Jak a kdy žádat o rodičovský příspěvek?

12485
10.7.15 11:20

Jak a kdy zadat o rodicovsky prizpevek?

Ahoj. Chtela bych se zeptat. Jak, kdy a kde zadat o rodicovsky prizpevek. Dekuji.:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1874
10.7.15 11:23

O rodičovský příspěvek se žádá po porodu. Vyplníš formulář, vezmeš rodný list prcka, občanku a zajdeš tam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
10.7.15 11:25

Žádala jsem asi měsíc před skončením mateřské:) ale jde to i dřív i později:)

žádášna úřadu práce na sociálním odboru kam spadá zaměstnavatel… formulář najdeš na stránkách.. pokud ti nebude něco jasné, ideální je tam zavolat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12485
10.7.15 11:49

@Ajvi89 To je materska.Neni?Ta je 6m. po porodu.Pa az je ta rodicovaka…

Aha takze o materskou musim jit zadat kdyz je zamestnavatel v Praze do Prahy? Nemuzu jit tady ve meste?
Nebo ores ucetni? 8o Si to s kocarem nedokazu predstavit. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
10.7.15 12:00

@jahoda 2
Já pochopila, že teď pobířáš mateřskou a chceš žádat o rodičák, chápu to správně?
Jinak ano, měla by jsi jít na pracák, kam spadá zaměstnavatel.. Na netu si vyplníš formulář - je tam i napsáno, co máš mít s sebou.. Nemůžeš si zařídit hlídání? A zkus tam zavolat, třeba by to šlo ošéfovat nějak poštou, ale to nevím jistě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
10.7.15 12:04

Nemusíš tam chodit, stačí poslat poštou… problém bude spíš, jestli budeš potřebovat nějaké přílohy, které např. musí potvrdit (razitkem) sociálka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6735
10.7.15 12:07

Já byla vyřizovat i s malým, zvládli jsme to, ale byla to šou (malý uřvánek) ale musela jsem mít nejprve vyřízený papír na OSSZ-česká správa sociálního zabezpečení s jakousi výměrou (už nevím co to přesně bylo, vyřizovala jsem to 2014 v únoru asi měsíc před skončením MD) a stím jsem pak šupajdila na Pracák, tam kde spadám podle zaměstanavatele. Musíš mít originál RL, občanku, myslím, že jsem měla i kopii OP manžela, oni si tam někdy dost vymýšlí, tan RL jsem měla kopii a neuznali mi to, že jsem si to mohla od někoho udělat, a že to dítě nemusí být moje no bla bla, záleží na koho natrefíš. Pak už v pohodě, vše chodí pravidelně a bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
10.7.15 12:18

https://formulare.mpsv.cz/…orm/edit.jsp?…
Odkaz na formulář. Dole je „K žádosti prosím doložte:“ - tam máš sepsáno, co všechno potřebuješ.

Jinak tady: https://portal.mpsv.cz/…bcane/obecne píšou, že „Žádosti o poskytování dávek SSP vyřizuje Úřad práce České republiky – krajské pobočky a pobočka pro hlavní město Prahu, resp. jejich kontaktní pracoviště dle místa trvalého pobytu osoby, která uplatňuje svůj nárok na dávky. Odvolacím místem proti rozhodnutí Úřadu práce České republiky je Ministerstvo práce a sociálních věcí. “

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12485
11.7.15 11:35

Aha dekuji.:-) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.18 14:19

Rodičovský příspěvek 2018
Potrebuji radu. Od listopadu 2017 jsem evidovana na UP. V tu dobu jsem již byla tehotna, předchozí RP na starsi dceru mi o par mesicu nevysel. V unoru jsem porodila a budu zadat o RP na syna, na materskou narok nemam. Nyni budu zadat o castku nizsi nez 7600. Je i tak nutne dolozit denní vyměřovací základ? Pokud ano, kdo mi ho vystaví? Urad prace? Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama