Jak a kdy jste se zbavovaly dudliku?

209
21.4.04 12:56

Jak a kdy jste se zbavovaly dudliku?

Ahoj,

mam trirocni dceru, ktera ma dudlika a pouziva ho na spani a kdyz je doma. Kdyz jdeme ven, tak ho s sebou nikdy nebereme. Ne, ze by me to nejak vyrazne trapilo, ale kladu si otazku, jak a kdy se ho nejak setrne zbavit. Jake s tim mate zkusenosti?

Diky Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
21.4.04 19:33

ahoj, nas maly spal naraz s tromi cumlikmi[jeden v ustach a dva v ruckach],ale ked mal jeden a pol roka, povedala som si dost.nasim znamym sa narodila dcerka, tak sme jej tie cumliky akoze dali, lebo bola malicka. prve dve noci neboli najlepsie, ale od vtedy si na nich ani nespomenul.vela stastia.citlivka

• Nahlásit
  • Citovat
2518
21.4.04 22:58

Ahoj Andreo,
z dudlíkem to u nás bylo také trochu :wink: na pováženou. Malý měl dudánka jen na spaní - naštěstí! Když vidím venku děcka cca 2 - 3 roky s dudlíkem v puse, tak mi to připadá docela :(
Když byly malému skoro 3. roky, tak k nám přišla kamarádka s roční holčičkou. Začala plakat a kámoška začala hledat dudlíka, nakonec to vyřešil Peťulka, dal jí svůj. Když jsem mu říkala, že mu ho ale Natálka nevrátí, řekl, že to neva, že je velkej kluk. A skutečně od toho dne ho nepotřeboval. Pravda je, že se mi tak cca týden budil, zřejmě ho hledal :-))).
Ale jinak si myslím, že je to individuální. A nic si z toho nedělej!!! Hodně štěstíčka :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
22.4.04 08:56

Ahoj Andreo,
já mám zase zkušenost z druhé strany, tedy ze strany „oblafnutého dítěte“. Nevím kolik mi bylo (1 - 2 roky) a samozřejmě si to nepamatuju, znám to z vyprávění. Celé léto jsme trávili na chatě - na vesnici a já byla velký milovník zvířátek. Mamka usoudila že jsem na dudlík už velká atak vymislela tuhle fintu. Přesvědčila mě, že ta kočička co tam běhá, má koťátka a ty jí doma plačou a chtěj dudlíček. Už tenkrát jsem měla velmi silně vyvinuté sociální cítění a tak jsem dudlíček dala na zahradě na židli, aby si ho kočička mohla vzít pro koťátka. Dudlík zmizel a kočka v tom samozřejmě drápky neměla. Mě se to přeci jenom trochu rozleželo v hlavě a chtěla jsem ho po kočičce vrátit a tak kdzkoli se na zahradě objevila nějaká kočka hnala jsem se za ní s žádostí: „Čičííí dudůůůůů“. No kočka nic nechápala a mizela pryč. Mamka to nevydržela a vrátila mi ho, tedy jakože kočička mi ho vrátila. Pak se to celé o pár dní později opakovalo, ale to už mamča nepovolila a já jsem si nějak zvykla a myslím, že to na mě žádné trvalé následky nezanechalo a na kočky jsem nezanevřela, spíše naopak. A „Čičííííí dudůůůůů“ slouží dodneška k pobavení celé rodiny jako mnoho dalších historek z mého dětství.
Takže když nebudeš mít v okolí žádné vhodné miminko, které by potřebovalo dudlíčka, může Ti pomoct jiné mláďátko, je jaro, takže jich bude všude plno a jestli má Tvoje holčička zvířátka ráda, tak máš problém vyřešen. Jen dej pozor, aby Tě nenachytala jak dudlíka bereš :)
Lehké opouštění dudlíka a krásný sluníčkový den
Monča a treperendy (32+3)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
delly
22.4.04 11:31

Ahojky! :lol:
Naše dcerka měla dudlíka na noc do 1a1/2 roku. Ne jeden, ale jak už tady někdo psal, tak tři - jeden v puse a dva v rukách. Pořád si je různě vyměňovala a tak. Jenže vždycky když jí vypadli a nemohla je najít, tak začla brečet a já jí ho musela jít najít. To se stávalo i 5- 6 krát za noc. Začala jsem z toho být zoufalá, protože jsem se vůbec nevyspala, tak jednou ráno jsem jí řekla, že u nás byli čerti, protože a vzali jí je, protože už je velká holčička a je to ostuda. :twisted: A to bylo v březnu!
Zafungovalo to, protože se bála čertů a od té doby je nemá. Dost špatně potom usínala, ale trvalo to asi jen 14 dní a pak si zvykla. Pákrát o nich zase mluvila, že je chce, ale řekli jsme si, že by se mohli čerti vrátit a zpátky je nedostala.
Kamarádka zase má klučíka, který obdivuje popeláře. Tak jednou šli a dali jim dudlíky, ať je hodí do odpadků. Malej si od té doby taky nikdy o něj znovu neřekl.
Tak ahoj a hodně úspěchů!!! :?:

Delly

• Nahlásit
  • Citovat
209
23.4.04 12:43

Ahoj holky,

vsem vam moc dekuju za rady, je pravda, ze u nekterych jsem se hezky pobavila - no hlavne, ze to funguje. Uvidim, co te nasi holcine vymyslim a dam potom vedet.

Jeste jednou diky za prispevky ;-)

Andrea 34tt + Aja 3r.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.4.04 20:59

U nás proběhlo „skoncování“ s dudlíkem taky celkem v pohodě - asi na patnácti měsících. Ten náš malej rošťák večer pořád vyhazoval při usínání dudlíka na zem a bavil se tím, že jsem mu ho sbírala a házela zpátky do postýlky. Až mě to přestalo bavit a řekla jsem mu, že „dudu není“, že se ztratil. Překvapeně koukal, párkrát fňuknul, otočil se na druhý bok a usnul! Byla jsem z toho v šoku, protože jsem nečekala tak hladký průběh. Druhý den už se ho ani nedožadoval a od té doby jsme bez dudlíka.
Ivča

• Nahlásit
  • Citovat
338
24.4.04 05:20

Ahoj, syn dudlíka nikdy neměl, ale dcerka ho měla na spaní do dvou let. Bez dudlíka prostě neusnula. Jednoho dne řekla že už dudlíka nechce a že ho půjdeme vyhodit do popelnice ( měla období, kdy se jí líbilo všechno házet do oppelnice).Tak jsme ho vyhodili, lenička mu řekla papa a od té doby už ho nikdy nechtěla. Když se jí o rok později narodil bráška a já nakupovala různé druhy dudlíků s nadějí že nějaký se mu zalíbí, tak ho jěště zkusila, ale už jen tak z legrace…Přeji hodně štěstí s odnaučováním na dudlíka.Lola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabina
24.4.04 16:59

Jak jsme se zbavili dudlíka my...

Kluk měl dudlíka ve dvou letech jen na spaní, ale kvůli zoubkům jsme ho chtěli dát pryč. Tak jsme vymysleli fintu…prostě jsme využili situace, kdy nám na okně seděl holub. Chvilku jsme ho pozorovali a pak jsme klukovi řekli, že si ptáček přiletěl pro dudlíka. Zřejmě zvědavost byla silnější a tak souhlasil, že ho dáme „pipince“ za okno. Chvíli pozoroval jestli nepřiletí, pak ho to přestalo bavit a odběhl si hrát. Využila jsem situace, dudlík schovala. Za chvilku si na dudlíka vzpomněl, běžel se podívat za okno…no bylo vidět jak mu to v hlavičce „šrotuje“ 8O , ale vzal to. Večer mi oznámil, že pipinka vzala dudlíka a od té doby jsme bez. A to jsem se bála, že bude chodit na dudlíka mladšímu bráchovi, ale ne. :)
S mladším jsme toho ušetřeni, ten dudlík nechce vůbec 8)
Gábi, 2 kluci-2,5 roku, 4 měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
Gabina
24.4.04 17:03

Koukám, že Monis měla podobnou metodu :wink: Takže zvířátak zabírají…jen to chce vybrat druh podle možností :D
Gábi

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
26.4.04 09:54

můj problém je zase jiný. Moje dcerka si cucá palečky, a to vůbec nevím, jak se tohoto zlozvyku zbavíme. Dudlík mi odmítá a palečky jí vzít nemůžu
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
209
26.4.04 10:14

Ahoj Lenko,

na cucani palecku tady tusim probehla diskuse. Zalezi na tom, kolik je tve dceri - na Rodine.cz davali radu - vytvorit z kartonoveho papiru trubicky a ty ji navleknout na lokty - pokud je to jeste male miminko… ale mrkni se do prislusne diskuse, najdes tam i vice rad.

Ja jsem svou dceru doslova na ten dudlik naucila, nebot si prave take cucala prsty a toho jsem se chtela vyhnout, nebot ja sama si cucala palec jeste na prvnim stupni :-( a vubec se toho nemohla zbavit, ackoliv jsem moc moc chtela. Dalo mi to hodne moc prace a moc jsem se za to stydela…

Hodne stesti

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
26.4.04 21:37

Ahoj Andreo,
Ja se zbavovanim dudliku zatim primou zkusenost nemam (Eden dudla ostosest ;)), ale nasla jsem radu jedne maminky, ktera se mi moc libila: kazdy vecer rekla dcerusce, ze v noci na dudlik chodi mys a pokazde ji z neho kousicek ustrihla. Nakonec ho holcicka sama odmitla. Ta pani zduraznovala, ze se predtim poradila s detskym zubarem i pediatrem a ani jeden nic nenamital.
Preji hodne stesti a Aje krasnou a hodnouckou sestricku!
Dita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
28.5.04 08:39

Moje dcera se zbavila dudlíku asi v 1,5 roce a to tak, že jej spláchla do záchodu a byl pryč sice nevěřícně koukala do mísy kde je pokaždé, když jsme ji posazovali na mísu, ale ani nebrečela , že ho nemá prostě odplul do móře :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
28.5.04 08:42

Moje dcera se zbavila dudlíku asi v 1,5 roce a to tak, že jej spláchla do záchodu a byl pryč sice nevěřícně koukala do mísy kde je pokaždé, když jsme ji posazovali na mísu, ale ani nebrečela , že ho nemá prostě odplul do móře :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama