Jak a kde kupujete knížky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
En.Joy
Kecalka 476 příspěvků 08.05.19 10:53
Jak a kde kupujete knížky?

Ahoj, zajímalo by mě jak a kde kupujete knížky pro sebe - koupíte knížku v eshopu aniž byste si ji nejdříve prohlédli v knihkupectví? Nebo si ji prohlédnete v prodejně a pak vyhledáte na internetu podle ceny? Koupili byste knížku, aniž byste si ji nejdříve prohlédli? Nebo ji vždy musíte vidět? Ptám se proto, že bych si chtěla splnit dlouhodobý sen a přemýšlím o otevření knihkupectví - krámku nebo eshopu. Ještě nevím… Prosím, pište mi své zkušenosti s nakupováním knížek a ne že jsem trhlá, když si chci otevřít krám… :mavam: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 08.05.19 10:57

Já jdu do knihkupectví a koupím si knihu. Takhle nějak obyčejně :nevim: Rozhodně si v krámě nevyberu a pak ji nehledám na netu. To je smrt kamenných prodejen. Ta ušetřená dvacka mě fakt netankuje.

P4ja
Echt Kelišová 9124 příspěvků 08.05.19 10:58

Většinou prohlídnu v knihkupectví a buď rovnou koupím a nebo koupím na netu. A nejlepší, když to knihkupectví má eshop. A já si knížku prohlídnu tam a pak ji objednám na netu a vyzvednu v té samé prodejně a zadarmo. I když to hledám v jiných eshopech, tak to většinou vyjde levněji si to vyzvednout v kamenné pobočce, než ušetřit 20 Kč na titulu a platit poštovné.

TeSudička
Kecalka 478 příspěvků 08.05.19 11:02

Mam nejaky svuj okruh zajmu a kdyz si vyhlidnu knihu, koukam na databazeknih.cz na recenze a pak kupuji pres internet a vyzvedavam na vydejnim miste. Krom teda oblibeneho spisovatele-to kupuju hned, jak mu vyjde nova kniha.

Příspěvek upraven 08.05.19 v 11:03

Uživatel je onlinebublinek
Kelišová 5556 příspěvků 08.05.19 11:03

Jsou autoři co kupujeme bez kouknutí.
Většinou mi někdo řekne o knize, přečtu na netu recenze a koupím v eshopu. Pokud plánuji „výlet“ někam kde je knihkupectví, kouknu jestli je kniha na skladě a koupím v kamenném obchodě.

ka2ka
Extra třída :D 14944 příspěvků 08.05.19 11:09

Nakupuju většinou přes internet do kamenného se málo kdy dostanu

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 08.05.19 11:10

Kupuju v knižním klubu, mám už vip členství a nějaké slevy :D jinak to že si knihu osaham v knihkupectví mi nic neřekne, mám autory a díla co si koupím bez váhání a u zbytku koukám třeba na recenze, obsah, ukázku. Pak beru knížky co jsou třeba ve slevě, tam mi nevadí dát pár korun, i kdyby se mi ta knížka pak nelíbila :D

Uživatel je onlinevjerunqa
Závislačka 3387 příspěvků 08.05.19 11:17

@En.Joy Ahoj, nakupuji v knihkupectví i v eshopu. Záleží na dostupnosti, cenu nezkoumám. Knížky pro děti si chci prohlédnout, takže ty obvykle kupuji v kamenném. Zrovna včera jsem do jednoho zavítala a nechala tam 1.500 :) Fandím Ti! Až to rozjedeš, dej vědět, budu u Tebe nakupovat ;)

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14361 příspěvků 08.05.19 11:18

Kupuji vše přes net. Většinou v luxoru, až když nemají, tak hledám jinde. Ceny popravdě neporovnavam

Kajak18
Kecalka 418 příspěvků 08.05.19 11:19

Pro sebe knížky moc nakupuji a raději si ji půjčím v knihovně. A když už kupuji, tak v kamenné prodejně. Ale že bych si ji potřebovala nejdříve prohlédnout, tak to ani ne. Přečtu si o čem je, popřípadě, jdu pro ověřeného autora. Dětem kupují knížky v antikvariátu.

radkka
Generální žvanilka 20808 příspěvků 08.05.19 11:25

Většinou nakupuji na internetu a to knížky od spisovatelů, které znám nebo knihy, u kterých vím, do čeho jdu (naposledy jsem kupovala Žert od Kundery). Do knihkupectví nechodím, protože u nás mají dost omezený sortiment, ale hodně jezdím do Prahy a tam většinou do nějakého velkého knihkupectví zajdu a něco vyberu.
Když chci vyzkoušet něco nového, čím si nejsem jistá, jdu spíš do knihovny. Ráda chodím i do antikvariátu, sehnala jsem tam krásnou vazbu Babičky pro mamku :srdce:

Uživatel je onlinedivine woman
Extra třída :D 11637 příspěvků 08.05.19 11:30

Nekupuju. Už je nemám kam dát. Půjčuju s kamarádkami nebo knihovna.

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 08.05.19 11:42

Myslím že spíš než průzkum malého segmentu zákaznic potřebuješ daleko důkladněnjší průzkum trhu. Představa že malý eshop uspěje vedle velkých hráčů je docela naivní.

Na dobrém místě s přijatelným nájmem se teoreticky asi může uživit knikupectví, zejména pokud to spojíš ještě třeba s malou kavárnou a budeš dělat hodně akcí a vybuduješ si zákazníky. A spíš na malém městě, než tam, kde mají prodejny velcí hráči.

Ale bez dobrého byznysplánu a porozumění trhu je to vcelku ztracená investice. Pro začátek začni v nějakém knihkupectví pracovat a dostaň se i na manažerské místo, abys vůbec tušila, jak trh funguje.

Aspera
Generální žvanilka 21966 příspěvků 08.05.19 11:53

@En.Joy kupuju převážně oblíbeného autora a už mám vybrané jedno internetové knihkupectví kde pravidelně nakupuju. Takže jak mu vyjde další kniha tak časem přidám nějaké dětské a objednám. Jinak chodíme do knihovny, takže moc knížek domů nekupujeme.

lll14
Kecalka 204 příspěvků 08.05.19 11:57

Dětské kupuji v kamenném knihkupectví, ty si chci prohlédnout. Pro sebe většinou e-booky, čtu pak v noci v mobilu, když mám konečně čas pro sebe. :D Vybírám dle anotace, databazeknih.cz a goodreads.com, většinou si čtu i ukázku, pokud se nejedná o moje oblíbené autory.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama