Jak a co jedí vaše roční dítka?

485
19.11.15 15:24

Jak a co jedí vaše roční dítka?

Ahoj maminky, co dáváte jíst Vašim ročním dítkům? Přecházíte už na stravu se solí? A jak často Vaše děti jedí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.11.15 15:30
@Adis89 píše:
Ahoj maminky, co dáváte jíst Vašim ročním dítkům? Přecházíte už na stravu se solí? A jak často Vaše děti jedí?
  • kojení
  • snídaně typu jogurt, piškoty s mlíkem. Jogurt kupuju bílý, velký a odendám do misky, většinou s ovocem nebo domácí marmeládou.
  • během dopoledne uzobává, co kde najde nebo vysomruje
  • oběd
  • svačina - ovoce, přesnídávka
  • večeře - pečivo, kaše
  • před spaním kojení

Co se stravy týče snažím se pomalu najíždět na naší stravu, omezila jsem solení(případně si my dospělí osolíme na talíři), místo koření dávám bylinky. Občas je oříšek to vymyslet, ale dá se to. Samozřejmě nedostane guláš nebo vepřoknedlo, ale zrovna teď jsem pekla maso na zelenině s bramborem, tak to si dal s námi, chystám se na rizoto, to si dá taky, špagety s omáčkou z rajčat…atd. V případě, že vařím něco nezdravého mám na mrazáku připravené husté, krémové polívky.

Příspěvek upraven 19.11.15 v 15:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
19.11.15 15:31

Malej má 16m.
Snídá bílý jogurt s ovocem - maliny, banán, v létě nektarinky, prostě co doma najdu. Kupuju ty velké jogurty a z nich mu to dávám do misky, takže nemám moc přehled, jaké množství toho sní, je to pokaždé trochu jinak.

Na svačinu si pak dá nakrájenou zeleninu nebo ovoce (paprika, mrkev, jabko…), občas pár obyčejných Bebe sušenek.

Oběd má buď domácí nebo koupený, čili maso, zelenina a příloha, pokud vařím, tak solím minimálně.

Svačina zase podobná, ovoce, zelenina, ovocné pyré, občas sušenky ze zdravé výživy… Snažím se to nějak střídat.

Večer dostává kaši Sunarku.

A po celý den nepohrdne kukuřičnými křupkami. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
19.11.15 15:32

Jo a pití většinou čaj, MM ani UM už nedávám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 15:42

Tak já mám 10ti měsíčního žrouta. Jenže je na svou výšku furt hubenej. Ráno Sunar, pak svačina (jogurt, ovoce, přesnídávky, cornflaky, piškot, rohlík, chleba, žervé -různé kombinace).následuje oběd. Vařím, takže maso - zelenina - příloha (rýže, těstoviny, brambory). Odpoledne zas svačina, večer kaše mléčná a na noc Sunar. Jinak už občas ochutna, co máme my, knedlík, omáčka, bábovka, pudink. Počítám, že za dva měsíce už bude jist většinu s námi. Opatrná jsem na kakao(čokoláda), ořechy, smažené, kořeněné, to ještě dávat nebudu. Pokud možno nebudu solit, ale mírné spotřebě už se asi nevyhnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22563
19.11.15 15:45

V roce jsem pomaloučku začala přecházet na naše jídlo. Méně jsem solila, koření nepoužívala, jen bylinky. Starší dřív, nechtěla to svoje mixované, mladší později, ta to jedla dobře. Vždycky jsem vařila doma, skleničky jen na dovolenou.
Měli snídani jogurt, svačina ovoce, oběd - jak píšu výše, pak svačina zase nějaké ovoce, popř. pečivo s něčím, večeře kaše. Mezitím nějaké kojení a na pití neslazený čaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9716
19.11.15 16:05

Jedenácti měsíční UM, bílý jogurt, masozelenina, UM, ovoce, kaše občas ode mě kousek chleba nebo ovoce, teď frčí mandarinka, sem tam křupka vodu pije málo je to hubenej dlouhán

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
244
19.11.15 16:17

Mamky, v jakém věku jste dítka odbourali od mléka? (nemyslím kojení, ale typ nutrilon, sunar…)dcera 12 m a má ho ráno na snídani a večer na večeři před spinkáním a už bych to chtěla odbourat a přejít na normální třeba krupici na večer atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
19.11.15 16:30

Já jsem nějak opožděná, asi není čas si uvědomit, že bych už mohla holce trochu zpestřit jídelníček :roll: Ráno flaška mlíka, svačina přesnídávka, oběd střídám domo šlichty se skleničkou, před ospo spaním mlíko, večer bílej smetaňák nebo kaše, před spaním mlíko. Nějak mi tam nejde nacpat pečivo, stejně ho jen uzobne, tak se mi to nechce mazat kvůli kousku. Do kočáru rohlík má, to jo, krkavec nejsem :lol: Občas křupíky, zřídka piškoty a to je tak vše. Jsem líná, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
19.11.15 17:01

@zuzouš jsem ráda, že nejsem sama s pečivem u malého.

@Adis89 my 13 m,
ráno dle toho, kdy pije v noci poslední sunar, jinak většinou kaše (max 60ml) nebo trošku jogurtu s ovocem, obecně moc snídani a dopo nechce, takže občas ještě nabídnu zbytek jogurtu

oběd - cca 150g masozeleninovonějaký, ale vše smícháne dokupy na malé kousky, klasické jídlo ještě vůbec nechce, výjimečně chce od nás, ale většinou jejen zvědavý a nakonc si to ani neveme nebo vyplivne. takže neřeším sůl z těch 2 mm kousku

svačina - dojídá jogurt z rána a nebo má přesnídávku, průběžně dám kousnout ovoce nebo rohlíku, ale určitě to není na to, aby se z toh najed. po třech kousnutí ho to bud přestane bavit nebo se zakucká velkým kusem a už nechce

večer - kaše domácí, když jsme pryč tak instant, vždy cca 60-80 ml (odhad dle kelímku)

před spaním a v noci - sunar

vlastně jedem furt to samé - jogurt, ovocná přesnídávka, oběd a kaše. jsou dny, kdy sní jen oběd cca 100g a kaši večer 60 ml a 2-3 lžiček něčeo na svačinu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
19.11.15 17:23

Naše 11měsíční princezna:
Snídaně - 150 ml Sunaru
Dopo svačina - 1 ks ovoce (banán, jablko, hruška..) + 100 ml kaše nebo bílého jogurtu
Oběd - tak 350 ml masozeleninového příkrmu…(říkám tomu porce pro dvojčata)
Odpo svačina - 1 ks ovoce nebo půl krajíce chleba s něčím (máslo, lučina, sýr)
Večeře - 150-180 ml kaše
Na dobrou noc - 100-120 ml Sunaru

Dcera baští docela hodně, takže jí neučím na „uzobávání“.

Zatím si přechod na dospělácká jídla neumím moc představit…používáme hodně smetanu (nevím jestli může roční dítko třeba smetanové omáčky?) a zelenině moc nedáme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
721
19.11.15 18:05

Mám doma 13M dítě a hlavní jídla jí v podstatě už normálně jako my. Jen mu odebírám dřív, pokud chci použít nějaké pálivé koření. K snídani a svačinám má ovoce, zeleninu, pečivo s něčím, jogurt, domácí buchtu..co mě napadne. Před spaním dostává kaši.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6608
19.11.15 18:06

@zuzouš
Mám to velmi podobně. Taky mi pořád nedochází, že když bude synovi za dva týdny rok, že už by toho mohl asi víc.
V noci a ráno má UM, dopoledne rozmixované čerstvé ovoce, k obědu rozmačkaná zelenina s masem nebo půlkou žloutku (když neobědváme doma, beru skleničku), odpoledne bílý jogurt nebo rýžová kaše s přesnídávkou, večer UM. Pečivo s máslem mu občas šoupne manžel, já mu ho nedávám.
Donedávna měl jen dva zuby, takže na nějaké ukusování něčeho to nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
20.11.15 07:33
@Adis89 píše:
Ahoj maminky, co dáváte jíst Vašim ročním dítkům? Přecházíte už na stravu se solí? A jak často Vaše děti jedí?

ano, lehce solím.
8:00 jogurt
11:00 ovoce (ovocná přesnídávka) někdy chleba s žervé
14:00 oběd (většinou vařený pro všechny, odebírám před kořeněním)
17:00 většinou banán - máme závisláka na banánech
19:00 kaše - rýžová, krupičná, pohanková, ovesná - co se mi chce vařit.

Teď se mi budí 2× v noci na um, kolem roku vstával jen 1× nebo vůbec.. mezitím mi vypije 1,5 l čaje nebo vody…
Jo a má 15 m, ale jídelníček plus mínus stejný od roku - pořád má jen 7 tesáků, moc toho nepokouše :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
21.11.15 21:38

Dcera bude mít deset měsíců a právě začíná mít zájem o jídlo, které jíme my. Nemám s tím problém, solím minimálně, když vařím jen pro sebe a děti, přílohy nesolím vůbec. Ale ještě toho nesní tolik, aby se normálně najedla, asi po 7.až 10.normálním soustě si s tím začne hrát, jídlo z pusy vytahovat, ale najezená není. Takže dostává až po dojedení své porce(většinou skleničky) na dokrmení a nácvik žvýkání, aby byl její chrup(6 zubů) správně zatížený :mrgreen:

Z našeho talíře dostává brambory, těstoviny, vařenou nebo dušenou zeleninu, kousek masa do ruky. Z normálních jídel má ráda chleba s máslem, chleba s máslem a žloutkem, s lučinou, měla už dvakrát míchaná vajíčka(sní toho trochu a ten jeden žloutek se mi fakt zvlášť dělat nechtěl, když jsem to připravovala pro celou rodinu a nesolím to).

Mezi jídly kojím podle přání, většinou vypije kolem 200-300 ml čaje nebo vody, v noci se budí jednou až dvakrát.

Jogurtu dávám jen někdy lžičku do rozmačkaného banánu nebo ovocné přesnídávky, má po něm bolení bříška. Rozhodně ho nesmí dostat na noc. Stejně tak nesnese mléčné kaše, dostává nemléčné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama