze pokud mu nebudu stacit s mlikem, aby pribyval a byl spokojenější…tak jsme koupili sunar  premium 1. Chtela jsem mu trochu dat(lahev, strikacka, lzicka) vubec to neprijal a vse vyprsknul. Opakovane a trpelive jsem zkousela. 

Je to dite, co se trepe na lzicku, zeleninu jedl krasne a s chuti, uplne nadseny a stastny a vse spolykal. Proto bych mu rada i neco dala. Jenze jeho travici trakt jako by nebyl zraly. Na mensi prujmik jsme delali ryzovy odvar (jen lehky takova zaspinena voda s par vlockami a snedl asi 4 caj. lzicky ) opet tam byla desna reakce v podobe neklidu, breku vecer v noci, krouceni.

Chci zacit zeleninove prikrmy od ukonceneho 6m.

Nevim ted zda mu necim na jidlo krom meho mleka prilepsit. Nevim, co bych delala a dala mu v pripade kolisani ci ubytku mleka. Nejsem si jista zda pribude na vaze pri te velke aktivite. Ted za poslednich 10 dnu to je tak 30g :zed:

Dekuji za rady moooc

Přečtěte si článek: Příkrmy od 4. měsíce: Čím začí?

Reakce:
paandatko
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 4 inzeráty 27.11.18 21:55

@RR1912 Do ukonceneho 6 m staci kojeni. :-) nekazila bych si ho sunarem, ten mu taky muze v brisku udelat paseku.:-) Misto mrkve, ta dost stavi radeji dyni, brambor, cuketu. A hodne redit. :-) Mam 8 m dcerku, ma 9 kg a vyrusta na mleku. Uz obchazi nabytek, prikrmy ji zatim moc nejedou, stejne jako synovi, ktery byl do roka skoro plne kojeny.
Pokud ma dost pocuranych plenek, dala bych tomu cas. :-)

Mari.G
Závislačka 4817 příspěvků 27.11.18 21:56

@RR1912 Troufnu si říct, že to vážení je u vás psychický blok. Jsou i děti, které v tomto období zhubnou a je to v pořádku. Netvrdím, že vždy to je v pořádku, někdy jsou jiné důvody. Ale rozhodně se nestresujte, pokud jde váha jakkoliv nahoru, nebo stojí. Mně syn za 8 měsíců i skoro kilo zhubnul, jak se rozhýbal.

Dítě rozhodně ukojíte, pokud nepoužíváte něco, co může pokazit přisátí a tím pomrvit tvorbu mléka. Takže pokud nabízíte kojení často, nemáte dudlíky, nedáváte láhev atd., není fakt čeho se bát. I snížená laktace se dá v pohodě řešit - nejlepší je pak ale řešit osobně s laktační poradkyní, ať víte, jaká je příčina.

Já jsem kojila úplně plně 10 měsíců, syn nedával příkrmy jako váš, nezvládal to trávit. Je to zbytečné trápení. Do 18 měsíců jsem kojila minimálně z 90%. Mýty o tom, jak matka neuživila své dítě, vychází z doby, kdy se kojilo po 3 hod., pak šup čajíček, dudel, zavinovačka a nazdar. Tehdy to mléko ženy opravdu ztrácely, protože porušovaly všechny přirozené zákonitosti. Ale už jsme s poznáním o dost dále. Držím pěsti, z toho, co píšete, vůbec nevidím nic nestandardního. Rozhodně bych prcka necpala jídlem, pokud mu to dělá takhle zle. To střevo časem dozraje a bude jíst normálně. Podle WHO dítě MM uživíte plně cca do 2 let. Není tím myšleno to, že by se dětem nic dávat nemělo, ale že když je krize, tak do 2 let není třeba stresovat, že dítě nejí.

meduzza
Echt Kelišová 8731 příspěvků 27.11.18 22:13
@Mari.G píše:
@RR1912 Troufnu si říct, že to vážení je u vás psychický blok. Jsou i děti, které v tomto období zhubnou a je to v pořádku. Netvrdím, že vždy to je v pořádku, někdy jsou jiné důvody. Ale rozhodně se nestresujte, pokud jde váha jakkoliv nahoru, nebo stojí. Mně syn za 8 měsíců i skoro kilo zhubnul, jak se rozhýbal.

Dítě rozhodně ukojíte, pokud nepoužíváte něco, co může pokazit přisátí a tím pomrvit tvorbu mléka. Takže pokud nabízíte kojení často, nemáte dudlíky, nedáváte láhev atd., není fakt čeho se bát. I snížená laktace se dá v pohodě řešit - nejlepší je pak ale řešit osobně s laktační poradkyní, ať víte, jaká je příčina.

Já jsem kojila úplně plně 10 měsíců, syn nedával příkrmy jako váš, nezvládal to trávit. Je to zbytečné trápení. Do 18 měsíců jsem kojila minimálně z 90%. Mýty o tom, jak matka neuživila své dítě, vychází z doby, kdy se kojilo po 3 hod., pak šup čajíček, dudel, zavinovačka a nazdar. Tehdy to mléko ženy opravdu ztrácely, protože porušovaly všechny přirozené zákonitosti. Ale už jsme s poznáním o dost dále. Držím pěsti, z toho, co píšete, vůbec nevidím nic nestandardního. Rozhodně bych prcka necpala jídlem, pokud mu to dělá takhle zle. To střevo časem dozraje a bude jíst normálně. Podle WHO dítě MM uživíte plně cca do 2 let. Není tím myšleno to, že by se dětem nic dávat nemělo, ale že když je krize, tak do 2 let není třeba stresovat, že dítě nejí.

Moc hezky napsáno. Z většiny souhlasím.

Jen bych zakladatelko poradila zkusit první příkrm cuketu. Zkusila bych jí hned, ale velmi pomalu. Jeden den lžičku, další den dvě… Cuketa je pro většinu lidí na střeva dobrá zelenina. A těm střevům pomůže je postupně pozvolna zatížit něčím nedráždivým.

RR1912
Nováček 6 příspěvků 27.11.18 22:56
@Mari.G píše:

Já jsem kojila úplně plně 10 měsíců, syn nedával příkrmy jako váš, nezvládal to trávit. Je to zbytečné trápení. Do 18 měsíců jsem kojila minimálně z 90%. Mýty o tom, jak matka neuživila své dítě, vychází z doby, kdy se kojilo po 3 hod., pak šup čajíček, dudel, zavinovačka a nazdar. Tehdy to mléko ženy opravdu ztrácely, protože porušovaly všechny přirozené zákonitosti. Ale už jsme s poznáním o dost dále. Držím pěsti, z toho, co píšete, vůbec nevidím nic nestandardního. Rozhodně bych prcka necpala jídlem, pokud mu to dělá takhle zle. To střevo časem dozraje a bude jíst normálně. Podle WHO dítě MM uživíte plně cca do 2 let. Není tím myšleno to, že by se dětem nic dávat nemělo, ale že když je krize, tak do 2 let není třeba stresovat, že dítě nejí.

Moooooc dekuji. Je to pro me prinosny a velice povzbuzujici komentar. Krasne sepsany. Ja laktacni navstivila dvd. Jedna Blanka Cermakova nase por.asistentka a druha lakt. sestra gynekologa. Obe mi pomohly a uklidnily me. Jen se ta situace stale meni a ten extremni pohyb do toho me znepokojil. Souhlasím i s moznym psych.blokem.
Muj pediatr me upozornil, ze se mleko muze ztratit a ze treba na ockovani je lip ho mit (to uz u prvni ockovani ve 2.5m) a mit ho nemusím. Ja jsem v tu chvili nad veci a pak me neci uplne zvykla treba vaha. Chodi k nam babicka a ta zas ma ty klasicke poznamky o jidle ..mas hladicek a uz by jsi chtel masiko a rohlicek a furt to jede. Jsem na to nejspis citliva, protoze neverim sobe a svemu telu. V nejake slabsi chvili pak pochybuji a zacnu vazit. Malej si casto strka ruce do pusinky…tak ho clovek zkouma zda to neni hlady (plenky pocurane mame). Tohle taky uz v prvnich mesich zacala babicka ty ruce do pusy=hlad…to jsou takove ty zaklínáci formulky nasich nejblizsich, co si clovek pusti do hlavy a necha se zvyklat :( :,( .
Jeste jednou dekuji za podporu:-). ;)

RR1912
Nováček 6 příspěvků 27.11.18 23:02

@meduzza dekuji vyzkousim.

RR1912
Nováček 6 příspěvků 27.11.18 23:08

Jeste dodam, ze kojim na pozadani. Pres den nepretshujeme 3h a nechodime vetsinou pod 1.5h. V noci vydrzi okolo 4.5h tj. 2 nocni kojeni. Pokud je spurt, tak dle jeho potreby. Syn je moc sikovny s kojenim a nema problem s prisavanim, technikou …vse od porodu krasne zvlada. Dudlik mu sestra pediatra strcila ihned pri prvni navsteve. Kojeni nam nepokazil. Syn ho ma jen na spani.

Mari.G
Závislačka 4817 příspěvků 27.11.18 23:11
@meduzza píše:
Moc hezky napsáno. Z většiny souhlasím.Jen bych zakladatelko poradila zkusit první příkrm cuketu. Zkusila bych jí hned, ale velmi pomalu. Jeden den lžičku, další den dvě… Cuketa je pro většinu lidí na střeva dobrá zelenina. A těm střevům pomůže je postupně pozvolna zatížit něčím nedráždivým.

U nás bohužel cuketa jako PRVNÍ příkrm způsobila třídenní zácpu a pak to šlo s krví :zed: . Určitě lepší než mrkev atd., o tom žádná. Ale pokud dítěti dělá pevná strava tak zle, nikam bych nespěchala.

Mari.G
Závislačka 4817 příspěvků 27.11.18 23:17

@RR1912 To mě potěšilo, jestli takto můj komentář vnímáte :hug:. Já to zviklání chápu, mám to za sebou, tak se mi líp mluví :lol:. Tehdy jsem taky psala dotazy. MM se opravdu jen tak neztratí, jako ze dne na den. A na snížení laktace se dá reagovat. Kojí i některé adoptivní maminky, co nikdy nerodily. A během 2. světové války je prý zaznamenáno pár případů, kdy v koncentračním táboře kojil muž. Takže to tělo to dítě dokáže uživit. Já mám určitě výhodu v tom, že do nás nikdo necpal kecy typu, že má malý hladíček (syn 5 měsíců tahem brečel, takže důvod by i měli, remcat). Moje mamka kojila rok a půl a tchýně obě děti do 2 měsíců. Takže mamka mě chápala a tchýně si léčila staré rány, seděla hodiny u mé postele a koukala, jak malý saje 8o 8o 8o. Přišlo jí to úžasné, jí nikdo neporadil, tak v podstatě nekojila. Když vlastně zjistila, čím to bylo, tak jí to bylo zpětně fest líto. Až mi bylo líto jí. Samozřejmě pořád žasne, kde beru tolik mlíka :lol:. Navíc jsem u toho kojení velkého dítěte stihla přibrat 10 kg :mrgreen:.

Znepokojovala bych se, kdyby měl prcek méně 6-8 počůraných plen denně, případně šel s váhou opravdu dolů.

Ještě s tou váhou - manžel je konstruktér, tak se v těch přístrojích vyzná. Prý aby váha správně bez sekery zaznamenala desítky gramů, tak by to musela být spešl váha v cenové relaci od cca 70 000 Kč. Tzn. že můžete navážit ráno a večer stejně a přesto mohlo dítě přibrat nebo zhubnout. A pak už opravdu asi nemá smysl se z toho hroutit. Pokud to vážení potřebujete mít trochu pod kontrolou, tak zkuste třeba jednou týdně - stejný den, doba a podmínky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >