Jak a kde nejrychleji zařídit cestovní doklad pro mimčo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.10 22:28
Jak a kde nejrychleji zařídit cestovní doklad pro mimčo

Plánujeme za 14 dní cestu do Rakouska se synem. Nemáme ho zapsaného ani v OP ani v pasu. Bohužel nebudu dalších 14 dní v místě bydliště. Kde je možné nechat dítěti vystavit pas, popřípadě si ho nechat zapsat do pasu mého? Je možné to zařídit mimo trvalé bydliště? Lze to udělat na počkání, popř. do 10ti dnů? Díky předem za info

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.10 22:33

Ahoj řešila jsem podobné téma pošlu ti odkaz na mnou založenou diskusi, také jsem musela synovy zařídit pas během týdne!

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.10 22:34

https://www.emimino.cz/…ebuji-44217/

najdeš tam v odkazech na stránky nebo v příspěvcích druhých vše, co budeš potřebovat :-)

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.10 22:36

jelikož ale potřebuješ potvrzení o státním občanství budeš muset na úřad který spadá pod tvé trvalé bydliště.
já jsem vše zařídila během 5hodin běhání po úřadech… A vše mi dali na počkání, sice na těch úřadech jsou mnohdy pěkní dárečci, ale zvládli jsme to, Samuelovi jsem nechala udělat rychlopas za 1000kč, svůj pas nemám takže jsem si ho tam nemohla nechat zapsat to je levnější…

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.10 22:38
Michaelakkk píše:
svůj pas nemám takže jsem si ho tam nemohla nechat zapsat to je levnější…

já si právě myslím, že to by bylo i nejrychlejší. to se ale v té tvé diskuzi neřeší.

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.10 22:40

No dítě si můžeš nechat zapsat do pasu na úřadě,kde se vyřizují občanky řidičáky apod… A potřebuješ k tomu svůj RL prckův RL svůj pas a tuším, že i to potvrzení o státním občanství(to se dělá vždy, když dítě poprvé vycestovává mimo svou zemi) to se dává na matrice a stojí to 100kč, ale radím ti raději si na ten úřad nejdřív zavolej a přeptej se co k tomu vše potřebuješ…

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 25.06.10 22:48

S tím osvědčením o st. občanství bych si nebyla tak jistá. Je to teda už dva roky, ale když jsem si nechávala malou zapisovat do pasu, tak po mně to osvědčení nechtěli. Teď jsme už osvědčení museli nechat udělat, protože vyřizujeme její vlastní pas. Než ti vydají osvědčení, trvá to 14 dní, a s tím je třeba počítat. Pak teprve můžeš žádat o pas. Ale jak říkám - k zápisu dítěte do mého pasu to osvědčení určitě potřeba nebylo.

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.10 23:03
lulje píše:
S tím osvědčením o st. občanství bych si nebyla tak jistá. Je to teda už dva roky, ale když jsem si nechávala malou zapisovat do pasu, tak po mně to osvědčení nechtěli. Teď jsme už osvědčení museli nechat udělat, protože vyřizujeme její vlastní pas. Než ti vydají osvědčení, trvá to 14 dní, a s tím je třeba počítat. Pak teprve můžeš žádat o pas. Ale jak říkám - k zápisu dítěte do mého pasu to osvědčení určitě potřeba nebylo.

Mě osvědčení vydali na počkání. když si žádáš na matrice v trvalém bydlišti tak to je delší, ale když si zajdeš přímo na krajský úřad je to na počkání :-)

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 26.06.10 00:27

Do pasu ti ho zapíší i na vaší matrice - zavolej si tam.

stika
Extra třída :D 12009 příspěvků 26.06.10 01:22

vcera jsem to resila, pas diteti ti udelaj do tri dnu za tisicovku, na pul roku, jinak za stovku do dvou tydnu na pet let

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 26.06.10 08:40
Michaelakkk píše:
lulje píše:
Mě osvědčení vydali na počkání. když si žádáš na matrice v trvalém bydlišti tak to je delší, ale když si zajdeš přímo na krajský úřad je to na počkání :-)

Tak to bych se asi musela odstěhovat z Brna. Tady osvědčení vydají do 2 týdnů a pas na 5 let trvá měsíc :cert: Takže ve finále čekáš 6 týdnů :pocitac: :cert:
(My bychom měli mít v pondělí osvědčení hotové a jdeme žádat o pas, tak jsem zvědavá, jak proběhne focení :lol: No, malá snad posedí, ale nevím, jak budou fotit naše mimčo :lol: Je to hrůza s tím čekáním. Nejdřív na RL, pak na osvědčení a pas… takto než budeme moct vyjet ven, tak miminu bude půl roku :mrgreen: :mrgreen: )

Elik
Extra třída :D 10796 příspěvků 26.06.10 09:17

holky, na těch 5 let dávají pas i miminům? To snad ne, ne? já myslela že na rok… ví někdo jak to je přesně?

Bianca123
Ukecaná baba ;) 1063 příspěvků 26.06.10 10:32

Neczuz, nejrychlejší a nejlevnější asi pro tebe bude zapsat dítě do tvého pasu. Já to také teď vyřizovala, stojí to 50,–Kč, musíš předložit RL dítěte a tvou občanku a formulář. U nás to udělali do 3 dnů a má to platnost do 26.6.2012. Rychlo­pas pro dítě platí myslím jen 1/2 roku a je to dražší. Normální pas pro dítě už nestihneš, to déle trvá, protože se mimo jiné musí předložit i doklad o státním občanství a než se to přepošle mezi úřady, tak to trvá. Ten rychlopas bys ještě stihla, když by sis doklad o státním občanství sama vyřídila na kraji, ale podle mě si nech prcka zapsat do pasu.

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.10 16:58
stika píše:
vcera jsem to resila, pas diteti ti udelaj do tri dnu za tisicovku, na pul roku, jinak za stovku do dvou tydnu na pet let

U mimin je pas platný rok, tuším, že od 5 let je pak už na 5 let…
jinak rychlopas plat půl roku a udělali mi ho na počkání za 1000…

Bianca123
Ukecaná baba ;) 1063 příspěvků 26.06.10 20:12

Holky, kde jste vzaly, že pro děti mladší 5 let platí cestovní doklad jen jeden rok? Je to zaručená informace? Na stránkách mvcr jsem nic takového nenašla. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >