Reklama

Jak a hlavně kdy je vhodné říct dítěti pravdu o otci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 14:31
Jak a hlavně kdy je vhodné říct dítěti pravdu o otci

Přeji hezký den maminky :)

Mám holčičku z predesleho vztahu, jsem od těhotenství sama, bývalí se nezajímá ani nechce, alimenty tedy platí a je zapsaný v RL.

Skoro od začátku je s náma můj nynější přítel už je to dva roky a čekáme nový přírůstek do rodiny :)
Chceme se v průběhu dvou let vzít a přítel si dceru osvojí (bývalí s tím souhlasi - rád se zřekne otcovství)
A teď k otázce, dceři nechceme lhát a chceme ji určitě říct pravdu jen ja prostě nevím kdy je ta správná doba jestli ve školce než půjde do skolky abysme jí to mohly vše vysvětlit nebo ji v tom nechat co nejdéle aby se třeba netrápila a říct ať dýl, toho se ale bojím skrz pubertu…
Ja jsem pro to říct co nejdřív ale bojím se aby se dcera pak netrápila…

Vím a uklidňuje mě, ze v téhle době není sama covje vychovávána tátou (jen ne biologickým) a nebude třeba ani jediná ve třídě..

Má nekdo zkušenost? A jak jste to dětem podaly? Děkuji za radu :hug: :srdce:

Reklama

Reakce:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 27.04.18 14:34
@Anonymní píše:
Přeji hezký den maminky :)

Mám holčičku z predesleho vztahu, jsem od těhotenství sama, bývalí se nezajímá ani nechce, alimenty tedy platí a je zapsaný v RL.

Skoro od začátku je s náma můj nynější přítel už je to dva roky a čekáme nový přírůstek do rodiny :)
Chceme se v průběhu dvou let vzít a přítel si dceru osvojí (bývalí s tím souhlasi - rád se zřekne otcovství)
A teď k otázce, dceři nechceme lhát a chceme ji určitě říct pravdu jen ja prostě nevím kdy je ta správná doba jestli ve školce než půjde do skolky abysme jí to mohly vše vysvětlit nebo ji v tom nechat co nejdéle aby se třeba netrápila a říct ať dýl, toho se ale bojím skrz pubertu…
Ja jsem pro to říct co nejdřív ale bojím se aby se dcera pak netrápila…

Vím a uklidňuje mě, ze v téhle době není sama covje vychovávána tátou (jen ne biologickým) a nebude třeba ani jediná ve třídě..

Má nekdo zkušenost? A jak jste to dětem podaly? Děkuji za radu :hug: :srdce:

Kamarádka měla to samé. I v tom věku. Řekla to prakticky hned, takže malá věděla, že to není její biotatínek. A vzala to úplně v pohodě. Teď už je také osvojená. :)

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 27.04.18 14:41

Asi bych to řekla co nejdříve. Ještě je malinká a když jí to hezky vysvětlí tak to ta malá hlavička ještě líp zpracuje, než třeba v pubertě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 14:52

@LimitedEdition určitě taky jsem pro, jak jsem již psala :) jen nějak nevím jak na to..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 14:54

@Amelie30 a doteď je to v pořádku? Ja si taky myslím, ze to jako malá pochopí a bude to pořádku :) pritel ji osvojí takže opravdu nebude mít proč váhat ze by ji měl treba nedej bože o neco míň rád… Ale bojím se asi spíš do budoucna aby ji to nemrzlo..

lampicka11
Závislačka 3360 příspěvků 2 inzeráty 27.04.18 14:58

Resim neco skoro podobného. Taky jsem s nynějším partnerem těhotná. Ona jemu rika táta i když její neni. Nevim jak a kdy ji rict ze otec neni on. Protože dcera (5) má příjmení po me a u syna bych chtěla aby to bylo stejne…menilo by se to v případě svatby kterou zatím neplanuju.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 15:04

@novakova.t
U nás právě druhé bude mít příjmení přítele, dcera má moje, ale my svatbu planujeme a dceři jsou „teprve“ dva.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 27.04.18 15:06
@Anonymní píše:
@Amelie30 a doteď je to v pořádku? Ja si taky myslím, ze to jako malá pochopí a bude to pořádku :) pritel ji osvojí takže opravdu nebude mít proč váhat ze by ji měl treba nedej bože o neco míň rád… Ale bojím se asi spíš do budoucna aby ji to nemrzlo..

Ano, je jí už 12 a úplně v pohodě. A má malého sourozence. :) Takže říct co nejdříve. :srdce:

Lelio
Kelišová 5878 příspěvků 27.04.18 15:24

V literatuře se doporučuje říkat dětem citlivé zprávy o jejich původu do 7 let, ideálně kolem 5. Těžko říct, ale taky bych to řekla co nejdřív, dokud nemá předsudky a bude to brát jako normální věc :nevim: hodně štěstí :kytka:

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9975 příspěvků 27.04.18 15:43

Asi bych to navlíkla na nějakou informační věc. Třeba kdyby byla příležitost promluvit si o adopcích nebo tak, že prostě někdy lidi, kteří vychovávají děti, nejsou ti, kterým se dítě narodilo… děti to vezmou dobře, věř tomu. Ona si to vyslechne, a pak třeba řekne: Tak jo, já si jdu hrát s Bárbínama, můžu? a odplachtí… :mrgreen:

Neměj z toho strach, Tvojí nejistotou to pro ni bude jen horší, v tomto věku „řeší“ víc Tvoje prožívání než obsah těch věcí, které se jí sdělují.

Ukulina
Extra třída :D 14388 příspěvků 27.04.18 15:53

Čím dřív tím líp. Bude to brát za přirozené a nebude tolik řešit. Jak radí @Slečna Ferka využít příhodnou situaci, abys informaci podala přirozeně bez stresu. Třeba budete číst nějakou pohádku a navážete na ni…

prcekniky
Závislačka 3343 příspěvků 27.04.18 19:52

Řekla bych to co nejdříve, menší děti takové věci berou líp. Navíc bych se i bála, aby se to pak nedozvěděla v nějakém blbém věku od někoho jiného..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 21:06

Informativně to není špatný nápad :think: :hug:

Děkuji za rady a spíš utvrzení, ted ji jsou dva z toho rozum nemá jak ho zacne mít myslim cca 4 roky by to mohlo být tak ji to řekneme, to už snad budeme i svoji :)

Slo mi hlavně o to jestli nekdo nemáte zkušenost, ze se pak najednou děti začali trápit stylem.. " brasky je to táta a můj ne" atd…

A taky s tím, ze na tyhle situace ja jsem hrozná vždy nevím jak to podat… Ať jde o cokoliv mám problém mluvit s dosoelym natož to vysvětlovat tomu malinkymu tvoreckovi.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9975 příspěvků 28.04.18 17:20

Myslím, že pokud se táta bude chovat k oběma stejně, tak ten problém nenastane. A teda byla bych proto říct to právě klidně ve dvou letech - právě proto, že „nemá rozum“, tak to nebude řešit a bude to brát jako přirozenou věc.

Jo a kdyby na to někdy došlo, že koho má radši a tak, tak bych mu řekla, že jeho má taky hrozně moc rád, protože si ho vybral - zatímco bráchu si vybrat nemohl, a kdyby chtěl, tak by si třeba vybral jiného :) To se dítě zasměje a bude klid… To poznáš, když se nebudeš stresovat, kdy se co hodí a jak to udělat, aby to pomohlo a ne ublížilo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama